Kripto Paralara Yatırım Yapılmalı Mı? En Güvenilir Kripto Para Birimleri

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte kripto paralara yatırım yapılmalı mı, en güvenilir kripto para birimleri üzerinde durarak uzman yorumları değerlendireceğiz. Türkiye, bilindiği üzere özellikle yatırım sektörü olarak kat ettiği yol ile birlikte herkesi kendisine hayran bırakan bir pazar haline geldi demek yanlış olmaz. Her geçen gün büyüyen ve gelişen ekonomi pazarında artık kripto para birimleri ciddi manada önemli bir hale geldi.

Bitcoin ile başlayan ve zaman içerisinde altcoin birimleri ile birlikte çok daha çeşitli hale gelen bu piyasalarda artık yatırımcıların da ciddi olarak etkin şekilde bulunduklarını biliyoruz. Türk yatırımcılar, özellikle BTCturk, Bitpanda ve Paribu gibi şirketlerin de ülkede coin yatırımcılığını teşvik etmesi ile birlikte daha etkin hale geldi. Şimdi sizlere bu anlamda ki uzman yorumları en ince ayrıntılarını vereceğiz.

Kripto Paraların Geleceği

Kripto paralar, özellikle Bitcoin’in büyük sıçrayışı ile birlikte son derece önemli ve dikkat çekici bir hal aldı. Yatırım alanında özellikle kendisini ilerleten ve daha geniş kapsamlı adımlar atan kişiler ve şirketler, kısa süre içerisinde çok ciddi paralar kazandı diyebiliriz. Tabi ki yatırım alanının genişlemesi ve altcoin birimlerinin de ciddi manada büyümesi ile birlikte artık sektörel değişim ciddi manada dikkat çekti.

Kripto paralar an itibari ile ciddi olarak ülkelerin gündemine girdi ve firmalar dahi alternatif ödeme yöntemi olarak kripto paraları ciddi anlamda ön planda tutmaya başladı. Türkiye, öyle ki kripto paraların önlenemez yükselişinin farkına vardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yakın zaman içerisinde KRİPTO PARA YASASI ile alakalı olarak gelişmelerin yaşanacağını ve çalışmaların devam ettiğini söyledi. Dolayısı ile gelecek dönemde kripto paralara yönelik olarak önlenemez bir eğilim söz konusu olacak demek yanlış olmaz.

En Güvenilir Kripto Para Birimleri Hangileridir?

Aslında bununla alakalı olarak kesin bilgiler vermek çok da mümkün değil. Ancak genel itibari ile baktığımız zaman sektörün demirbaş markası BİTCOİN, her zaman için ilk ve en iyi yatırım modeli olarak devam edecek. Zaman içerisinde tabi ki Bitcoin nezdinde birçok farklı altcoin birimi de türedi. Öyle ki yatırımcı ve madenci (mining) kapasitesinin de artması ile birlikte yatırımcılar alternatif kripto para birimleri için çalışmalar yapmaya başladılar. Peki en güvenilir kripto para birimleri hangileri? Sırası ile borsa ve yatırım uzmanlarının bu anlamda ki öncelikli fikirleri aşağıdaki gibidir;

  1. Ethereum (ETH)
  2. Litecoin (LTC)
  3. Cardano (ADA)
  4. Polkadot (DOT)
  5. Bitcoin Cash (BCH)
  6. Stellar (XLM)
  7. Chainlink
  8. Binance Coin (BNB)
  9. Tether (USDT)
  10. Monero (XMR)
  2020 Güncel İnfaz Koruma (Gardiyan) Memuru Maaşları Ne Kadar?

an itibari ile en çok dikkat çeken kripto para birimleri olarak dikkatleri çekiyor. Uzun vadede özellikle bu birimlerin insanlar arasında da dikkate alınması gerektiği aşikar. Altcoin yatırımı ile kısa süre içerisinde ciddi paralar kazanmak daha mümkün gibi görünüyor. Yakın zaman içerisinde ülkemiz genelinde de bununla alakalı ciddi bir değişim yaşanacak.

Kripto Para Borsasına Yatırım Yapılmalı Mı?

Bitcoin fiyatının 2017 yılında %80 üzerinde değer kaybedip 3.000 dolara gerilemesi birçok kişiye zarar ettirse de yeterince araştırma yapıp BTC’nin geleceğine inanan birçok kişinin elindekileri satmayarak 52.000 dolar rekorunu gördüğü biliniyor.

Kripto para yatırımı yapma konusunda altın kural bu sebeple her zaman kendi araştırmanızı yapmak olacaktır. Bunun devamında projenin vaat ettiği gelişmeleri, yayınladığı whitepaper yani teknik dökümanı, son olarak ise yol haritasını incelemek yararınıza olabilir.

Kripto para yatırımı yaparken birçok acemi yatırımcının yaptığı en büyük hata ise birim fiyatı düşük kripto paraları tercih etmek. Bir kripto paranın değerinin 0,005 dolar olması bunun ucuz ve daha fazla yükseliş şansına sahip olduğu anlamına gelmiyor. Kripto para yatırımlarında her zaman projenin toplam piyasa değerine bakmakta fayda olacaktır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.