Hızlı Kredi Onayı Nasıl Alınır?

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte hızlı kredi onayı nasıl alınır sorusuna yanıt verecek ve fikir edinebilmeniz için detayları sunacağız. Ekonomik olarak ciddi anlamda zor ve sıkıntılı bir dönem içerisinde yer alıyoruz. Dolar kuru aldı başını gitti ve pandemi ne yazık ki hayatı ciddi anlamda olumsuz etkiledi. Dolayısı ile ortaya çıkan seçenekler de ne yazık ki değerlendirme noktasında farklı imkanlar sundu diyebiliyoruz.

Tabi ki ani nakit ihtiyaçları için hızlı kredi çok önemli seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çekiyor demek yanlış olmaz sanıyorum. İnsanlar, artık duruma göre krediye internet ortamıda başvurdukları an itibari ile para hesaba yatar bir hale geldi. Tabi ki bunun birçok farklı şartı olduğunu düşünürsek şimdi sizleri kapsamlı olarak bilgilendirmek gerekiyor.

Hızlı Kredi Nedir?

Hızlı kredi, tamamen internet ortamından başvurabildiğiniz ve değerlendirmesi kimi zaman otomatik olarak yapılarak onaylanan ya da reddedilen kredi türüdür.

Dijital internet bankacılığı, günümüzde bankaların işlerini ciddi manada kolaylaştırırken insanlara karşı sunulan birçok farklı seçenek kendisini gösteriyor. Hızlı kredi modelini budan birkaç sene öncesinde dijital bankacılık sistemlerinden birisi olan Enpara tarafından uygulandı. Bu banka modelinde herhangi bir şube kavramı olmadığından dolayı her şey tamamen dijital ortamda gerçekleşiyor. Hal böyle olunca da çok hızlı bir şekilde kredi kullandırımı net olarak sağlanabiliyor demek de mümkün hale gelecek.

Hızlı Kredi Onayı Nasıl Alınır?

Hızlı Kredi Onayı Nasıl Alınır?

Hızlı Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hızlı kredi başvuruları, tamamen internet ortamından yapılabilir ancak şuan için tüm bankalar bu alanda bir hizmet sağlamıyor. Mobil bankacılık uygulamaları ya da internet bankacılığı kullanarak bankanız için kredi başvurusu yapabilirsiniz. Tamamen dijital kanalları kullanarak bu seçenekleri değerlendirme şansına erişiyorsunuz.

Hızlı kredi imkanı sunan bankalar ile alakalı olarak bilgi sahibi olmadığınızı tahmin ediyoruz. Altyapı olarak bu hizmeti sunmaya uygun ve hali hazırda seçenekleri değerlendiren en ideal bankalar aşağıdaki gibidir;

 • QNB Finansbank ENPARA
 • İş Bankası
 • BBVA Garanti Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • Odeabank
 • CEPTETEB
  Kredi Başvuru Sayısı Ne Zaman Silinir?

bu anlamda kısa süre içerisinde insanların en çok tercih ettikleri ve adından söz ettiren hızlı kredi bankaları olarak dikkat çekiyor. Peki budan sonra ne oluyor? Yani bu hızlı kredi olayının bana faydası nedir? Şimdi hemen bunun üzerinde de durmak istiyoruz.

Hızlı Kredi Onayı Nasıl Alınır?

Hızlı kredi sistemi, değerlendirme aşamasında tamamen dijital olarak çalışır. BDDK sisteminde kayıtlı olan kredi notunuz, başvuruyu tamamladığınız an itibari ile merkezi sistemlerden çekilir. Kredi notunuzun durumu ve risk durumunuz sistem tarafından otomatik olarak algılanır. Kredi notunuz çok kötü ise direk reddedilir, orta halli ise banka değerlendirmesine düşer ve çok iyi durumda iseniz krediniz direk onaylanarak hesabınıza yatabilir hale gelir.

Hızlı kredi onayı almak için sizlerin de anlayabileceği üzere kredi notunuzun iyi olması gerekiyor. Findeks sisteminden kredi notunuzu güncel olarak takip edebilir ve detayları enine boyuna analiz etme şansına da sahip olabileceğinizi unutmayın. Genel itibari ile şartları yakıdan analiz edecek olursak;

 • Findeks risk raporunuzun en az iyi durumda olması gerekir.
 • Findeks kredi notu değerlendirmenizin en az 1200 ve üzerinde olması gerekir.
 • Bankacılık sicilinizin geçmişte herhangi bir olumsuzluk yaşamamış olması şarttır.
 • Bankacılık siciliniz düzenli ise, sürekli ödemeleri zamanında ve hatta zamanından önce yaptı iseniz ve tam ödeme yaptı iseniz hızlı kredi onayı mümkündür.

Dolayısı ile bu durum tamamen sizlerin kredi notu ve bankacılık sicilinizin düzenli olması ile alakalıdır. Değerlendirme de buna göre yapılır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.