Öğrenci Yardım Parası Sorgulama


  Öğrenci Yardım Parası Sorgulama

  Öğrenci Yardım Parası, devlet tarafından dar gelirli vatandaşlara yapılmakta olan pek çok yardımdan sadece biri. Kamuoyunda çok fazla bilinmeyen öğrenci yardım parası hakkında doğal olarak vatandaşların aklında pek çok cevaplanması gereken soru bulunuyor. Onlinesorgula.gen.tr olarak sizin için öğrenci yardım parasını kimler alabilir? Öğrenci yardımı nasıl alınır? Öğrenci yardımı şartları nelerdir? Öğrenci yardımı ne kadar? Gibi öğrenci yardımı konusunda akıllara gelen tüm sorulara kapsamlı şekilde cevaplar içeren bir makale hazırladık.

  Öğrenci Yardım Parası

  Devlet, dar gelirli ve yardıma muhtaç ailelere anayasada belirtilen sosyal devlet ilkesi gereğince bir takım yardımlarda bulunuyor. Bunlardan biri de dar gelirli ailelerin çocuklarının kesintisiz zorunlu eğitimlerini devam ettirebilmeleri için verilen öğrenci yardımı parası.

  İLGİLİ KONUL:

  Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı

  Başta da belirttiğimiz gibi öğrenci para yardımı, dar gelirli ailelerin çocuklarının eğitimlerini kesintiye uğratmadan tamamlamalarını amaçlayan çalışma. Bu kapsamda bu projenin yürütülmesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevlendirilmiştir. Bakanlığa bağlı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) adını verdiği bu programla ihtiyaç sahibi ailelere çocuklarının eğitimi maksadıyla öğrenci para yardımında bulunmakta.

  Devletin yaptığı sosyal yardımlar elbette ki öğrenci yardımı ile sınırlı değil. Devlet dar gelirli ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza çok çeşitli başlıklar altında nakdi yardım ve ayni yardım (giyecek, yakacak, yiyecek ve benzeri) veriyor. Devletin yaptığı bu sosyal yardımlar nelerdir ve devlet tarafından yapılan sosyal yardımlardan kimler faydalanabilir öğrenmek için aşağıda linklerini verdiğimiz yazılarımızı okuyabilirsiniz.

  Sosyal Yardım Kimlere Verilir

  Sosyal Yardımlar Nelerdir

  Öğrenci Yardım Parası Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Öğrenci Yardım Parası başvurusu Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlüklerine yapılmaktadır. Bakanlık çalışanlarınca yapılan başvuru değerlendirilir ve ardından uygun görülen başvurular için dosya oluşturulur. Dosyanın açılmasının ardından başvuru yapanın gerçekten yardıma muhtaç olup olmadığı yönünde bir inceleme başlatılır. İnceleme sonunda gerçekten yardıma muhtaç olduğu tespit edilenlere öğrenci para yardımı yapılır.

    2019 Dul Maaşı Ne Kadar Oldu | Muhtaç Dul Aylığı Nasıl Alınır?

  Öğrenci Para Yardımı İçin Gereken Belgeler Neler?

  Başvuruda, üzerinde T.C. kimlik numarasının olduğu nüfus cüzdanı ve yardım talep edilen çocuğun okulundan alınmış öğrenci olduğuna dair belge yeterlidir. Bu belgeler ilk başvuru için yeterli olmakla birlikte, bakanlık çalışanları ailenin gerçekten yardıma muhtaç olup olmadığının tespiti için ek bazı belgeler talep edebilir.

  Soru: Öğrenci Yardım Parasını Kimler Alabilir?

  Öğrenci yardımı konusunda cevabı en çok merak edilen, buna mukabil insanlar tarafından en az bilgi sahibi olunan soru ” öğrenci yardım parasını kimler alabilir ” hiç şüphesiz ki. Öğrenci Yardımı ile ilgili yönetmelikte  ”çocuğunun eğitim hayatını devam ettiremeyecek kadar ekonomik durumu yetersiz” şeklinde bir ifade yer alıyor. Bu ifade bir miktar muğlak ve kafa karıştırıcı. Bahsettiğimiz bu ifadeyi somutlaştırarak daha anlaşılır hale getirelim şimdi de. Öğrenci yardımı başvurusunun ilgili kuruma yapılmasının ardından, kurum yetkilileri başvuran ailenin ekonomik durumu ile ilgili bir araştırma başlatıyor. Bu araştırmada başvuran ailenin gelir durumu inceleniyor. Başvuran ailede sosyal güvenlik kapsamında çalışan olup olmadığı, üzerilerine kayıtlı ev, araba ve benzeri malların olup olmadığına bakılıyor. Çok büyük bir oranda herhangi bir düzenli geliri ve sosyal güvencesi olmayan, üzerine ev araba gibi kayıtlı malı bulunmayan ailelerin başvuruları kabul ediliyor.

  İlginizi Çekebilir:

  Kaymakamlık Yardım Parası Sorgulama

  Çocuk Yardım Parası

  Öğrenci yardımı başvuru değerlendirmesinde muhtaçlık sınırı da dikkate alınıyor. Ailenin aylık toplam geliri hanedeki kişi sayısına bölünüyor. Ortaya çıkan kişi başı aylık gelir muhtaçlık sınırı üstünde olanların ne yazık ki başvurusu olumsuz yanıtlanıyor. Aylık kişi başı geliri muhtaçlık sınırı altında kalan ailelerin başvurusunun kabul edilmesi daha büyük bir olasılık. 2017 yılı için devlet muhtaçlık sınırını 423 TL olarak belirledi. Yani hanesinde kişi başı aylık geliri 423 TL’nin altında olanların başvurusunun kabul olma ihtimali daha yüksek. Tüm bunların yanı sıra muhtarlıktan alınan muhtaçlık belgesi başvuruda size fayda sağlayacaktır.

    İBB Sosyal Yardım Kartı Geçmiş Aylar Ödenecek Mi?

  Göz At:

  Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama

  Kömür Yardımı İçin Nereye Başvurulur

  Öğrenci Yardım Parası Sorgulama

  Öğrenci Yardım Parası Sorgulama işlemi 3 farklı şekilde yapılabiliyor.

  • Öğrenci Yardım Parası Sorgulama işlemini e devlet üzerinden e devlet şifrenizi kullanarak yapabilirsiniz. E devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden 2 TL karşılığında almanız mümkün. Şifreniz ile e devlet sistemine girdikten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının sayfasına tıklayın. Açılan sayfada Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama sekmesi göreceksiniz. Bu sekmeye tıklayarak sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama sayfasına gitmek için BURAYA tıklayın.
  • Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine giderek sorgulama işlemini yapmanız mümkün
  • Alo 183 sosyal destek hattını arayarak sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  Öğrenci Yardım Parası Ne Kadar?

  Devlet tarafından 2017 yılı için tespit edilen öğrenci yardım parası miktarları ise şu şekilde:

  • Okul öncesi çocuk için aylık (anaokulu – kreş): 456 TL
  • İlköğretim öğrencisi çocuk için aylık: 684 TL
  • Orta öğretim öğrencisi için aylık: 730 TL
  • Üniversite öğrencisi çocuk için aylık: 821 TL olarak belirlenmiştir.

  Sosyal ve Ekonomik Destek adı altında dağıtılan öğrenci yardım parası temel olarak çocukların yurtlara verilmesinin önüne geçilmesi için başlatılmıştır. Çocuklarına bakacak ekonomik güçleri olmayıp çocuk yurtlarına veren ailelerin azaltılması hedeflenen bu programın geçtiğimiz yıllarda amacına ulaştığı görülmektedir. 2016 yılında toplam 79653 kişi öğrenci para yardımından faydalanmıştır. Ailelere verilen öğrenci para yardımının ortalaması ise 2016 yılı için 653 TL oldu. Uygulanan bu program sayesinde Çocuk Esirgeme Kurumu Yurtlarında kalan 11 binen fazla çocuk ailelerinin yanına dönerek eğitimlerine devam etmişlerdir.

  Sorularınızı Bize Yazın

  Öğrenci Yardım Parası ile ilgili olarak öğrenci yardım parasını kimler alabilir, öğrenci yardımı nasıl alınır öğrenci yardımı ne kadar, öğrenci yardımı başvurusu nasıl yapılır, öğrenci yardımı için gereken belgeler gibi, öğrenci yardımı sorgulama gibi bilinmesi gereken önemli konu başlıklarını tüm detayları ile izah etmiş bulunuyoruzŞayet öğrenci yardımı ile ilgili olarak aklınızdaki sorunun cevabını yazımızda bulamadıysanız lütfen yorumlar kısmına yazarak sorunuzu bize iletin. Her biri alanında yetkin olan yazar kadromuz tüm sorularınıza en güncel bilgileri kullanarak kısa süre içerisinde cevap vereceklerdir.

    Doğum Yardımı Ne Kadar?

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 234 YORUM
  1. Sinem dedi ki:

   Lutfen en kisq zqmqndq bana yqrdim edin hicbir yerden yardim qlmiyorum tek umudum sizsiniz okulq devqm etmek istiyorum ama maddi durummumz yok

  2. Sinem dedi ki:

   Merhaba adim Sinem universite ogrencisiyim burs cikmadi bna asgari ucretle geciniyoruz 7 kardesiz universite okuyan tek kizim bes kisi daha okuyor yurtta kaliyorum yurt ucretini odemekte zorlqniyorum odemedigim takdirde atilacqm ve kalacak yerim yok sizdende cevqp gelmezse okulu birakmak zorunda kalqcam ilk senem birinci sinif ogrencisiyim

   1. admin dedi ki:

    merhaba Sinem Hanım. Asgari ücretle geçindiğinizi, 7 kardeş olduğunuzu ve öğrenci olduğunuzu belirtmişsiniz.Böyle bir durumda yardım başvurunuzun kabul edilmemesi pek mümkün değil. kabul edilmeyen burs başvurusunu nereye yaptınız? En kısa zamanda ikametinizin belediyesine ve Sosyal yardımlaşmaya yardım başvurusu yapın. Şartlarınız gerçekten bahsettiğiniz gibiyse yardım başvurunuz onaylanacaktır.

  3. ZÜLFİYE TEPE dedi ki:

   MERHABA BEN 4 ÇOCUK ANNESİYİM YALNIZ ÇALIŞIYORUM ÇOÇUK PARASI 2 DEFA ALDIM SSKLIYIM DİYE KESTİLER AMA BEN ASGARİ ÜCRETLE GEÇİNEN BİRİYİM HİÇ BİR YERDEN DESTEĞİM YOK NEREYE BAQŞ VURABİLİRİM NE YAPMALIYİM LÜTFEN YARDIM EDİN

   1. admin dedi ki:

    Merhaba Zülfiye Hanım. Sosyal Yardımlaşma Vakfı haricinde belediyeler de kendi bütçelerinden sosyal yardım yapmaktadır. İkametinizin Belediyesine yardım başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne giderek sosyal yardım açısından durumunuzun yeniden değerlendirilmesini talep edebilirsiniz.

  4. mehmet dedi ki:

   Kardeşim 6 sınıf ben ise lise son öğrencisiyim bize bu ay sadece öğrenci parası 90 tl verdiler acaba neden

   1. admin dedi ki:

    Merhaba. 90 TL aldığınızı belirtmişsiniz. Bu ilk kez aldığınız bir yardım mı yoksa daha önce daha yüksek alıp bu ay mı düştü, bu konularda daha net bilgi verirseniz sorunuza daha net bir cevap verebiliriz.

  5. Çaresiz dedi ki:

   Benim iki çocuğum var boşandım. Çocuklarımın biri oğlum lisede biride kızım ortaokulda ama ben sadece 90 TL yardım alabildim ve bu para bir cocuğumun servis parası bile değil daha önce daha fazla alıyor dum. Ve şuanda aynı şartlarda başkaları daha fazla alıyor. Neden böyle Sakatım calışılmak için iş de bulamıyorum sakatlanması önce muhasebe işi yapıyordum ne yapacağımı bilmiyorum. Oturacak evim bile yok kirada olsa Çaresizim.

   1. admin dedi ki:

    Merhaba. yaşadığınız rahatsızlık sebebi ile engelli raporu almak için başvuru yapabilirsiniz. Şayet engelli raporu alabilirseniz, engelli maaşı alabilir, diğer sosyal yardımlardan daha kolay yararlanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Engelli raporu nasıl alınır, engelli raporunun faydaları, engelli maaşı nasıl alınır gibi konu ile ilgili daha önce çok sayıda makale yayımladık. Sitemizin ana sayfasından engelli bilgi kategorisine girerek bu içeriklere ulaşıp okuyabilirsiniz.

  6. mihriban dedi ki:

   merhaba bu yardımnnezaman yururluge giriyor ona gore başvuru yapalım

   1. admin dedi ki:

    Merhaba. öğrenci yardımı eğitim öğretim dönemi içinde verilir. Okulların açık olduğu dönemde başvuru yapabilirsiniz.

  7. Neslihan Hasırcı dedi ki:

   Madem devlet okuyan durum olmayan ailelere yardım ediyor nerde hani yada sadece suriyeleremi yine

  8. Neslihan Hasırcı dedi ki:

   Benim iki tane orta okula giden çocuğum car ce çalışmıyorum ve eşim iş olduğu zaman gidiyor ve ihtiyaçlarına yetişemiyor basvuru için gittim daha derdimi anlayamadan red dedi bir bayan dinlemedi bile

   1. admin dedi ki:

    Merhaba Neslihan Hanım. İlgili kurum çalışanları başvurularınızı bu şekilde reddedemez. O görevli memur, devletin kendisine yapması için maaş ödediği görevini yapmıyor. Bahsettiğiniz o memuru BİMER’e şikayet etmenizi tavsiye ediyoruz. Başvurunuzda sizi savsaklayan bu memurlar BİMER şikayeti sonrasında sizinle olması gerektiği gibi ilgileneceklerdir emin olun.

  9. Sibel dedi ki:

   Merhaba ben ankarada oturuyorum aile sosyal politikaya gittim bana dediler sadece boșanmiș olanlar faydalanabilir. Bu nasil oluyor anlamadim. 3çocuğum var büyük kizim lise ilk senesi. Ikinci oğlum orta ikiye gidiyor en kűçűk 4 yașinda. Eșimin emeklisi var 940 lira kirada oturuyoruz. Nereye gitmem gerekir yardimci olursaniz sevinirim teşekkürler

   1. admin dedi ki:

    Merhaba Sibel Hanım. Sosyal yardım başvurusu için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurmanız faydalı olacaktır. Başvuruyu ikamet etiğiniz ilçenin kaymakamlık binasında yer alan vakıf şubesine yapabilirsiniz.

   2. Sibel dedi ki:

    Tesekkűrler

  10. Nilay dedi ki:

   Merhaba. Benim kızım 1 buçuk sene bebek yuvasında kaldı. Çıkınca 2 sene maddi destek aldık. Okula başlayınca haber verin devam ettireceğiz dediler. 2 kere daha başvurduk sizin ve babasının çalışmanıza bi engel yok diye reddedildi. Ama bizim maddi durumumuz ıyi değil. Başvursak yine yararlanabilirmiyiz?

   1. admin dedi ki:

    Merhaba Nilay Hanım. Sosyal yardım başvurularında onay aşamasında bazı koşullar incelenir. Bunlardan biri de size de söylendiği gibi ailede çalışma potansiyeli olan kişi sayısıdır. Herhangi bir sağlık problemi ve benzeri bir durum söz konusu olmadığı durumlarda anne ve babanın çalışmaması yardım alınması konusunda olumsuz etki ediyor. Yani maddi durumun kötü olması sosyal yardım için tek başına yeterli bir gerekçe değil. Başvuru yapmanızın önünde bir engel yok elbette ki her türlü sosyal yardım uygulamasına başvurabilirsiniz. Ancak kabul edilme noktasında çok iyimser olmak mümkün değil.

  11. Gülsen dedi ki:

   Selam benim iki kızım var cocuk parası aĺıyorum ama 2 ayda bir 150 lira bazen 70 lira bazende 40 lira yani.belli olmuyo maddi durumum.iyi değil bize verilen bu yani sizin söylediğiniz limitlerin altında ned3n böyle oluyo

   1. admin dedi ki:

    Merhaba Gülşen Hanım. Sosyal yardım programları birden fazla ve farklı alanları kapsıyor. Sizin yararlandığınız yardım türü makalemizde bahsettiğimz öğrenci yardımı olmaması yüzünden tutar farklılık gösterir.

  12. Ilkay dedi ki:

   Selam ben ilkay 2 çocuğum var 1ri yeni okulabasladi diyeri 3 yaşında kaç para alabilirim

   1. admin dedi ki:

    Merhaba. Sosyal yardımın yapılıp yapılmayacağı, yapılacak yardımın türü ve tutarının ne kadar olacağı kararını vakfın mütevelli heyeti verir. Bu karar alınırken başvurusu sonrası yapılan inceleme dikkate alınır. Hanedeki kişi başı düşen gelir miktarı, hanedeki çalışma potansiyeli olan kişi sayısıyı, hanedeki bakıma muhtaç veya engelli bulunup bulunmaması gibi. Bu kriterler aileden aileye değişiklik gösterdiği için ne kadar yardım yapılır veya yardım yapılır mı sorularının cevabını önceden kestirmek mümkün değil. Siz bu durumda ilk adım olarak yardım başvurusunu yapmanız faydalı olacaktır. Başvurudan sonrasını ilgili kurum çalışanları halledecektir.

  13. semiye dedi ki:

   merhaba benim 3 çocuğum var yaşları 4 7 10 biri 2 ye gidiyor diğeri 5 e gidiyor durumum yok çocuklarım yardımlarla giyiniyor allah razı olsun çantaları yardımla okula aidat parasını veremiyorum zaten ayı zor denk getiriyoruz bende yardım parası istiyorum ama oturduğum daire depo olarak görünüyor kaydım babamlarin üstünde görünüyor nasıl başvurmam gerekiyor yardımcı olurmusun olurmusunuz gelin diyorum evimi görün erzaağda yanılıyorum ama gelmiyor dernekten yardım geliyor biraz uzun oldu kusura bakmayın şimdiden teşekkür ederim

   1. admin dedi ki:

    Merhaba Semiye Hanım. Öncelikle içinde bulunduğunuz zor durumdan bir an önce kurtulmanızı temenni ederiz. İçinde bulunduğunuz durum sizi sosyal yardımların hedef kitlesinde olan vatandaşlardan yapıyor. Bir an önce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı veya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne başvurun ve durumunuzu detaylı şekilde izah edin.Adres kaydınız babanız üstünde görünüyor diye yardım yapılmaz diye bir şey yok. Yardım başvurusu sonrasında kurum yetkilileri evinizi ziyaret etmeleri gerekiyor. Bu ziyaret sonrasında yardım yapılıp yapılmayacağına karar verilir. Yardım alma ihtimalinizin yüksek olduğunu değerlendiriyoruz.

  14. Sevda dedi ki:

   Merhaba ben 4tane çoçuk okutuyorum ve eşim çalışmıyor sosyal yadımlaşmada dosyam var ama herhangi bir yardımda bulunmuyorlar neyapa bilirim bana yardım edin

   1. admin dedi ki:

    Merhaba Sevda hanım. Sosyal Yardımlaşmaya başvuruda bulunmuş olmanız güzel ancak kurumun tüm başvurulara olumsuz veya olumlu cevap verme zorunluluğu var. Başvuruya cevap verilmeden önce maddi durumunuzla ilgili araştırma da yapılmış olması gerekiyor. İlk olarak başvuru neticenizine nasıl bir cevap verildiğini öğrenin.

  15. havva dedi ki:

   Merhaba ben esimden ayri ailemle kirada yasiyorum iki kizim var biri 5.sinifa basladi digeri 4 yasinda babam asgari ucretli sigortali ama yetenimiyoruz calismiyorumda cocujlarin babasindan nafaka falan yok bugun basvurdum ama ogrwnci belgesu kimlik fotokobisini istemediler sadece dilekce doldurdurdum sizce okuyan kizima yardim verirlermi

   1. admin dedi ki:

    Merhaba. Yardım başvurularını Vakfın Mütevelli heyeti değerlendirerek karara bağlar. Değerlendirme sürecinde maddi durumunuzla ilgili olarak bir araştırma yapacaklardır. Bu maksatla sizi evinizde ziyaret etmeleri gerekiyor. Hane kişi başı geliriniz yoksulluk sınırı altındaysa başvurunuzun kabul edilme ihtimali var ama kesin olarak kabul edilir demek yanlış olur.

  16. Galina dedi ki:

   Merhaba,benım 2çocuk var biri 1.cı sinıfa biride 5 gidiyor.eşim yeni dükan acılmış ondan gelirim çok düşük evimiz kira sigorta yok aceba ogrenci para yardım faydalanabilir mı teşekkurler

   1. admin dedi ki:

    Merhaba. Öğrenci yardımı büyük bir oranda sosyal güvencesi ve düzenli geliri olmayan ailelerin çocukları için veriliyor. Başvuru yapıldıktan sonra ailenin maddi durumu hakkında bir araştırma yapılıyor. Yardım ile ilgili son kararı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti veriyor. Bu kararı alırken çok fazla kriteri göz önünde bulunduruyorlar. Öğrenci yardımı diğer yardımlara oranla bir miktar daha zor veriliyor. Yardım başvurusu yapmanızın önünde herhangi bir engel yok. Yardım başvurusunu mutlaka yapın. Öğrenci yardımı başvurunuz reddedilse bile diğer sosyal yardımlardan faydalanmanız mümkün olabilir.

  17. Nebahat dedi ki:

   Bende çocuk parası alıyorum 3 çocuğum var bu arada biri lise biri ortaöğretim biri ilkokul ama bahsettiğiniz miktarı hiç almadım hatta geçen ayın 25de bana 130 lira verdiler sebebini sorunca yaz tatili nedeniyle az miktar yatırılmış dendi buna göre neden hakları olan parayı değilde yarısı bile denmeyecek bu parayı veriyorlar ki ne yapmam gerekiyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

   1. admin dedi ki:

    Merhaba Nebahat Hanım. Sizin aldığınız yardım yazımızda bahsettiğimiz öğrenci yardımı değil anladığımız kadarıyla. Sosyal Yardımlaşmaya giderek öğrenci yardımı alma için başvuruda bulunabilirsiniz. Ama öğrenci yardımı çok büyük bir oranda sosyal güvencesi ve düzenli geliri olmayan ailelerin çocukları için verilmektedir.

   2. Uğur dedi ki:

    Slm 2500 tl maaş alıyorum 2 çocuğum var 1 ilkokula 1 liseye gidiyor maaşım yetmiyor yardım alabirmiyim

   3. Bilgi Merkezi dedi ki:

    Merhabalar,

    Yardım için kuruma gittiğiniz de ilk önce gelirlerinizi isteyecekler sizden. Gelir düzeyiniz, belirledikleri limitin üstünde olduğu için para yardımı almanız biraz zor gözüküyo ama denemenizde fayda var.

    Belediyelerden diğer gıda yardımına başvuru yapabilirsiniz.

  18. Aysel YILMAZ dedi ki:

   slm aleykm evli iki çocuk annesiyim ortaokul 5.sinifa giden bir oğlum var küçük oglum 2013 temmuz 5 dogumlu bu yil anasinifina gitmesi gerekiyordu yanliz aylik 150 lira aidat ödemesi oldugu için gonderemedim esim isten cikti yaklasik 5 aydir issizlik masasi aliyor oda 725 küsur civari sanirim..evim kira ve bu para kiramiza bile yermiyor malesef benim öğrencim cok akilli ama ben evladima yardimci olamiyorum esim cok gururlu bu tarz basvuru yapmamida istemiyor ama ben ne yapicagimi bilmiyorum sizden sadece oglumun okul masraflarini karsilamak icin yardim etmenizi istiyorum benim üzerime ait bir ev var oda kura sonucu saolsun çoğunluğu akrabalarin yardimiyla olduğu yoksa yine alamazdim ve bu yil ön ödemesi var onuda büyük ihtimalle veremiycem ve devretmek zorunda kalicam…. lutfen benden daha zor durumda olan aileler var biliyorum devletimizin büyüklüğüne siginarak sizden sadece ogrencime yardimci olmanizi istiyorum o kadar cok sey istiyorlarki her okuldan geldiginde anne bugun bunu istediler demesinden cok korkuyorum yok simdi oglum dedigimde yüzündeki üzüntü mahfediyor beni… Ben bir anneyim ve sizden yardimlarinizi bekliyorum hayirli günler… NOT: emil adresi esime aittir

   1. admin dedi ki:

    Merhaba Ayşe Hanım. Öncelikle içinde bulunduğunuz zor durumdan bir an önce kurtulmanızı temenni ederiz. Sosyal yardımlar sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü vasıtası ile yapılmakta. Ev sahibi olmanız sosyal yardım alma konusunda sıkıntı olması muhtemel. Ancak dar gelirlilerin ev sahibi olması için TOKi tarafından düşük bedelli konut uygulamasından yararlanmış olmanız söz konusu. Bu durumda bahsettiğimiz ilgili kurumlara giderek yardım başvurusu yapın. Kurum çalışanları yardım alabilmeniz noktasında size gerekli bilgileri vereceklerdir. noktasında si

  19. Ayda dedi ki:

   Yardim istiyorum bende nerden başvuru yapabilirim

   1. admin dedi ki:

    yardım başvuruları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Şubelerine veya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine yapılabilmektedir.

  20. Yüksel dedi ki:

   İyı akşamlar benim iki çocuğum okuyo oglum 5 sinıf kızım 6 sınıf durumuzmuz iyi deģil evim kira zor geçiniyoruz bir tanede 2 yaşında kızım var bu yardıma başvuru yapmak istiyorum hala başvuru yapılıyormu

   1. admin dedi ki:

    Sosyal Yardım başvurusunu istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Zaman Konusunda herhangi bir sınırlama söz konusu değil.