Bimer Başvuru Sorgulama


  Bimer Başvuru Sorgulama

  Bimer başvuru sorgulama nasıl yapılır, BİMER’e müracaatta bulunan tüm vatandaşları yakından ilgilendiren ve iyi bilinmesi gereken bir konu. Yasa gereği BİMER’e yapılan başvurulara resmi olarak 1 ay içinde cevap verilmesi gerekiyor. E Devlet üzerinden Bimer başvuru sorgulama nasıl yapılır? www.bimer.gov.tr üzerinden başvuru sorgulama nasıl yapılır? başta olmak üzere Bimer başvuru sorgulama ile ilgili bilinmesi gereken tüm önemli hususların detayları yazımızda. Bimer başvuru sonucunu nasıl öğrenebilirim diyenlerdenseniz yazımızı mutlaka okuyun.

  bimer başvuru sorgulama

  Ülkemizin ne yazık ki yavaş işleyen ve hantal bir kamu bürokrasi yapısı olduğu tüm herkes tarafından bilinen bir gerçek. Bürokrasi yapısındaki bu hantallık, kamu kurum ve kuruluşlarının görevlerini doğru bir şekilde ve zamanında yapmasına engel teşkil edebiliyor. Kamusal alandaki bu yavaş işleyiş ve ağır bürokrasi yükü devlet ile işi olan vatandaşlar açısından çeşitli mağduriyetlere sebep oluyor. Kamu kurum ve kuruluşlarının görevlerini etkin ve hızlı yerine getirebilmesi, vatandaşların dilek, şikayet ve önerilerini konunun muhataplarına en çabuk şekilde ulaştırılabilmesi adına Başbakanlık İletişim Merkezi – BİMER yapısı teşkil edildi.

  Bimer Başvuru Sonucunu Nasıl Öğrenebilirim?

  BİMER, vatandaşların her konuda dilek, şikayet ve önerilerini sunabileceği, tabiri caizse devlete sesini duyurabileceği bir platform haline geldi. Kurulduğu günden bu yana BİMER, vatandaşların büyük ilgi gösterdiği, etkin şekilde faaliyet gösteren bir yapı. Sesini devlete duyurmak isteyen milyonlarca vatandaş bugüne kadara BİMER’e başvuruda bulundu. Vatandaşlar BİMER’e yaptıkları bu başvuruların neticelerini merak ediyorlar doğal olarak. Yazımızın da asıl konusunu oluşturan Bimer başvuru sonucu öğrenme nasıl yapılır akıllarda soru işareti bırakmayacak şekilde izah etmeye başlayalım.

  İLGİLİ KONU:

  Bimer’e Şikayet Başvurusu Nasıl Yapılır

  Bimer Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

  BİMER başvuru sorgulama işlemi internet üzerinden iki şekilde yapılabilmektedir. Bunlardan ilki e devlet BİMER başvuru sorgulama, ikincisi ise kurumun resmi internet sitesi olan www.bimer.gov.tr başvuru sorgulama. Şimdi detaylı şekilde bu iki yolla bimer başvuru sonucu nasıl öğrenilir anlatalım.

    Okuyan Çocuğa Devlet Yardımı Başvuru

  Bimer Başvuru Sorgulama E Devlet

  E Devlet üzerinden BİMER başvuru sorgulama yapmak istiyorsanız öncelikle e devlet şifrenizin olması gerekiyor. E Devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL ücret karşılığında e Devler şifresi edinebilirsiniz.

  E Devlet üzerinden BİMER başvuru sorgulama yapmak için BURAYA tıklayın.

  Tıklamayı gerçekleştirdiğinizde ilk olarak ekranınıza e Devlet kimlik doğrula sayfası açılacaktır. Açılan bu sayfada öncelikle Kimliğimi Şimdi Doğrula sekmesine tıklayın. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra açılan sayfada ilgili kutucuklara TC no ile e Devlet şifrenizi girin ve Sisteme Giriş Yap sekmesine tıklayın. Açılan sayfada daha önce yaptığınız BİMER başvuru ve şikayetlerinizle ilgili sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

  GÖZ AT:

  Dosya Masrafı Geri Alma

  www.bimer.gov.tr Bimer Başvuru Sorgulama

  BİMER’in resmi internet sitesi üzerinden Bimer başvuru sorgulama e devlet üzerinden sorgulamaya görev bir miktar daha farklı. Resmi sitede sorgulama yaparken istenen arasında cep telefonu numarası da vardır. Tüm bilgileri girdikten sonra cep telefonunuza bir onay kodu yollanır. Cep telefonunuza gelen bu onay mesajını sayfadaki ilgili kutucuğa girerek Bimer başvuru işleminizi tamamlamış olursunuz.

  www.bimer.gov.tr üzerinden başvuru sorgulama yapmak için BURAYA tıklayın.

  Telefonla Bimer Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

  Yukarıda saydığımız iki yöntemin haricinde BİMER başvuru sonucu öğrenme işlemini telefonla yapmak da mümkün. Telefonla Bimer başvuru sonucu öğrenmek için ALO 150 Başbakanlık İletişim Merkezi aranması gerekiyor.  Telefonla Bimer başvuru sonucu öğrenmede bimer başvuru numaranızı yanınızda bulundurmayı unutmayın.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

  Adres Değişikliği Nasıl Yapılır

  Dosya Masrafı İadesi Sorgulama E Devlet

  Sorularınızı Bize Yazın

  Bimer başvuru sorgulama ilgili olarak bilinmesi gereken tüm önemli hususları detaylı bir şekilde açıklamış bulunuyoruz. BİMER başvuru sonucu öğrenme ile ilgili tüm sorularınızı yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz. Deneyimli yazar kadromuz tüm sorularınıza hızlı bir şekilde en güncel bilgilerle yanıt vereceklerdir.

    HGS Bakiye Sorgulama ve Geçiş İhlali Öğrenme
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.