Kredi Notu Nasıl Yükseltilir 2020?

Bugün ki makalemizde merak edenleri için kredi notu yükseltilir 2020 ve kredi notunun şartları ile alakalı olarak bilgiler sunacağız. Türkiye’de bankacılık sektörü ile alakalı olarak devletin de yaptığı düzenlemeler ile birlikte yenilikler ortaya çıkıyor. Genele yönelik olarak düşündüğümüz zaman kredi notları her şekilde önemli hale geldi. Artık geliriniz, ödeme alışkanlıklarınız ya da bu gibi diğer tüm detaylar sizleri bankacılık sektöründeki risk durumunuzu ve kredi notunuzu belirler. Şimdi ise sizlere kredi notunu yükseltmeninin yolları ile alakalı olarak bilgiler sunacağız. Ancak bilmeyenler için öncelikli olarak genel tanılamaları yapma yoluna gidelim ve fikir edinelim.

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu, KKB tarafından takip edilen devlet onaylı bankacılık siciliniz ve ödeme alışkanlıklarınızın puanlandığı bir not sistemidir.

Türkiye genelinde son dönemde kredi kartı ve kredi gibi işlemlere ciddi anlamda sağlam bir eğilim söz konusudur. Bu eğilim, beraberinde kafalarda soru işaretleri de getiriyor demek yanlış olmaz sanırım. Kredi notu, her anlamda fark yaratan ve insanların bankacılık sektöründe ki geleceğini etkileyen bir unsur. Dolayısı ile kredi notunuzun her zaman için iyi ve yüksek olması gerekiyor. Bu noktada elimizden geldiğince FİNDEKS sitesinde ki verilere de dayanarak sizleri bilgilendirme amacı içerisine gireceğiz. Aşağıdaki bilgilerin tamamı doğrudan yetkin kişilerden edinilmiş olan bilgilerdir.

Kredi Notunu Yükseltmenin Yolları

Kredi Notunu Yükseltmenin Yolları Nelerdir?

Şimdi sizlerle birlikte 2020 yılında kredi notunu yükseltmenin yolları ile alakalı olarak önemli birkaç maddeyi inceleyeceğiz. Bankacılık siciliniz artık tamamen devlet tarafından takip ediliyor. Kredi notu, ilerleyen zamanlarda sizlerin kullanacağı kredi rakamlarını ya da kredi kartı alımınızı dahi etkiler. Daha da önemlisi bu bir sicil unsurudur ve artık adli siciliniz kadar bankacılık siciliniz de tamamen önemlidir. Kredi notu nasıl yükseltilir sorusunu internet üzerinde aratan çok fazla insan olduğunu biliyoruz. Bu noktada sizlere bilgiler sunma amacı içerisinde olacağız.

  2020 Güncel Hemşire Maaşları Ne Kadar ?

Gelirinizden Çok Borcunuzun Olmaması

Birinci önceliğimiz tamamen budur. Bankalar, artık sizlerin beyan ettiği gelirlere göre size kredi verebilir. Yani bu ne demek oluyor? Krediye aylık ödeyeceğiniz tutar, gelirinizin yarısını kesinlikle geçemez. Dolayısı ile gelirinizden fazla borcunuzun olmaması gerekiyor. Kredi kartı ve kredi limitleriniz de sizlerin beyan ettiği gelir durumuna göre bu şekilde belirlenir. Findeks kredi notu sistemi için 2020 yılında en belirleyici unsurlardan birisidir.

Ödemeleriniz Düzenli ve Gecikmeden Olmalı

Günümüzde tüm bireylerin hemen hemen kredi kartı ya da kredi borcu olduğunu tahmin etmek zor değil. BDDK, bireylerin kimlik bilgileri üzerinden borç ödeme düzenlerini en ince ayrıntısına kadar takip eder. Kredi ve kredi kartı borçlarınızın en geç son ödeme tarihinde düzenli olarak ödenmesi, kredi notunuzu yükseltir. Eğer ki sizler, bu noktada daha erken ödemeler yaparak ödemeden kurtulursanız erken ödemelerde kredi notunuz çok daha fazla yükselir. Bu da aslında sizler için ayrıca dikkat çekici bir avantaj olarak dikkat çekecek.

Kredi Notu Yükseltme

Çok Fazla Bankadan Çok Fazla Kredi Ürününün Olmaması

BDDK, sizlerin bankalar ile olan samimiyetinize de tamamı ile özen göstererek bu notları belirler. Yani 5 bankadan 5 kredi kartınızın olması aslında sizlerin kredi sicili açısından olumsuz bir durumdur. Bir ya da iki banka ile çalışarak bu bankaların kredili ürünlerini kullanmanız, kredi notu açısından çok daha önemlidir. Dolayısı ile özellikle maaş bankanız ile çalışmanız sizler için çok daha pratik ve ideal seçeneklerden birisi anlamına gelir.

Olumsuz Sonuçlanan Başvurularınızı Başka Bankalarda Sürekli Denemeyin

Nakit ihtiyaçlarınız var ancak kredi notunuza bağlı olarak bankalardan sürekli red yemek durumunda kalıyorsunuz. Bu başvurunuzu başka bankalarda da deneyerek red yemeniz durumunda kredi notunuz çok hızlı düşer. Yani sizlerin bu durumda bankaları suistimal edebileceğiniz düşünülür. Dolayısı ile sürekli olarak reddedilen başvuru yapmaktan vazgeçin. Findeks kredi notu sistemi, bu durumu enine boyuna kontrol ederek hareket eder.

  Papara Nedir? Nasıl Kullanılır?

Gereksiz Tüm Banka Hesaplarınızı Kapatın

Çok fazla bankada çok fazla vadesiz dahi olsa banka hesabınız olmamasına dikkat edin. Sonuç itibari ile bu durumda olumsuzluk arz eden unsurların başında geliyor. Aktif olarak kullandığınız banka ya da banka hesaplarınız sizler için yeterli olacaktır. Çok fazla bankada hesabınız bulunuyor ise şayet gereksiz bütün banka hesaplarınızı kapatın. Bu durum kredi notunuza da olumlu olarak yansıyacaktır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.