2020 Sigortasız Çalışana Kredi Veren Bankalar

Sigortasız çalışana kredi veren bankalar, özellikle çalışmayan müşterileri için ihtiyaç kredilerini belirli limitlere kadar sunabilmektedir. Son zamanlarda ekonomide yaşanan dengesizler sebebi ile bankalardan kredi almak oldukça zorlaşmıştır. Yükselen faiz oranları ve kredi alacak olan kişilerden beklenen zorlayıcı teminatlar yüzünden pek çok işsiz ya da sigortasız vatandaş kredi almakta zorlanmaktadır. Ancak günümüzde sigortasız çalışanlara kredi veren bankaların sayısında bir gerileme yaşansa da yine de bazı bankalar finansman desteği sağlamaktadır. Buna göre ülkemizde faaliyet gösteren bazı bankalar limiti alt seviyelerde olsa da şu müşterilerine kredi imkânı sunabilmektedir;

 • Emekli olan ancak sigorta primine ihtiyaç duymayan,
 • Sigortasız çalışan,
 • Maaş bordrosu ya da gelir belgesi olmayan,
 • Aylık gelirlerini belge ile bankaya sunamayan,

Gibi kişiler için kredi olanağı tanımaktadır. Bu yüzden kredi almak isteyen sigortasız çalışanların kendisine bu olanağı sağlayan bankalara başvurması gerekmektedir. Bu sayede acil finansman ihtiyacına sahip olan kişilerin kredi ihtiyaçları kısa sürede sağlanmış olacaktır.

Sigortasız Çalışanlara Kredi İmkânı Sağlayan Bankalar Hangileridir?

Sigortasız çalışanlara kredi olanağı sunan bankalar, genellikle sunmuş olduğu bu kredileri düşük miktarlarda ve uygun faiz oranları altında vermektedirler. Buna göre sigortasız çalışanlara kredi imkânı sunan bankalar şunlardır;

 • Vakıf Bank,
 • Ziraat Bankası,
 • QNB Finansbank,
 • Yapı Kredi Bankası,
 • İş Bankası,
 • Halk Bankası,
 • Akbank,
 • Denizbank,
 • Odeabank,

Gibi bankalar sigortasız çalışan kişilere kredi olanağı tanımaktadırlar. Limiti düşük olan krediler için gelir belgesi ya da sigorta şartı beklemeyen bu bankalar, aynı zamanda vemiş oldukları kredileri müşterilerinin finansal durumuna göre oluşturmaktadırlar. Bu sayede rahat bir ödeme planına sahip olan kişiler, uygun koşullar altında almış oldukları kredileri zorlanmadan ve kolaylıkla ödeyebilmektedirler. Bankalar ve kredi koşulları hakkında bilgi almak için ilgili bankanın en yakın şubesine gidilebilir ya da müşteri hizmetleri aranarak gereken tüm detaylara rahatlıkla ulaşılabilir.

Sigortasız Gelir Belgeli Kredi

Sigortasız gelir belgesi krediler, özellikle serbest meslekle uğraşan vatandaşlarımız için bazı bankalar tarafından belirli koşullar altında sunulmaktadır. Buna göre bankadan kredi çekmek isteyen kişiler herhangi bir meslekle uğraşmasalar dahi gelirlerini belgelendirebildikleri takdirde bankalardan kredi alabilirler. Serbest meslekle uğraşan kişilerin sigortaları isteğe bağlı veya BAĞ-KUR olduğundan sigortasız gelir belgeli kredi alabilmektedirler. Kişilerin genel olarak ekonomik durumları göz önünde bulundurularak alınabilen krediler, aynı zamanda bu meslek grubunda olan kişiler için taksit erteleme avantajıyla verilmektedir. Bu sayede yüksek miktarlara kadar kredi alabilen kişiler, ihtiyaç duydukları finansman ihtiyacını kolaylıkla giderebilirler.

  Kredi Başvuru Sayısı Ne Zaman Silinir?

Sigortasız Gelir Belgeli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Sigortasız gelir belgeli kredi veren bankalar, ülkemizde faaliyet gösteren pek çok kamu bankası ve özel bankalardan oluşmaktadır. Bankalara sağlam bir teminat sağlayabilen kişiler, ihtiyaç duydukları kredileri belirtilen bankalardan alabilirler. Buna göre sigortasız gelir belgeli kredi alınabilecek olan bankalar şunlardır;

 • Odeabank Nakit Kredi,
 • Denizbank Hoş geldin Kredisi,
 • ING Bank Mini Kredi,
 • TEB, CEP TEB İhtiyaç Kredisi,
 • Garanti Bankası 25 bin lira limitli İhtiyaç Kredisi,
 • QNB Finansbank Hazır Kredi,

Yukarıda verilen bankalar ve kredi türleri özellikler ihtiyaç kredisi almak isteyen kişilerin başvuru yapabileceği kredilerdir. Bu kredilerin en büyük avantajı ise düşük miktarlarda verildiği için sigortası olmayan kişilere de sağlanabilmesidir. Bankalar ve sigortasız olarak çalışan vatandaşlar için sunulan kredi kampanyalar hakkında detaylı bilgi almak için ilgili bankaların resmi internet siteleri ya da en yakın banka şubeleri ziyaret edilebilir.

İpotekli Sigortasız, Gelir Belgesiz Krediler

Gelir belgesi ve sigorta şartı olmadan alınabilen ipotekli krediler, bankaların uygun koşullarla müşterilerine taşınmaz bir malı teminat alarak vermiş olduğu kredilerdir. Özellikle bankalar kredi verecekleri müşterilerin kendilerine sağlam bir teminat sağlamasını beklemektedirler. Geri ödeme konusunda oldukça temkinli olan bankaların bu şartları koşmasının en önemli sebebi verdiği kredinin kendisine geri ödeneceği konusunda ikna olmaktır. Buna rağmen bazı bankalar, gelir belgesini ya da sigortasını gösteremeyen kişilere bazı kredi olanakları tanımaktadır. Burada bankanın en temel şartı kendisine alınan kredinin ödeneceğine dair teminatın verilmesi olduğu için teminat olarak gösterilebilecek olan bir taşınmaz da bazı bankalar tarafından kabul edilebilmektedir. Genellikle 48 aya kadar alınabilen bu krediler, uygun geri ödeme koşulları ile ihtiyaç sahibi olan kişilere sunulmaktadır. Mallarını bir bilirkişi bedeli karşılığında bankaya ipotek eden kişiler, bu sayede ihtiyaçları olan kredilere kolaylıkla kavuşabilmektedirler.

  Kredi Notu Nasıl Yükseltilir 2020?

İpotekli Sigortasız, Gelir Belgesiz Krediler Hangi Limite Kadar Alınabilir?

İpotekli gelir belgesiz ve sigortasız kredilerin bankalar tarafından verilme limiti, krediyi alacak olan kişinin bankaya teminat olarak göstermiş olduğu taşınmaz malın ekspertiz değerinin yüzde 50’si kadarına kadar alınabilmektedir. Bazı bankalar için kredi üst limiti %70’e kadar çıkabilmektedir. Bunun için kredi almayı düşünen kişiler, banka ile iletişime geçerek gereken görüşmeler sonrasında alacakları kredinin üst limitini öğrenebilirler. Verilecek olan krediler kişilerin taşınmaz mallarının ekspertiz değeri üzerinden hesaplanmaktadır.

Sigortasız Çalışan Kişilere ATM Üzerinden Kredi Alma Avantajı

Sigortasız çalışanların ATM üzerinden kredi alma durumları, banka şubesine başvuru yaparak kredi almaktan daha kolay ve pratik bir yöntemdir. Özellikle bankalar üzerinde mevduat hesabı olan kişiler, kendi bankalarına en başta eksi bakiye olarak hesap açtırabilmektedirler. Açılan bu hesap sonrasında kişiler, kredi notlarına göre ve daha önceden bankadan almış olduğu borçları ödeyip ödememelerine göre bankanın eksi bakiye avantajından faydalanabilirler. Eksi bakiye kredilerine göre kişiler 200 TL’den 10.000 TL’ye kadar bankadan kredi alabilirler. Ancak bankaların eksi bakiye hesaplarını açmak için müşterilerini tanıyor ve güveniyor olmaları gerekmektedir. Bu yüzden bu olanaktan maalesef kredi notu düşük olan kişiler faydalanamaz. Banka eksi bakiye hesabı üzerinden kredi vereceği müşterilerinden herhangi bir şekilde gelir belgesi ya da sigorta talep etmemektedir. Bankanın kendisine teminat alacağı şey müşterisinin daha önceden banka üzerinde bulunduğu hesap hareketleridir. Borçlarını zamanında ödeyen ve icralık duruma hiç düşmemiş olan kişiler, gelir belgesiz, şartsız, koşulsuz ve sigortasız ATM kredisi alabilirler.

ATM’den Sigortasız Kredi Almak İçin Hangi Yöntemler Kullanılmaktadır?

ATM üzerinden sigortasız kredi almak isteyen kişilerin kullanacağı yöntemler şunlardır;

 • Bankaların dönemsel olarak sunmuş olduğu kampanyalar dahilinde verilen nakit ATM kredileri,
 • Kişilerin banka hesapları üzerinde olan eksi hesaptan taksitli olarak çekilen krediler,
  2020 Borç Kapatma Kredisi (Borç Transfer Kredisi) Veren Bankalar

Yukarıda verilen yöntemler ATM’den sigortasız kredi almak isteyen kişilerin kullanacağı yöntemlerdir. İlk yöntemde kişiler, vadesiz mevduat kartlarını kullanarak ATM üzerinden kampanyadan faydalanmak için başvuruda bulunabilirler. Başvuru sonuçları müşteri temsilcileri tarafından onaylanır ve kişilerin almış olduğu kredi tutarları yine bankaya ait herhangi bir ATM cihazından çekilir. Yapılan bu işlem için kişilerden herhangi bir şekilde gelir belgesi ya da sigorta şartı aranmaz.

ATM Üzerinden Alınan Sigortasız Kredilerin Vadeleri Ne Kadardır?

ATM üzerinden alınan sigortasız kredilerin vade oranları, kredinin çekildiği günden itibaren 1 yıldır. Finansman ihtiyacı olan kişiler, bankadan almış oldukları bu kredilerle zorlanmadan geri ödemeleri aylık olarak yapabilmektedirler. Bankalardan ek vade talep eden kişilerin ise bu konuyu bizzat banka ile görüşmeleri gerekmektedir.

Çalışmayan Kişilere Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz, Bordrosuz, Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

En Kolay Kredi Veren Bankalar Güncel Listesi


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.