2020 Tarım Kredi Kooperatifi Maaşları Ne Kadar ?

2020 Tarım ve Kredi kooperatifi maaş miktarları Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği İzmir Bölge Birliği’ne bağlı olan istihdam edilecek olan Kooperatif görevlileri ve Ziraat Mühendislerinin maaşları resmi internet sitesinde bildirilmiştir. 2020 yılında yapılan devlet memurları maaşlı zammı %5,49 olarak belirlenmiştir. Tarım ve Kredi Kooperatifi çalışanlarında maaşlar da yine buna göre artış göstermiştir.

Ödenecek olan maaş tutarları ise aşağıdaki gibi olmaktadır:

 • İşe başlayan ve deneme süresi içindeki adaylara ilk 2 ay boyunda: 1.800 TL,
 • İlk 2 ay sonunda sendikaya üye olması halinde: 2.000 TL,
 • Deneme süresi ardından asıl kadroya atanmaları durumunda ön lisans mezunlarına: 2.500 TL,
 • Lisans mezunlarına 2.650 TL maaş verilecektir.

Tarım Kredi Kooperatifi Maaşları 2020

Tarım kredi kooperatifi iş istihdamı 2020 senesinde de devam etmektedir. Büyük illerin Tarım Kredi Kooperatifi için işçi alımları sürerken, maaşlar da merak konusu olmaktadır. Ankara Bölge Birliği’ne bağlı olarak çalışacak adaylar için aranan şartlar ise aşağıdaki gibidir:

 • Adayların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması gerekmektedir,
 • Medeni hakları kullanma ehliyeti olması gerekmektedir,
 • 30 yaşından büyük olmaması gerekmektedir,
 • Erkeklerin askerliğini yapmış ya da tecilli olması gerekmektedir,
 • Kamu haklarından mahrum kalmaması gerekmektedir,
 • Taksirli suçların yanı sıra ağır hapis ya da altı ay ya da daha fazla hapis cezası almamış olmak gerekmektedir.
 • Görevi yapmaya engel teşkil edebilecek herhangi bir akli ya da bedeni rahatsızlığın olmaması gerekmektedir,
 • Türkiye’nin her yerinde çalışmayı kabul etmek gerekmektedir,
 • Herhangi bir terör eylemine katılmamış olmak gerekmektedir,
 • Kamu güvenine karşı işlenmiş suçlardan biriyle hüküm giymemiş olmak gerekmektedir.
  2020 Çeyiz Parası Nedir? Şartları Nelerdir? Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tarım Kredi’de Göreve Başlayan Personel Maaşı

Tarım Kredi Kooperatiflerinde göreve başlayacak olan personellerin maaşları okudukları okullar ve deneyimlerine göre değişmektedir. Genel olarak başlangıç maaşları, deneme maaş oranı ile başlamaktadır. Deneme süresi bittikten ve başarılı şekilde tamamlandıktan sonra asıl maaşlar verilmeye başlanır. Alınacak olan çalışanlar, ilk etapta deneme süresinden geçer. Bu süre kapsamında adaylar personel deneme süresi içinde 2 aylık bir süre için 1.800 TL maaş ödemesi yapılır. Daha sonra ise sendikaya üye olunması durumunda 2 Bin TL maaş alırlar. Deneme süresini başarılı bir şekilde tamamlamış olan ve sendikaya üye olup asıl kadroya geçecek olan personellerin atamasının yapılması halinde maaşlar artacaktır. Buna göre eğitim seviyelerine göre kadroya geçen personeller için maaşlar:

 • Önlisans mezunları için: 2.500 TL,
 • Lisans mezunları için: 650 TL

Bu ücretlerde performans primi ve asgari geçim indirimi hariç tutulmuştur.

Tarım Kredi Maaşlarına Kesinti

Tarım Kredi Kooperatifi müdür maaşları için yüksek rakamlar gündeme oturmuştu. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ise, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği için Yönetim Kurulu Toplantısı düzenlemiştir. Maaşlarda yüzde 70 kesinti olacağına karar verilmiştir. Genel Müdür maaşlarından başlamak üzere, ücretlerde yüzde 70’e varan kesintilere başlanacağına karar verilmiştir. Bu toplantı ardından şirketlerin büyüklüğü, yapılan iş ve işlemler ise maaş belirlemede esas alınacaktır, kararı alındı. Bunun yanı sıra Verimsiz şirketlerin de tasfiye edileceği açıklanmıştır. Karlılık problemleri yaşamaya başlayan tarım kredi kooperatifi, verimsiz şirketleri de kapacağını açıklamıştır.

Tarım Kredi Kooperatifi Mühendis Maaşları 2020

Tarım Kredi Kooperatifinde çalışan mühendislerin maaşları sendikalı olup olmadığına göre değişmektedir. Özellikle iş istihdamı açısından sürekli alım yapan Tarım Kredi Kooperatifi alanı, mühendis maaşları için de belirli bir düzenleme yaratmıştır. Özellikle göreve başlamadan önce maaşlar hakkında bilgi sahibi olmak, yeni personeller açısından oldukça önemlidir. Tarım Kredi Kooperatifi maaşları, işe başlayan yeni elemanlar için ve memurlar için 1800 TL olarak belirlenmiştir. Deneme süresi kapsamında alınacak olan maaş 1.800 TL olmaktadır. Deneme süresi bittiğinde ise maaşa 200 TL daha eklenecektir. Bunun için kişinin sendikaya üye olması gerekmektedir. Maaşın iyileşebilmesi için minimum 6 aylık sürecin de dolması gerekmektedir.

  Emekli Maaşı Promosyonu Aylığı Ödemesi Sorgulama

Tarım Kredi Kooperatifi Memur Maaşları 2020

Tarım kredi kooperatifi için memur maaşları 2020 senesinde 1.800 TL olarak belirlenmiştir. Bu maaşların artması ve iyileşmesi için asıl kadroya geçiş işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. Bunun için de 6 ve 12 ay arasındaki sürenin dolmuş olması gerekmektedir. Çalışma süresini dolduran ve asıl kadroya geçen elemanların alacağı maaş miktarları ise okul ve mezuniyet derecesine göre farklılık göstermektedir. Özellikle ön lisans mezunu olacak kişiler 2.500 TL maaş alacaktır. Bu maaş, kesin kadroya geçtikten sonra verilecektir. Şayet mezuniyet derecesi yüksek lisans ise bu noktada maaş oranları da yükselecektir. Kadroya geçişi tamamlanmış olan ve mezuniyet derecesi yüksek olan personeller ise 2,650 TL ücret olacaktır. Bu ücretler başlangıç ücretleridir. Kişinin esas olarak alacağı maaş ise kuruma ve deneyim süresine göre belirlenecektir. Kuruluş şartlarına göre bu ücretlerde değişmeler meydana gelebilir.

Tarım Kredi Kooperatif Görevlisi Maaşı 2020

Tarım kredi kooperatif görevlisinin maaş oranları 2020 senesinde kurum tarafından belirlenmiştir. Ancak belirlenen maaş oranları, başlangıç maaşlarıdır. Kişinin çalışma ve deneyim süresi arttıkça alacağı maaş oranları da artacaktır. Tarım kredi kooperatif görevlisi için maaş miktarı başlangıçta 1.800 TL olarak belirlenmiş olsa da deneme süresi bittikten ve kadroya giriş yapıldıktan sonra alınacak olan maaş artacaktır. Özellikle mühendis olarak göreve başlayacak kişilerin maaşları daha yüksek olacaktır. Memurların alacağı maaş ise yapılacak olan göreve göre değişmektedir. Ancak maaşlar her eleman için en düşük seviyeden başlatılmaktadır. Maaşın artması için en az 6 ay aynı yerde çalışmak ve performansın yüksek olması gerekmektedir. Asıl ücretler, kuruluşun maaş politikasına ve görev tanımına göre belirlenecektir.

Tarım Kredi Kooperatifi Personel Maaşları 2020

Tarım kredi kooperatifi eleman maaş ücretleri 2020 senesinde kuruluşlar tarafından belirlenmektedir. Maaş oranları deneme çalışma süresinin tamamlanması ve kişinin görev tanımına göre değişmektedir. Verilen ücretler, en düşük ücretlerdir. Bu ücretlerin yükselmesi için deneme süresinin tamamlanması ve kişinin kadrolu olarak çalışmaya başlaması gerekmektedir. Tarım kredi kooperatifi maaşları, işe başlayan yeni personeller için 1.800 TL olarak belirlenmiştir. Deneme süresi 2 aydır. Deneme süresinin tamamlanmasından sonra kişinin alacağı ücret 2.000 TL olacaktır. Ancak maaş oranları kişinin görev tanımına ve mezuniyet derecesine göre değişmektedir. Maaşın iyileşmesi için minimum 6 aylık süreyi doldurmak gerekmektedir.

  2020 Aile Hekimi Sorgulama

Tarım Kredi Kooperatif Görevlisi Maaşı 2020

Tarım kredi kooperatifinde görev alacak elemanların maaşları görev tanımına ve mezuniyet derecesine göre değişmektedir. Tarım kredi kooperatif görevlisi için en düşük maaş oranı 1.800 TL olarak belirlenmiştir. Bu oran, deneme süresince kişiye verilen maaştır. Deneme süresinin tamamlanmasından sonra kişinin alacağı maaşa 200 TL zam yapılır ve maaş oranları 2.000 TL’ye çıkar. Bu oranlar, Tarım kredi kooperatifi kapsamında alınan en düşük maaş olmaktadır. Kişinin mezuniyet durumu, ön lisans okuyup okumadığı ve görev tanımı gibi birçok detay, alacağı maaşı belirlemektedir. Esas maaş iyileştirmeleri ise kişinin aynı iş yerinde 6 ayı tamamlaması ile verilmektedir. Altı ayı doldurduktan sonra esas maaş alınmaktadır. Memur olarak göreve başlayacak olan kişilerin alacağı maaş ile mühendis olarak işe başlayacak olan kişilerin alacağı maaşlar birbirinden farklı olacaktır.

Yaşlılık Maaşı Sorgulama – PTT 65 Yaş Aylığı Sorgulama İşlemi

Evlilik İçin Sağlık Raporu Nasıl Alınır, Kaç Günde Çıkar, Ücreti Ne Kadar?

4500 Günden Emeklilik Şartları 4500 Günle Emeklilik


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.