2020 İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Açılacak?

2020 İBB sosyal yardım kartı ne zaman açılacak şeklinde okurlarımızdan binlerce mesaj almış bulunuyoruz. İBB Kadın Koordinasyon Merkezi ile kartların ne zaman açılacağı yönünde yaptığımız görüşme neticesinde kartların durumu hakkında verilen tüm bilgileri siz okurlarımızla paylaşıyoruz.

2020 İBB Sosyal Yardım Kartı

İBB Kart sahiplerine müjdeli haber sonunda geldi. Aralık ayının son günlerinde denetim yapılacağı gerekçesiyle İBB sosyal yardım kartları kullanıma kapatılmıştı. Aylar süren bu bekleyiş sonrasın müjdeli haber nihayet bugün geldi. 2 buçuk aydır kartlarının açılmasını umutla bekleyen vatandaşların cep telefonlarına kartları açıldığına dair mesajlar bugün yani 8 Mart itibariyle gelmeye başladı. Denetim sürecinde bazı kartların iptal edilmiş olma ihtimali var. Tabi telefonuna her mesaj gelmeyenin kartım iptal oldu mu diye endişe yaşaması normal. İBB sosyal yardım kartının açıldığına dair cep telefonlarına mesaj gelen okuyucularımız bunu yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Böylece kartların açılması süreci hakkında tüm kart sahiplerini bilgilendirmiş olalım.

İBB KART GEÇMİŞ AYLAR ÖDENECEK Mİ?

İBB Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerli

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlar kapsamında yürüttüğü en büyük çalışmalardan biri İBB sosyal yardım kartı. İstanbul’da yaşayan yüz binlerce dar gelirli vatandaşımız başta gıda olmak üzere pek çok temel ihtiyacını İBB sosyal yardım kartı sayesinde bir nebze de olsa karşılıyor.

Devletin yardımları yardım kartı ile ile sınırlı değil elbette devletin, diğer kurumları ve belediyeler aracılığı ile yağtığı diğer tüm sosyal yardımlar hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için aşağıda bağlantıları bulunan yazılarımızı okuyabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Açılacak?

Her yılın sonunda İBB sosyal yardım kartları denetim sürecine alınıyor. Kart sahiplerinin kartı kullanmak için uygun şartları hala taşıyıp taşımadıklarının tespiti bu denetim süreci ile tespit ediliyor. Maddi durumlarında İBB kart sahibi olma şartlarını ihlal edecek kadar iyileşme olduğu tespit edilenlerin kartları iptal ediliyor. Geçtiğimiz yıllarda denetimler yaklaşık 1 ay civarında sürüyordu. Bir önceki yıl denetim 6 Şubat tarihinde sonuçlanmış ve İBB Sosyal yardım kartları yeniden kullanıma açılmıştı.

  İBB Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerli

Geçtiğimiz yıl denetim süreci ise kart sahiplerine büyük sıkıntı yaşatmıştı. 2017 yılı aralık ayında kullanıma kapatılan aylar neredeyse 4 ay boyunca kapalı kaldı ne yazık ki. 2018 Nisan ayına kadar İBB sosyal yardım kartları kullanılamadı. kartların bu denli uzun süre kapalı kalmasının sebebi sadece denetim sebebi ile değildi. + aylık süreçte kartlar için yeniden ihaleye çıkıldı:  İBB kartı hangi marketlerde kullanılabilecek yeniden belirlendi. Bu yıl denetim süreci ise Aralık ayının sonlarına doğru başladı. 2020 yılına girdiğimiz şu günlerde denetim süreci hala devam etmekte. İstanbul Büyükşehir Belediyesinden kartların ne zaman açılacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. İBB sosyal yardım kartı ne zaman açılacak belediyeden bir açıklama yapılması halinde anında sitemizden siz  okuyucularımızla paylaşacağız. Bizi takipte kalın.

BELEDİYE YARDIMLARI NELER, NASIL ALINIR?

DEVLET YARDIMLARI NELER, NASIL ALINIR?

İBB Kart Denetim Süreci 

Kart sahiplerinin en sık sorduğu soru İBB Sosyal Yardım Kartı Ne zaman Açılacak oldu hal böyle olunca. İBB Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi ile denetim süreci başladığından bu yana kartların ne zaman açılacağına dair defalarca bilgilendirme talep ettik. Ancak belediye yetkilileri kartların ne zaman açılacağı yönündeki bilgi talebimize net bir tarih vermezken sadece kartların denetim sürecinin devam ettiğini ifade ettiler. Edindiğimiz bilgilere göre bu yıl kartların denetim sürecinin geçtiğimiz yıllara oranla uzun sürmesinin sebebi yeniden ihaleye çıkılması. Söz konusu ihale İBB sosyal yardım kartlarının hangi marketlerde kullanılacağı ile ilgili. Bu yıl çok büyük ihtimalle İBB Sosyal yardım kartı geçerli olduğu marketler listesi bu yıl değişecek.

İBB’den kartlar ne zaman açılacağına dair resmi bir açıklama gelmemesi sebebiyle gayrı resmi yollardan kartların ne zaman açılacağına dair bilgi edinmeye çalışıyoruz. Hal böyle olunca konu hakkında büyük bir bilgi kirliliği yaşanıyor. Bir kısım belediye çalışanları kartların 5 Mart itibariyle yeniden kullanıma açılacağını ifade ederken, bir kısım belediye çalışanları ise kartların açılmasının mart ayı ortasını bulacağını ifade etti. Ama özellikle belirtmemiz gerekir ki bu bilgi teyide muhtaç ve resmi açıklama değil.

  2020 Hasta Bakım Parası İçin Nereye Başvurulur?

İBB’nin yetkili makamları kendileri ile defalarca temasa geçmiş olmamıza rağmen resmi olarak bir tarih vermiş değiller. Şu anda beklenti ve umudumuz İBB sosyal yardım kartlarının en geç Mart ayı ortasına kadar yeniden kullanıma açılacağı yönünde. İstanbul Büyükşehir Belediyesi konu kartların ne zaman açılacağı yönünde herhangi bir resmi açıklama yayımlaması halinde güncel olarak sitemizden paylaşacağız. İBB sosyal yardım kartı ne zaman açılacak güncel ve doğru bilgi edinebilmek için sitemizi takip edebilirsiniz.

KAYMAKAMLIKTAN SOSYAL YARDIM NASIL ALINIR?

ERZAK YARDIMI İÇİN NEREYE BAŞVURULUR?


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 232 YORUM
 1. blank şahin tangül dedi ki:

  ibb sosyal yardım kartları iptal edilmiş gelir gelmez icrata bakın yazıklar olsun

 2. blank şahin tangül dedi ki:

  5 ağustos daha yatmamış imamoğlu geldiğinden beri her ay aynı şey

 3. blank sevilay bulut dedi ki:

  kartlara para yattı diye mesaj geldi ama migros ve şok sistem kapalı diyor bu nasıl oluyor anlamadım insanlar bu zor dönemde ihtiyaclarını alamayacaksa ne zaman alacak

 4. blank Dilek dedi ki:

  Sosyal yardlm kartlm ne zaman aclllr

 5. blank Sevinc dedi ki:

  iyi geceler admin bey benimde denetim için geleceklerdi daha kaç ay oldu gelmediler kartım da acik değil yani mesaj falan gelmedi arıyorum beklemede kalın diyorlar

 6. blank Zühdiye ilan dedi ki:

  Yardıma ihtiyacı var iki çocuk annesiyim kömüre ihtiyaçım var çok mağdurum eşim evden kaçtı ekmek almaya param yok

 7. blank yeşim dedi ki:

  Benimde kartımı iptal etmişler dururum yok kiracıyım çocuğum var eşim sürekli çalışmıyor adalet mi bu zam yapacağına iptal ediyor çocuklarımızın rızkını helal etmiyorum bende

 8. blank Zübük dedi ki:

  Gerçekten Bu Zor Karantina Günlerinde Bizi 100 Tl den Bile Mahrum Bırakan İmamoğlu’ndan Hem Bu Dünyada Hemde Ahirette Davacıyım ! Kendisi Hizmet İçin Değil ! Koltuk İçin Geldi ! Ak Partili Değilim Fakat İBB, Ak parti’deyken Her Ayın 1’inde Bayramda Olsa, Seyranda Olsa, Tatil de Olsa Yatırıyorlardı ! Ey İmamoğlu Sana Hakkımı Helal Etmiyorum !..

  1. blank Gamze dedi ki:

   Kartlar ne zaman açılacak

  2. blank Sevgi dedi ki:

   Arkadaşlar İBB kartlarına alışveriş parası yuklndi mi bilgi verir misiniz lütfen

 9. blank Zübük dedi ki:

  Gerçekten Bu Zor Karantina Günlerinde Bizi 100 Tl den Bile Mahrum Bırakan İmamoğlu’ndan Hem Bu Dünyada Hemde Ahirette Davacıyım ! Kendisi Hizmet İçin Değil ! Koltuk İçin Geldi ! Ak Partili Değilim Fakat İBB, Ak parti’deyken Her Ayın 1’inde Bayramda Olsa, Seyranda Olsa, Tatil de Olsa Yatırıyorlardı ! Ey İmamoğlu Sana Hakkımı Helal Etmiyorum !..

1 5 6 7