Emekli Maaşı Promosyonu Aylığı Ödemesi Sorgulama

Emeklilere verilen promosyon ödemeleri, emekli maaşının alındığı bankanın Müşteri İletişim Hizmetleri aranarak, banka şubelerine gidilerek ya da sms yoluyla sorgulanabilmektedir. Türkiye’de bulunan 12 milyon emeklinin maaşlarını kendilerinden almaları için rekabete girmiş olan banla şubeleri, maaş ödemelerini kendi sistemleri üzerinden yapma karşılığında müşterilerine ek promosyon ödemeleri verme vaadinde bulunmuşlardır.

Sosyal Güvenlik Kurumu ile yapılan anlaşma sonucu böyle bir vaadde  bulunabilen banalar, yalnız finansal ihtiyaçlara değil, sosyal yaşama dokunma gerekliliğine de eğilmişlerdir. Bu konuda yapılan çalışmalar, ATM ve şubelere gidemeyen emeklilerin maaşlarını adreslerinde vermekten, emekli maaşına ek promosyon ödemeye kadar geniş bir yelpazeye yayılmıştır.

Emekli Maaş Promosyon Ödemesi Ne İçin Yapılır?

Emekli maaş promosyonu ödemesinin nedeni bankaların birbirleri ile rekabeti ve hizmet kalitesini arttırma isteğidir. Tüm emeklilik türlerinin dahil edildiği promosyon kampanyası, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Başkanlığı ile iş birliği yapan tüm bankalarca verilmektedir. Bu hizmetten yararlanmak için aktif 2 adet otomatik ödeme talimatı verilmeli, kredili mevduat hesabı veya kredi kartı ürünleri kullanımda olmalıdır. 3 yıl aynı bankadan emekli maaşını çeken emeklilerin, şartları karşıladıkları takdirde promosyonları maaşlarına ek olarak hesaplarında bulunacaktır. En az iki fatura için otomatik ödeme talimatı verilen hesap sayesinde emekliler maaşlarının tamamını ATM’lerden sınırsız çekebilecektir. Hesap işletim ücreti de bulunmayan emekli maaşı hesapları ile emeklilere uygun fırsatlar yaratılmaktadır.

  Nikah İçin Gerekli Belgeler

Vefat etmiş olan emeklilerin ardında bıraktığı dul ve yetimler de kapsam dahilinde promosyondan yararlanabilecektir. Bu promosyondan yararlanmak isteyen emeklilerin bankalarını değiştirmek istemesinde halinde sistem, bu değişime izin vermeyecektir. Aynı bankanın başka şubesine aktarılabilen hesaplar, banka değiştirme halinde 3 yıllık süre şartını tekrar başlatacaktır.

Maaşı aldığı banka bu kampanyayı duyurur duyurmaz emekliler, banka ile promosyonlu 3 yıllık emekli maaş hesabı sözleşmesini imzalayacaktır.

Emekli Maaş Promosyon Miktarı

Emeklilere verilen promosyon miktarı bankadan bankaya ve emekli türüne göre değişiklik göstermektedir. Birbiriyle rekabet içerisinde olan bankalar, maaşa göre 300, 350, 450 hatta 600 TL’ye kadar promosyon vermektedir. Bunun yanında yapılan son düzenlemelerle birlikte, kullandığı bankaya emekli başka birini de çekenlere 100 TL daha prim verileceği duyurulmuştur. Aylık promosyonlar genellikle bankaların kampanyalarına göre değişse de;

 • 1000 TL maaş alanlar için 300 TL,
 • 1000- 2000 TL maaş alanlar için 350/375 TL,
 • 2000 üzeri alanlar için 450 TL ve üzeri promosyon imkanları vardır.

Emekli Maaş Promosyon Talebi

Emeklilerin promosyon talebinde bulunabilmesi için bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Emekliler maaşlarını en az 3 yıl Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması olan bankalardan almış olmalıdır.
 • Emekliler bu 3 yıl süresince aktif olmak kaydı ile en az 2 adet otomatik ödeme talimatı vermiş olmalıdır. Bu talimatlar telefon faturası ve diğer faturalar gibi yerlere olabilir.
 • Bu hizmeti kullanmak isteyen emekliler, bankalarına ait en az bir kredili mevduat hesabına sahip olmalı ya da şahıslarına ait en az bir kredi kartları olmalıdır.
 • Bu promosyondan yararlanmak isteyenlerin maaşlarını en az üç yıl süre ile bu bankadan alacaklarını taahhüt etmeleri ve taahhüt anlaşmasını imzalamaları gereklidir.

Akbank Emekli Maaş Promosyon Ödemesi

Akbank’ın emekliler için promosyon kampanyası SGK ile imzalanmış olan Gelir/ Aylık Alanlarda Promosyon Ödenmesine İlişkin Protokol çerçevesinde şekillenmiştir. Bu kapsamda emekli aylığını kendi şubelerine taşıyan emeklilere özel olarak EFT ve Havaleleri ücretsiz yapma hakkı da veren banka, hesap işletim ücreti almamaktadır. Tüm bankaların ATM’lerinden ayda 2 kez herhangi bir ücret ödemeden para çekebilme hakkı sunan banka, promosyon kapsamında aylık 1000 TL altında maaş alan emeklilere 300 TL, 1000- 2000 TL arası alanlara 375 TL, 2000 TL üzeri alanlara 450 TL promosyon ödemeleri yapılmaktadır. Nafaka ya da borç dolayısıyla kesilen maaşlarda, kalan tutar üzerinden değerlendirme yapılır.

  4500 Günden Emeklilik Şartları ve Maaşı Nedir?

QNB Finansbank Emekli Maaş Promosyon Ödemesi

QNB Finansbank’ın emekli promosyon kampanyaları emekli maaşı 1000 TL altında olanlara 300 TL, 1000- 2000 TL arası olanlara 375 TL, 2000 TL üzeri olanlara 450 TL promosyon vermektedir. Bunun yanında maaş hesabı başka bankada olup buraya taşımak isteyen emeklilerin 3 yıl kalma sözüne, promosyon miktarı 700 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bunun olması için en az iki faturanın otomatik ödeme talimatlarının buradan verilmiş olması gereklidir. Bunun haricinde banka, şubelerde öncelik, emeklilere özel danışma destek hattı gibi hizmetler de sunmaktadır.başka bankadan QNB Finansbank’a taşınan emekli maaşı hesaplarının otomatik fatura ödeme avantajı ile birlikte promosyon ücretlendirmeleri şu şekildedir:

 • 0-1000 TL maaş alanların normal promosyon ücreti 300 TL, kampanyalı promosyon ücreti 400 TL,
 • 10001- 2000 TL maaş alanların normal promosyon ücreti 375 TL, kampanyalı promosyon ücreti 550 TL,
 • 2001 TL üzeri maaş alanların normal promosyon ücreti 450 TL, kampanyalı promosyon ücreti 700 TL olarak belirlenmiştir.

Vakıfbank Emekli Maaş Promosyon Ödemesi

Vakıfbank emeklilere özel promosyon kampanyası kapsamında banka, en az iki otomatik ödeme talimatı şartını kaldırmıştır. Promosyon ödemesinden yararlanmak için tek şart, en az üç yıl süre ile emekli maaş hesabının Vakıfbank’ta kalacağına dair yazılı bir anlaşmadır. Bankanın emeklilere verdiği promosyon miktarları şu şekildedir:

 • 1000 TL maaş alanlar için 300 TL,
 • 1000- 2000 TL maaş alanlar için 375 TL,
 • 2000 üzeri alanlar için 450 TL

Bunun yanında banka, kampanya kapsamında köprü ve otoyollar için maaşa bağlı HGS etiketi hizmeti vermektedir.

Ziraat Bankası Emekli Maaş Promosyon Ödemesi

Ziraat Bankası’nın emeklilere sağladığı promosyon kolaylıkları kapsamında emeklilerin alacakları promosyon miktarları şu şekildedir:

 • 1000 TL maaş alanlar için 300 TL,
 • 1000- 2000 TL maaş alanlar için 375 TL,
 • 2000 üzeri alanlar için 450 TL
  Malulen Emeklilik Şartları

Promosyon alma imkanı vardır. Birden fazla maaş promosyonu alacak maaş müsterileri için hesaplama, toplam maaş üzerinden yapılacaktır. Üç yıl kalma sözüne verilen promosyon, otomatik ödeme talimatı gerektirmemektedir. Ziraat Bankasına promosyon ödemesine ilişkin başvurular şu yollarla yapılabilmektedir:

 • Şubeler
 • İnternet şubeleri
 • Sms
 • Müşteri Hizmetleri

‘PRO’  boşluk TC kimlik numarasını 4747’ye göndererek, kolay bir şekilde başvuru yapılabilmektedir.

Garanti Bankası Emekli Maaş Promosyon Ödemesi

Garanti Bankasının emeklilere sağladığı promosyon kampanyası kapsamında verilecek promosyon miktarları şu şekildedir:

 • 1000 TL maaş alanlar için 300 TL,
 • 1000- 2000 TL maaş alanlar için 375 TL,
 • 2000 üzeri alanlar için 450 TL

Bunların yanı sıra detaylara bakıldığında en az üç yıl emekli maaşını bu bankadan alacağına dair taahhüt imzalayanlara bu tutar, hesap geçişinin yapılmasından itibaren ilk maaşın yattığı günün 3 gün sonrasında verilir. Taahhüt süresi, promosyon ödemeleri miktarının, müşterinin hesabına geçtiği gün başlar. Taahhüt süresi boyunca başka bankaya geçiş mümkün değildir. Banka, bu kampanyadan faydalanan müşterilerine kolay kredi çekme imkanı da sunmaktadır.

Tarım Kredi Kooperatifi Maaşları Ne Kadar ?

İşten Çıkış (Kıdem, İhbar) Tazminatı Nasıl Hesaplanır?

Yaşlılık Maaşı Sorgulama – PTT 65 Yaş Aylığı Sorgulama İşlemi


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. hayrettin dedi ki:

  örenmek istiyorum

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Hayrettin Bey,
   Öğrenmek istediğini konuyu daha anlaşılır ve açık şekilde sorarsanız yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.