Yabancı Telefon Numarası Sorgulama

Yabancı numaranın kim olduğunu öğrenme gelişen teknoloji ile birlikte mümkün hale gelmiştir. Çeşitli yol ve yöntemler kullanılarak elde edilen bilgi, yabancı numaradan kişinin kimliğini ele vermektedir. Bu bilgiyi telefon numaranızın bağlı olduğu operatörden belirli bir ücret karşılığı öğrenebileceğiniz gibi, herhangi bir ücret ödemeden yabancı numaranın kime ait olduğunu öğrenme yolları da mevcuttur.

Avea İle Yabancı Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Yabancı numaranın kim olduğunu öğrenmek için Avea’yı kullanmak Avea’nın bilinmeyen numaralar servisi ile mümkündür. Eğer bir Avea operatörü kullanıcısı iseniz, sizi arayan numaranın sahibini kısa mesaj yoluyla öğrenebilirsiniz. Bunun için numarayı, başında 0 olmadan  yazarak 11855’e sms olarak göndermelisiniz. Sabit hatlar da dahil olmak üzere, bu işlem sonuç verecektir. İşlemin ücreti mesaj başına 1.25 Türk Lirası’dır. Aynı zamanda tüm operatörlerden ve sabit hatlardan 118 55’i arayarak da aynı bilgiye ulaşabilirsiniz. Eğer arama ile öğrenmek istiyorsanız, dakika başına ücret 1.25 Türk Lirası’dır

Turkcell Yabancı Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Yabancı numaranın kimliğini Turkcell ile öğrenmek için mesaj ya da arama yöntemi kullanılabilmektedir. Eğer Turkcell hat kullanıcısı iseniz, numaranın başına 0 koymadan yazıp, sms yoluyla 2222’ye göndermeniz yeterlidir. Bu yöntemle kendisini arayan yabancı numaranın kimliğini öğrenmek isteyenler için ücretlendirme, mesaj başına 1.49 Türk Lirası’dır. Aynı zamanda 118 32 ‘yi arayarak da sizi arayan yabancı numaranın hat sahibini öğrenebilirsiniz. Bunun için 11832 ‘yi arayarak numarayı müşteri temsilcisine söylemeniz yeterlidir. Bu yöntemi kullanmak istiyorsanız ücretlendirme 1.25 Türk Lirası’dır.

  Kapsama Alanı En İyi Telefon Operatörü Şirketleri

Vadofone Yabancı Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Yabancı numaranın hat sahibini öğrenmek için Vodafone hizmetlerini kullanmak için kısa mesaj veya arama yönteminden birini tercih edebilirsiniz. Bunun için sizi arayan yabancı numarayı, başında 0 olmadan yazıp 7048’e göndermeniz yeterlidir. Bu sayede sizi arayan yabancı hattın sahibini öğrenebilirsiniz. Bu işlemin ücreti 1.25 Türk Lirası’dır. Bunun yanı sıra arayarak öğrenmek isterseniz, 118 42 servisini kullanabilirsiniz. Bu şekilde 118 servisi ile öğrenme ücreti, Vodafone için de 1.25 Türk Lirası’dır.

Facebook Kulanarak Yabancı Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Yabancı numaranın kim olduğunu öğrenmek için Facebook’u kullanmak gelişen teknoloji ve bilgi erişimi sayesinde mümkündür. Ayrıca bu yöntemle bilinmeyen numara öğrenmenin herhangi bir ücreti bulunmamaktadır. Facebook’ta bazı profiller bilgilerini herkese açık olarak paylaşmaktadır. Bu paylaşım şekli kullanılarak numara kimliği belirlenebilmektedir. Bunun için Facebook’un arama bölümüne sizi arayan yabancı numarayı yazmanız yeterli olacaktır. Eğer o numara referans gösterilerek açılan bir Facebook hesabı mevcut ise, o hesaba yönlendirilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken, bilgilerini gizlememiş olması gerektiğidir. Bilgilerini gizleyen profiller, yabancı numara aramasında bulunamamaktadır.

Whatsapp Yabancı Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Whatsapp ile yabancı numara sahibini öğrenmek akıllı telefonlar sayesinde mümkündür. Aslen bu yöntemle numara sahibinin değil, numara kullanıcısının kim olduğu görülebilir. Bunun için akıllı telefonda Whatsapp uygulamasının yüklü olması gereklidir. Daha sonra arayan yabancı numara, rehbere A, 1, . gibi imgelerle kaydedilir. Daha sonra Whatsapp uygulamasını açarak sağ üstten ‘kişilerimi güncelle’ butonuna basılır. Kişi listesi güncellendikten sonra, arayan yabancı numaranın profil resmine ulaşılabilir. Ancak bu yöntem arayanın Whatsapp kullanıp kullanmamasına göre etkilidir. Eğer arayan kişi uygulamayı kullanmıyorsa, kişiler listesinde görünmeyecektir. Bunun yanında arayan yabancı numara Whatsapp profil resmini herkese kapatmışsa ya da kendi fotoğrafından alakasız bir resmi profil fotoğrafı olarak kullanıyorsa Whatsapp’tan kişi hakkında bilgi edinmek zorlaşacaktır.

  Özel Seri Telefon Numarası Nasıl Alınır? Ücretleri Ne Kadar 2020?

Aynı yöntem diğer karşılıklı görüşme ve mesajlaşma uygulamaları (Tango, Viber gibi) için de geçerlidir.

Google Arama Özelliği Yabancı Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Yabancı numaranın kime ait olfuğunu Google’dan öğrenmek, arayan numaranın bir kurum veya kuruluş ile bağlantılı olduğu düşünülüyorsa işe yaramaktadır. Direkt olarak yabancı numarayı Google arama motoruna yazmak, çoğunlukla yalnızca reklam ve spamlara maruz kalmanıza neden olur. Bunun yerine banka, müşteri hizmetleri gibi kurum ve kuruluşların telefonları olduğuna eminseniz, ancak hangi banka tarafından arandığınızı merak ediyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz.

CIA Uygulaması İle Yabancı Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Telefona CIA uygulaması yükleyerek arayan kimliğini bulma yollarından günümüzde en yaygın olanı CIA uygulamasıdır. Cihazın markasından bağımsız olarak, yalnızca akıllı telefonlarda yüklenebilen bu program ile arayan kimliği kolayca bulunabilmektedir. Apple ve Android işletim sistemli telefonlar için Play Store üzerinden kim arıyor uygulaması; CIA indirilmelidir. İndirmeden sonra CIA programı tarafından ‘Rehberinize erişilsin mi?’ sorusu sorulacaktır. Bu uygulamanın bazı kötü niyetli kişilerce kullanılması ihtimaline karşın, hayır butonunu seçmenizi öneririz. Rehberinizin uygulama havuzuna dahil edilmesini istiyorsanız, bu soruya evet yanıtı verebilirsiniz Sonrasında program, sizin, kendi numaranızı kaydetmenizi ve kimlik belirtmenizi ister. Yine kötü niyetli kişi faktörü göz önünde bulundurularak, kimliğinizi açık bir şekilde yazmamanızı tavsiye ederiz. Bunun ardından, programda size verilen arama çubuğuna istediğiniz numarayı yazarak arayan kimliğini sorgulayabilirsiniz.

Bu program, yükleyenlerin ve başta rehber işaretlemesi sorusuna evet yanıtı verenleri rehberleri kopyalanarak oluşturulmuş bir havuz ile çalışmaktadır. Bu nedenle arayan kimliklerini, kimlik bilgileri ile değil, kaydediliş şekilleri ile öğrenirsiniz. Örneğin, sizi arayan numara, CIA uygulamasını kullanmış ve rehberini uygulamanın kullanımına sunmuş bir numara tarafından Serkan İş olarak kaydedilmiş olsun. Siz numarayı sistemde arattığınızda karşınızda CIA uygulaması indirenlerin bu numarayı nasıl kaydettiklerini bulacağınızdan, numara kimliği Serkan İş olarak görünecektir.

  Kapsama Alanı En İyi Telefon Operatörü Şirketleri

Telefona Yüklenen Uygulama İle Arayan Kimliği Öğrenme

Telefon uygulaması ile arayanın kim olduğunu öğrenmek gelişen teknoloji sayesinde mümkündür. Bir önceki başlıkta anlatıldığı gibi CIA uygulaması kullanılabilir. Ancak CIA uygulaması ile aynı mantık çerçevesinde çalışan farklı programlar da mevcuttur.

Turkcell tarafından kendi kullanıcıları için programlanan uygulama UpCall ile arayan kimliği tespit etme imkanı bulunmaktadır. Bunun yanında bu uygulama, telefon çalma sesine konu ekleme imkanı da tanımaktadır. Ulaşmak istenen kişiye telefonla arama sırasında not gönderme imkanı ile, insanlar neden arandıklarını öğrenebilirler.

Truecaller uygulaması da Play Store’da yerini almış bir başka arayan sorgulama uygulamasıdır. Bu uygulama ile arama yapan kişinin kimliği, CIA uygulamasına benzer şekilde bir işleyişle bulunmaktadır. Uygulama ayrıca yüklendiği telefonda kişi engelleme özelliği gibi farklı özelliklerin uygulamaya açılmasını da sağlar.

GPT uygulaması da, arayan numaranın kimliği hakkında fikir verirken sade ve kolay kullanılabilir ara yüzü sayesinde kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca program, kullanıcının telefon numarasının da başka insanlar tarafından nasıl kaydedildiğinin bilgisini verir.

118 İle Yabancı Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme

118 numaraları ile yabancı numara öğrenme işlemi bir veri havuzuna bağlı olarak yapılmaktadır. 3. parti firmalara ait bilinmeyen numaralar olarak da adlandırılan 118 servisleri, Avea, Vodafone, Turkcell, Türk Telekom gibi servislerden aldğı verileri bir havuzda toplayarak database oluşturur. Bu operatörler tarafından verilen havuzu kullanma yetkisine sahip olan 118 numaraları, arayana havuzu kullanarak yanıt verir. Yeni bir hat alındığında, 118 tarafından bulunmak istemiyorum, beyanı verilmezse, açılan her hat 118 servislerinde hat sahibi adına kaydedilir ve havuza dahil olur. Bu yöntemle de yabancı numaraların kim olduğu bulunabilir.

Tapu Parsel Sorgulama E Devlet

ÇKYS Sorgulama


] }
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 102 YORUM
 1. Omer baran dedi ki:

  447486451298 kimin numarasi

 2. blank blank dedi ki:

  +91 70456 65307 numarası hindistanın. hindistan numaraları için de arama sistemi varmış, gps ile yerini bile buluyor telefonun v telefon konya’da görünüyor.Nasıl olabillir ki?

 3. blank Mehmet dedi ki:

  1-800-268-7886 bu numara kime ait teşekkürler

 4. blank Hasan dedi ki:

  00491622703509 bu numara kime ait isim soy isim lazım teşekürler

  1. blank admin dedi ki:

   49 ile başlayan kod Almanya’nın. Almanya’ya kayıtlı bir hat için ad soyad öğrenmemiz ne yazık ki mümkün değil.

 5. blank orhan dedi ki:

  +1265500334332 bu numara kime ve hangi ülkenin

 6. blank Hüseyin dedi ki:

  +1 661 376 09 49 bu numara kime ait ve hangi ülke olduğunu söyler misiniz

  1. blank admin dedi ki:

   +1 Amerika Birleşik Devletleri’nin telefon kodu.

 7. blank Cemal dedi ki:

  +447448064246 nerden ve kim aramış bulalım zahmet olmassa abi

 8. blank Sermes dedi ki:

  9956680529 bu numara nereye ayit

 9. blank Zeki AYDIN dedi ki:

  +37379024207 telefon numarası kime ait öğrenebilir miyiz?

  1. blank admin dedi ki:

   Numara Moldova’ya ait.

 10. blank Melisa dedi ki:

  +4209100472693 bu numaranın kime ait olduğunu bulabilir misiniz ??

 11. blank Kerim dedi ki:

  +356 2778 1828 Kime ait bulabilir miyiz

 12. blank Merv dedi ki:

  +46762771240
  Bu nuamara kime ait bjlabilirmsnz

  1. blank admin dedi ki:

   46 İsveç’in telefon kodu.

 13. blank Rayile çınar dedi ki:

  15226644928
  15126664928
  12676575684 bu telefonlar kime ait lütfen bulabilirmisiniz. …?

 14. blank Rayile çınar dedi ki:

  15226644928
  15126664928
  2676575684

 15. blank Serhat dedi ki:

  0035 le başlayanlar nerenin

  1. blank admin dedi ki:

   35 ile başlayan ülke kodu yok 5’ten sonraki rakamı da verirseniz ülkeyi söyleyebiliriz.

 16. blank Şenay dedi ki:

  447 561258554

 17. blank Lale Hanım dedi ki:

  055-34561-452

  Bu numara nereye ait lütfen acil lazım söylermisiniz

 18. blank Lyla dedi ki:

  0764518379

 19. blank Beray dedi ki:

  +53 5 9091123 numarası kübadan olduğunu biliyorum ama Google ile arattığım zaman çeşitli eğitime dair çeşitli Rusça sayfalar açılıyor.