2020 Güncel İnfaz Koruma (Gardiyan) Memuru Maaşları Ne Kadar?

  2020 Güncel İnfaz Koruma (Gardiyan) Memuru Maaşları Ne Kadar?

  Güncel infaz koruma memur gardiyan maaşları 2019 senesinde yeniden düzenlenmiştir. Türkiye’deki olaylar neticesinde Adalet Bakanlığı tarafından, son senelerde kadrolu ve sözleşmeli gardiyanlar alımı da yapılmaktadır. Türkiye’nin her bölgesinde bulunan Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü kapsamında görev almak için gardiyan alımları da yapmaktadır. Türkiye’de, cezaevlerinin düzenini gardiyanlar sağlamaktadır. Gardiyan maaşları özellikle hapishanelerdeki mahkum sayısının oldukça fazla olması sebebiyle maaş oranları da artmıştır. Buna göre:

  • Yeni başlayan sözleşmeli mübaşir maaşları 2019 senesinde 2.950 TL olmuştur.
  • Yeni başlayan sözleşmeli zabıt katibi maaşı 2019 senesinde 3.020 TL olmuştur.
  • Yeni başlayan sözleşmeli infaz koruma memuru maaşı 2019 senesinde 3.045 TL olmuştur.
  • Yeni başlayan sözleşmeli cezaevi şoför maaşı 2019 senesinde 2.850 TL olmuştur.
  • Yeni başlayan sözleşmeli cezaevi aşçısı maaşı 2019 senesinde 2.880 TL olmuştur.

  Evli İnfaz Koruma Memuru Maaşı

  Evli gardiyanlar için maaş oranları ek ödemelere göre belirlenmektedir. Cezaevi infaz koruma memuru maaşlarının hesaplanması sırasında o seneki enflasyon oranları belirlemektedir. Enflasyon oranlarına göre tüm memurların maaşlarına zam yapılmaktadır. Yapılmış olan düzenlemeler kapsamında gardiyanların maaşları ise 3.375 TL olarak belirlenmiştir. Bu rakamlar kapsamında çocuk ve eş yardımları dahil edilmemiştir. Göreve gelen gardiyanların maaşları her sene görev süresi ve enflasyon oranları arttıkça artmaktadır. Bunun yanı sıra evli ve çocuklu olan gardiyanlara eş ve çocuk yardımı gibi ek ödemeler de yapılmaktadır. Evli olan ve eşi çalışmayan gardiyanlara ise aylık olarak 409,14 TL yardım yapılmaktadır. Bu ödemeler, maaşlara eklenmektedir.

    2020 Genel Sağlık Sigortası (GSS) Yardımı Nasıl Alınır? Ne Kadar?

  Sözleşmeli İnfaz Koruma Memuru Maaşı Hesaplama

  Sözleşmeli infaz koruma maaşları için memurun kademesi ve görev yaptığı sene sayısına göre maaşlar hesaplanmaktadır. 4 senelik lisans mezunu bir infaz koruma memuru 9. Derece ve 1. Kademeden göreve alınır. Bunun yanı sıra kadrolu olan cezaevi infaz koruma memurları her iki senede bir zam almaktadır. Bunun dışında gardiyanlar genel olarak 4’lü vardiya şeklinde görev almaktadır. Cezaevlerindeki duruma göre gardiyan atamaları da yapılmaktadır. Buna göre:

  • Vardiya grubu 12 saat boyunca nöbet başında olur ve 24 saat dinlenir. 08.00 – 20.00 arası nöbet tutulur.
  • Vardiya grubu 12 saat nöbet tutar ve 48 saat dinlenir. 20.00 ve 08.00 arası nöbet tutulur.
  • Vardiya grubu 12 saat nöbet başında olur ve 48 saat dinlenir. 08.00-20.00 arası nöbet tutulur.
  • Vardiya grubu 12 saat nöbet başında durur ve 48 saat dinlenir. 20.00 – 08.00 arası nöbet tutulur.

  Sözleşmeli İnfaz Koruma Memuru Maaşları Forum

  Sözleşmeli infaz maaşları her sene artış göstermektedir. Maaş genel olarak 3330 TL olmuştur. Bu maaş başlangıç maaşıdır. Fakat emeklilik için bu maaştan kesinti yapılması söz konusu olabilmektedir. Gardiyan maaşlarına her sene Ocak ve Temmuz aylarında zam yapılmaktadır. Zam oranları ise enflasyon oranların göre değişmektedir. Buna göre zam oranları:

  • Lise mezunu olan gardiyanlar 13. Derece 2850 TL maaş almaktadır.
  • Ön lisans mezunu olan gardiyanlar 10. Derece 2950 TL maaş almaktadır.
  • Lisans mezunu olarak göreve başlayan gardiyanlar 3050 TL maaş almaktadır.

  Maaşlara gardiyanların medeni durumlarına göre eş ve çocuk ödemeleri de eklenmektedir. Maaş oranlarına buna göre değişmektedir.

  Sözleşmeli İnfaz Koruma Memuru Maaşları 2020

  Sözleşmeli infaz koruma maaş oranları enflasyon oranlarına göre değişmektedir. Bu kapsamda gardiyan maaşlarına yüzde 10,69 oranda zam yapılmıştır. Sözleşmeli olarak göreve başlayan gardiyanların alacakları maaşlar mezuniyet derecesine göre değişmektedir. Buna göre maaş oranları ise derece ve eğitim durumuna göre değişmektedir. Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi ardından açılan soruşturmalar neticesinde artan mahkum sayısı sebebiyle gardiyan ihtiyacı da artmaktadır. Buna göre maaşlara da zam yapılmaktadır. Hali hazırda cezaevlerinin kapasiteleri 22.000 bin kişiyi aşmış durumdadır. Bundan dolayı da Adalet Bakanlığı infaz koruma memuru ihtiyacını karşılamak için gardiyan alımı yapmaktadır.

    ATT Nedir, Ne İş Yapar, Görevleri Nelerdir?

  Sözleşmeli İKM Maaşları 2020

  Gardiyan maaşları 2020 senesinde yapılan düzenlemeler ile iyileştirilmiştir. Adalet Bakanlığı infaz koruma memurunun ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için alınan gardiyanlara verilen maaşlar ise:

  • Yeni başlayan sözleşmeli mübaşir maaşları 2019 senesinde ise 2.950 TL olmaktadır.
  • Yeni başlayan sözleşmeli zabıt katibi maaşları 2019 senesinde ise 3.020 TL olmaktadır.
  • Yeni başlayan sözleşmeli infaz koruma memuru maaşları ise 2019 senesinde 3.045 TL olmaktadır.
  • Yeni başlayan sözleşmeli infaz koruma memuru maaşları 2019 senesinde 3.045 TL olmaktadır.
  • Yeni başlayan sözleşmeli olan şoför maaşları 2019 senesine 2.850 T olmaktadır.
  • Yeni başlayan sözleşmeli aşçı maaşları 2019 senesinde 2.880 TL olmaktadır.

  Toplum arasında infaz koruma memurluğu olarak en fazla istihdam ettiği alandır. Bu durumda her sene binlerce infaz koruma memuru alınmaktadır.

  İnfaz Koruma Memuru Maaş İyileştirmesi

  İnfaz koruma memurları için maaşlar 4B ve 4C olmak üzere 2 şekilde yapılmaktadır. Bu atamalar KPSS puanlarına göre yapılmakla beraber açıktan atama usulüyle de yapılmaktadır. Kadrolu olan gardiyan maaşları ile sözleşmeli gardiyan maaşları arasında da fark bulunmaktadır. Gardiyan maaşları 2019 senesinde yüzde 4 oranında zamlanmıştır. 2019 Ocak ayı itibari ile memur maaşlarına zam yüzde 10,69 olmaktadır. Bu zam beka kişiler için 3375 TL olmuştur. Bunun yanı sıra evli olan kişiler için eş ve çocuk yardımı da yapılmaktadır.

  İKM Maaşı 2020

  Gardiyan maaşları 2020 hesaplamaları gardiyanın kademesine göre değişmektedir. Sözleşmeli ve kadrolu olan zabıtalar arasında da maaş farkı bulunmaktadır. Buna göre evli ve çocuğu olan memurlara da eş ve çocuk yardımı yapılmaktadır. Yapılan 2019 Ocak zammı sonrasında ise:

  • Çalışmayan eş için eş yardımı ise 2019 senesinde 251,68 TL iken 278,58 TL’ye yükselmiştir.
  • 6 yaşından küçük olan çocuklar için yardım 58,98 TL iken, 65,28 TL’ye yükselmiştir.
  • 6 yaşından büyük olan çocuklar için yardım ise 29,49 TL iken 32,64 TL2ye yükselmiştir.
    Ev Hanımlarına Emeklilik Müjdesi

  Buna göre evli, eşi çalışmayan ve 6 yaşından küçük 2 çocuğu olan gardiyanlara her ay toplamda 409,14 TL ödeme yapılmaktadır. Bunun yanı sıra ek ödemeler ile beraber yeni göreve başlamış olan evli ve çocuklu gardiyanlar 3785 TL maaş alacaktır. Bunun dışında derece ve kademe yükseldikçe alınan maaş oranları da artmaktadır. Kadrolu infaz koruma memurları 657 sayılı devlet memurları kanuna tabii tutulmaktadır. Gardiyan maaşlarına zam da her sene 2 defa yapılmaktadır.

  Gardiyan Alımı 2020

  Gardiyan alımları her sene Adalet Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Kadrolunun yanı sıra birçok sözleşmeli de gardiyan alımı yapmaktadır. Kadrolu infaz koruma memuru maaşları ve sözleşmeli infaz koruma memuru maaşları arasında belirli bir miktar farklılık bulunmaktadır. Yeni başlayan söyleşmeli infaz koruma memuru maaşları 3330 TL olmaktadır. Gardiyan alımları için Adalet Bakanlığı’nı takip etmek gerekmektedir. 2019 senesinde toplamda 11 Bin 78 personel istihdam edilecektir. Adalet teşkilatı için oldukça önemli olan bu istihdamlar özellikle; zabıt katibi, infaz koruma memuru ve destek personel alımları ile ön plana çıkmaktadır.

  UZMAN ÇAVUŞ OLMA ŞARTLARI – NASIL UZMAN ÇAVUŞ OLUNUR?

  UZMAN ÇAVUŞ MAAŞLARI- UZMAN ÇAVUŞLAR NE KADAR MAAŞ ALIYOR?

  POLİS NASIL OLUNUR – POLİS OLMAK İÇİN GEREKENLER ŞARTLAR

  GARDİYAN NASIL OLUNUR?


  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM
  1. Sevgi dedi ki:

   8 yil çalişan bir gardiyan ne kadar maaş alır ?

  2. Ahmet öztürk dedi ki:

   Slmaleyküm ben lise mezun uyum bu yıl ikm fazlaca alacaklarmis başvurular ne zaman ? Lise mezunu alıyorlar mi ? Kpss ortaöğretim 2018 de 72 aldım alırlar mı?

  3. Melik dedi ki:

   Sozleşmeliden kadroya geçiş nasıl oluyor (ikm için)

   1. Bilgi Merkezi dedi ki:

    Merhabalar,

    Bunun cevabını çalıştığınız kurumdan alabilirsiniz. Kurumlar, dönem içerisinde kadroya geçiş yapmaktadır.

  4. Melik dedi ki:

   Sözleşmeli olarak göreve başlayan bir gardiyanın kadroya geçiş şartları nelerdir

  5. Süleyman dedi ki:

   Merhabalar. Ben bu son alimlarda sözleşmeli İnfaz koruma memurluğunu kazandım. Ama henüz göreve başlamadım. Önlisans mezunuyum. Ne kadar maaşla başlarım göreve?

  6. rüzgar dedi ki:

   sözleşmeli katip ile infaz koruma maaşı aynı mıdır

   1. admin dedi ki:

    Merhaba. Maaşlar birbirine yakın ancak İKM maaşları bir parça daha yüksek.

   2. rüzgar dedi ki:

    teşekkürler. aynı başladığımız sözleşmeli arkadaşla aynı alıyoruz. lisans lisans dönem aynı dönem. sözleşmeli sözleşmeli. bekar bekar.

  7. Sdnr dedi ki:

   Ben hamileyim boy kilo ölçümüne giderken bu sürecte nasıl yol izlemeliyim ve basvurdugumuz ile boy kilo ölçümüne gitmek zorundamıyız bulundugumuz ilde ölçüm yapılabilirmi.

   1. admin dedi ki:

    Merhaba. Ölçümler komisyon nerede kurulmuşsa orada yapılır. Alım ilanlarında gebe kadınların kilo ölçümüne dair herhangi bir bilgi ne yazık ki yok. Burada komisyonun tutumu ön plana çıkacaktır.

  8. ayşegül dedi ki:

   gardiyan ne yaa.

  9. Ebubekir Canatan dedi ki:

   Şu yapılan işe bak alınan maaşa bak kurumlar bakanlıklar arasında en az maaşı biz alıyoruz. Arkadaşlarım ile bir araya geldiğimde maaşımı söylemeye utanıyorum birde millet diyor ikmler çok maaş alıyor biran önce Emniyet sınıfı ve maaşlara dolgun bir iyileştirme gerekmektedir.

  10. Hasan dedi ki:

   Gardiyan değil infaz ve koruma memuru 1984 de kalkan ünvan senelerdir bi değişmedi. Orman muhafaza memurunada ormancı deyin gümrük memuruna gümrükçü bu nedir ya hu?

   1. admin dedi ki:

    Hasan Bey verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz. Söz konusu kamu görevlilerinin unvanın İnfaz ve Koruma Memuru olduğu bizim tarafımızdan da malum. Ancak halkımızın büyük bir çoğunluğu ya durumu bilmiyor veya kısa olduğu için bu unvan ile adlandırmaya devam ediyor. Konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız google aramalarını büyük oranda bu şekilde yapıyor. Biz de bilgiye ulaşmak isteyen bu kişilerin en sağlıklı bilgilere kolayca ulaşabilmesi için zorunlu olarak bu eski unvanı kullanmak zorunda kalıyoruz.