Emekli Maaşı Hesaplama Emekli Maaşım Ne Kadar Olur

Emekli Maaşı Hesaplama çalışma hayatında olan veya emekli olmuş her bireyi son derece yakından ilgilendiren ve ayrıntıları ile bilinmesi çok önemli olan bir konu kuşku yok ki. Uzun yıllar boyunca prim ödemesi yapıp meslek yaşantısının sonlarına yaklaştıkça ne kadar emekli maaşı alırım sorusu herkesin kafasını meşgul ediyor. Emekli maaşı nasıl hesaplanır, emekli maaşım ne kadar olur, emekli olunca ne kadar emekli maaşı alırım, emekli maaşım ne kadar öğrenmek istiyorum diyenler için emekli maaşı hesaplama ile ilgili olarak bilmeniz gereken tüm detaylar yazımızda.

emekli maaşı hesaplama

Uzun yıllar süren çalışma hayatının ardından emekli olmak pek çok kişinin hayallerini süslüyor. İş hayatında yıllar geçirip yaş ilerledikçe ne zaman emekli olurum, emekli olunca ne kadar emekli maaşı alırım gibi sorular kafaları en çok kurcalayan soruların başında yer alıyor dersek yanılmış olmayız. Emeklilik maaşı hesaplama işlemi, emekli olmaya hazırlananların, başlayacakları bu yeni hayatta yaşam standartlarını ve kuracakları yeni düzeni oluşturmakta kritik bir öneme sahip.

İlgili Konular:

Doğum Borçlanması Ne Kadar – Kadınların Emeklilik Durumu

Askerlik Borçlanması Ne Kadar

Emekli Maaşı Hesaplama

Tüm sosyal güvenlik kurumları SGK adı altında tek çatıda toplanmadan önce SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı olmak üzere 3 farklı sigorta yapısı mevcuttu. Bugün, bu tek çatı altında toplanmış olan 3 farklı sigorta kategorisinin emekli maaşları farklı yöntemlerle hesaplanır. Eski adıyla SSK şimdiki adıyla 4a ve eski adıyla Bağ-Kur yeni adıyla 4b kategorisindeki sigortalıların emekli maaşı hesaplama işlemi SGK’nın resmi sitesi üzerinden yapılabiliyor. Emekli Sandığı (yeni adıyla 4c) kategorisindeki sigortalıların emekli aylığı hesaplama işlemi ise e Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilmekte.

  2020 Şartlı Gebelik Yardımı Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Şimdi sırasıyla 4A, 4B, 4C 3 sigorta kategorisi için emekli maaşı nasıl hesaplanır detayları ile tarif edelim.

İlginizi çekebilir:

Malulen Emeklilik Şartları

Borç Kapatma Kredisi (Borç Transfer Kredisi)

SSK – 4A İçin Emekli Maaşı Hesaplama Nasıl Yapılır

4A emekli maaşı hesaplama işlemini gerçekleştirebilmek için ilk olarak aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayın. Karşınıza SGK aylık hesap sayfası açılacaktır. Açılan bu aylık hesap sayfasına sırası ile TC numaranızı, SSK sicil numaranızı, baba adınızı ve nüfusa kayıtlı olduğunuz ili yazınız. Daha sonra doğum tarihinizi girin ve son olarak sorgula butonuna tıklayın. Bu işlemleri eksiksiz olarak gerçekleştirdiğinizde emekli maaşı hesaplama işlemini tamamlamış olursunuz.

SSK – 4A EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA İŞLEMİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Bağ-Kur 4B İçin Emekli Maaşı Hesaplama Nasıl yapılır

4B emekli maaşı hesaplama işlemini yapmak için ilk olarak aşağıda verdiğimiz linke tıklayın.  4B emekli aylığı hesaplama e Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Şayet e Devlet şifreniz yok ise herhangi bir PTT şubesinden 2 TL ücret karşılığında e Devlet şifrenizi alabilirsiniz.

Aşağıdaki linke tıklayınca karşınıza kimlik doğrulama sayfası açılacaktır. Öncelikle ‘’Kimliğimi Şimdi Doğrula’’ butonuna tıklayın. Açılan sayfaya TC kimlik numaranızı ve e devlet şifrenizi yazarak sisteme giriş yapın. Şifrenizle sisteme girmenizin ardından karşınıza gelen sayfada Kurumu sekmesini tıklayın. Esnaf ve Tarım seçeneklerinden hangi işle uğraşıyorsanız onu seçin ve ardından sorgula sekmesine tıklayın. Bu saydığımız işlemleri sırası ile doğru bir şekilde tamamlarsanız 4b emekli aylığı sorgulama işlemini başarıyla tamamlamış olursunuz.

BAĞ-KUR 4B EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA İŞLEMİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Emekli Sandığı 4C İçin Emekli Maaşı Hesaplama Nasıl Yapılır

4C emekli maaşı hesaplama işlemini yapabilmek için öncelikle aşağıda verdiğimiz linke tıklayın. 4C kamu çalışanları ikramiye ve maaş hesaplama sayfası açılacaktır. Açılan buı sayfada yer alan derece, kademe, ek gösterge, hizmet yılı, hizmet ayı, kıdem yılı aylık tarihi, pay/payda hanelerini eksiksiz bir şekilde doldurun. Doldurma işlemini tamamlamanızın ardından sağ altta yer alan hesapla butonuna tıklayın. Bu saydığımız işlemleri eksiksiz bir şekilde yapmanız halinde emekli aylığı sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

  2020 Çeyiz Parası Nedir? Şartları Nelerdir? Başvurusu Nasıl Yapılır?

EMEKLİ SANDIĞI 4C EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA İŞLEMİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Göz At:

İşsizlik Maaşı Sorgulama

Sorularınızı Bize Yazın

Emekli Maaşı hesaplama ile ilgili olarak, emekli maaşı nasıl hesaplanır, emekli olunca ne kadar emekli maaşı alırım, emekli maaşım ne kadar öğrenmek istiyorum, emekli maaşım ne kadar olur diyen herkesin sorularını detaylı bir şekilde cevaplandırmış bulunuyoruz. Emekli Aylığı hesaplama ile ilgili olarak aklınıza takılan sorunun cevabını makalemizde bulamadıysanız, sorunuzu yorumlar kısmına yazarak bize iletin. Alanında uzman ve yetkin yazar ekibimiz tüm sorularınızı, çok çabuk bir şekilde, en güncel bilgiler ışığında ve doğrulukla cevaplandıracaklardır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.