2020 Çalışmayan Kişilere Kredi Veren Bankalar

Çalışmayan ve işsiz olan kişilere kredi veren bankalar, genellikle online kredi başvurusu alan ve gelir belgesi talep etmeyen bankalardır. Ülkemizde faaliyet gösteren neredeyse her banka, kredi vereceği müşterilerinden belirli şartları yerine getirmesini beklemektedir. Bu önemlisi ise kişilerin almış oldukları kredileri bankaya geri ödeyebileceğine dair bankaya teminat gösterebilmesidir. Bankaya herhangi bir şekilde teminat gösteremeyen kişiler, bankalardan da herhangi bir şekilde kredi başvurusunda bulunamamaktadırlar. Ancak bazı bankalar gelişen çağa ayak uydurmak ve müşterilerinin ihtiyaçlarını anında giderebilmek için online olarak kredi başvurusu almakta ve internet bankacılığı üzerinden müşterilerine kredi imkânı sunmaktadır.

Bankaların uygun geri ödeme koşulları altında sunmuş olduğu bu krediler için müşterilerden gelir belgesi talep edilmemektedir. Oldukça avantajlı olan bu krediler sayesinde işsiz olan pek çok vatandaş ihtiyaçları olan finansman desteğine anında ve kolayca kavuşmuş olurlar. Ancak bankalar internet üzerinden verdiği krediler için kişilerden farklı farklı taleplerde bulunabilmektedir. Bankaların beklemiş olduğu bu talepler yerine getirildiğinde nakit ihtiyacı olan işsiz vatandaşların kredi problemleri çözülmüş olacaktır.

2020 Çalışmayan Kişilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Çalışmayan kişilere kredi veren bankalar, genellikle ihtiyaç kredilerini internet bankacılığı sistemi üzerinden sunan bankalardır. Bu bankalar müşterileri için sağlamış olduğu kredileri online olarak sunduğu için herhangi bir şekilde kişilerden gelir belgesi talep etmez. Online olarak ihtiyaç kredisi alacak olan kişilerin T.C. kimlik numaraları ile ilgili bankanın internet şubesi üzerinden kredi başvurularını yapması yeterli olacaktır. Buna göre çalışmayan kişilere kredi desteği sunan bankalar şunlardır;

 • Akbank,
 • Garanti Bankası,
 • Şekerbank,
 • İş Bankası,
 • Denizbank,
 • Vakıflar Bankası,
  Kredi Kartı Olmayan Kredi Çekebilir Mi?

Gibi bankalar çalışmayan vatandaşlara kredi imkânı sunan bankaların başlıcalarıdır. Başvurulmak istenilen bankaya gidilerek ya da ilgili bankanın müşteri hizmetleri aranarak kişiler kredi başvuruları hakkında gerekli detayları alabilirler.

Çalışmayan Kişilere Kredi Veren Bankaların Özellikleri Nelerdir?

Çalışmayan kişilere kredi veren bankaların ortak özellikleri genel olarak online kredi imkânı sunuyor olmalarıdır. Müşterileri için internet bankacılığı üzerinden kredi sağlayan bu bankalar, herhangi bir şekilde müşterilerinden gelir belgesi talep etmemektedirler. Bundan dolayı birçok işsiz vatandaş için oldukça önemli olan bu krediler sayesinde gelir belgesine ihtiyaç duyulmadan gereken finansman karşılanabilmektedir. Bunun haricinde çalışmadığı halde bankalardan kredi almak isteyen kişiler, bankaya teminat olarak taşınmaz bir malı ipotek olarak vererek kredi alabilmektedirler. Alternatif bir yöntem olan bu yolla, kredi ihtiyaçları kısa yoldan sağlanabilmektedir. Bankaların kredi verirken en fazla dikkat ettiği şart kredi kullanmak isteyen kişinin bankaya iyi bir teminat sağlayıp sağlayamayacağı durumudur. Eğer kişi bankanın istediği teminatı ipotekle sağlayabilirse, bankanın kredi vermeme gibi bir opsiyonu durumu ile karşılaşılmayacaktır.

Akbank’tan Çalışmayan Kişilere Gelir Belgesiz Kredi Avantajı!

Akbank’tan çalışmayan kişilere gelir belgesiz sağlanan krediler, banka müşterilerinin işsizken dahi kullanabildiği oldukça önemli kredilerden bir tanesidir. Bankanın Direkt isimli uygulaması sayesinde 7 gün 24 saat kredi başvuruları yapabilen kişiler, mobil bankacılık işlemleri sayesinde kredi ihtiyaçlarını gelir belgesine gerek duymadan karşılayabilmektedirler. Akbank’tan gelir belgesiz kredi almak isteyen kişiler, bankanın mobil uygulaması olan Direkt’i indirmeli ve bankanın mevcut müşterisi olmalıdır.

Akbank Direkt ile Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Akbank Direkt mobil uygulamasıyla kredi almak isteyen kişilerin yapmaları gereken en önemli işlem bankanın mobil uygulamasını kendi akıllı telefonlarına indirmelerdir. Google Play Store ya da App Store üzerinden kolaylıkla indirilebilen bu uygulama sonrasında kişilerin akıllı telefonlarına kurulur. Akbank Direkt’ten gelir belgesiz kredi almak için izlenmesi gereken adımlar ise sırası ile şöyledir;

 • Kredi alacak olan kişilerin akıllı telefonlarına kurulmuş olan uygulama üzerinden kişiler T.C. kimlik numaralarını sisteme girerler.
 • Daha sonra sistem kendilerinden şifre tanımlanmasını bekleyecektir. Şifre tanılama işlemlerini de yapan kişiler uygulamanın ana sayfasına giriş yapmış olurlar.
 • Uygulamaya başarılı bir şekilde giriş yapabilen kişiler karşılarında aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşırlar.
 • Yukarıda belirtilen ekranda kişiler ilk kısımda işaretli olarak yer alan “Başvuru ve Nakit İhtiyaçlar” kısmına tıklarlar.
 • Sonrasında açılan ekranda “Akbank Direk Kredi” butonuna basılır.
 • Kredi başvurularının alındığı ekrana geçiş yapan kişiler, ihtiyaçları olan kredi limitlerini ve vade seçeneklerini ekrana girerek en son adımda “Hemen Başvur” kısmına tıklayarak kredi başvurularını tamamlamış olacaklardır.
 • Gerekli kısımları dolduran kişiler başvuru yapmadan önce kredi sözleşmeleri ile alakalı kısmı mutlaka okumalı ve buna göre bankanın beklediği koşulları karşılayıp karşılamadıklarına dikkat etmelidirler. Banka uygulama üzerinden 3 sözleşmenin onaylanmasını müşterilerinden talep etmektedir. 3 sözleşmeyi de okuyan kişiler, sözleşmelere onay vererek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.
  İnternetten Alışveriş Kredisi Nedir? Nasıl Alınır? Ne İşe Yarar?

Yukarıda verilen adımlar sırası ile ve atlamadan tamamlandığında kişiler, gelir belgesiz kredilerini bankadan rahatlıkla alabilmektedirler. Bankanın Direkt kredileri hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen kişiler, en yakın Akbank şubesine uğrayarak ya da müşteri hizmetleri temsilciliği üzerinden gereken bilgilere rahatlıkla erişebilirler.

Akbank Direkt Uygulaması ile Gelir Belgesiz Alınabilen Krediler Nelerdir?

Akbank Direkt uygulaması üzerinden alınabilen krediler genellikle üst limiti çok yüksek olmayan ve uygun vade ile alınabilen kredilerdir. Genel olarak ihtiyaç kredilerini uygulama üzerinden sağlayan bankanın kredi ödemeleri de kişilerin kendileri için belirledikleri rakamlar üzerinden yapılmaktadır. Bu sayede uygun ödeme koşulları altında alınan gelir belgesiz krediler uygun faiz oranları ile alınabilmektedir.

Akbank Direkt ile Gelir Belgesiz Kredi Faiz Oranları Ne Kadardır?

Gelir belgesiz kredilerini Akbank Direkt’le almak isteyen kişilerin kullanmış olduğu krediler için ödeyecekleri faiz oranları %2,22’dir. Oldukça uygun faiz oranları ile verilen bu krediler için banka müşterilerinin toplam geri ödemeleri, kredi taksit süresi boyunca ödeyecekleri kredi toplamından oluşmaktadır. Banka ayrıca kredi başvurusunda bulunan müşterilerinden 100 TL kadar kredi dosya masrafı almaktadır. Verilen dosya masrafına sigorta bedeli gibi giderler dahil olmamakla birlikte banka gerekli gördüğü durumlarda müşterilerinden ekstra teminat talep edebilmektedir.

Çalışmayan Kişilere İpotekle Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Çalışmayan kişilere ipotekle kredi veren bankalar, yüksek limitlerde ve gelir belgesi olmayan müşterilerinden taşınmaz malın ipoteğini teminat olarak isteyerek kredi verebilmektedir. Ülkemizde faaliyet gösteren belirli bankalardan bu sayede çalışmayan kişiler kolaylıkla kredi alabilmektedirler. Buna göre çalışmayan kişilerin ipotekli kredi alabilecekleri bankalar şunlardır;

 • Vakıf Bank,
 • Denizbank,
 • İş Bankası,
 • Şekerbank,
 • Garanti Bankası’dır.

Yukarıda verilen bankalardan çalışmayan kişiler gösterecekleri taşınmaz bir malın teminatı ile kredilerini alabilirler. Bankanın müşterilerine uygun koşullar altında sağladığı ipotekli krediler sayesinde acil finansman ihtiyacı olan kişiler gereken nakit ihtiyaçlarını giderebilirler.

  Kredi Notu Nasıl Yükseltilir 2020?

İpotekli Kredi Alma Şartları Nelerdir?

İpotekli kredi alma şartları, genelde bankaların kendi kurallarına göre belirlemiş olduğu şartlardan oluşmaktadır. Buna göre ipotekli kredi almak isteyen kişilerin genel olarak sağlaması gereken şartlar şunlardır;

 • Bankaya kredi almak için teminat gösterilecek olan taşınmaz üstünde herhangi bir haciz ya da icralık durumunun olmaması,
 • Çekilecek kredinin kişinin taşınmaz değerini geçmemiş olması,
 • İpotekli gösterilecek olan taşınmazın krediyi çekecek olan kişinin üzerine kayıtlı olması,

Gibi genel şartlar, ipotekli kredi almak isteyen kişilerin sağlaması gereken şartlardır.

Gelir Belgesiz, Bordrosuz, Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

En Kolay Kredi Veren Bankalar Güncel Listesi

Kredi Puanı Düşüklere Kredi Veren Bankaların Listesi


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.