2021 Ucuz Kargo Yollama Yöntemleri, Kargo Anlaşması Şartları

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte 2021 ucuz kargo yollama yöntemleri, kargo anlaşması şartları ile alakalı bilgiler sunmak istiyoruz. Türkiye geneline baktığımız zaman artık e-ticaret konusu ciddi anlamda önemli ve dikkat çekici bir hale geldi demek yanlış olmaz sanıyorum. Türkiye geneline baktığımız zaman ucuz kargo konusu da birçok sistemin teşviği ile birlikte farklı hale geldi demek yanlış olmaz.

Ucuz kargo gönderme, günümüzde insanlar için ve özellikle e-ticaret sektörü ile uğraşanlar için çok önemli bir konu haline geldi demek yanlış olmaz. Bugün kargolara gittiğinizde ve anlaşma dışı bir gönderi hazırlayıp göndermek istediğinizde desi ücreti en uygun 16 TL olarak dikkatleri çekiyor. Bu da son birkaç senenin en yüksek rakamları arasında yer alıyor demek yanlış olmaz. Peki 2021 yılında nasıl ucuza kargo gönderilir?

2021 Ucuz Kargo Yollama Yöntemleri, Teknikleri

Bazı güncel e-ticaret sistemleri bu anlamda sizlere son derece dikkat çekici seçenekler sunuyor demek yanlış olmaz. Tabi ki daha fazla merak ettiklerinizi yorum alanlarımızda sorabilirsiniz. Genel detayları marka marka ele alacağız.

SHOPIER

Shopier, insanlara mağaza açarak internet üzerinden kredi kartı ile ödeme yaparak satış ve ucuz anlaşmalı kargo imkanı sunan bir sistem modelidir. Ev hanımı ya da firma olmanızın hiçbir önemi yok. Sistem üzerinden ürünleriniz alındığında sizlere bir sipariş kodu sunulur. Bu sipariş kodu ile anlaşmalı kargo firmalarında çok uygun fiyatlar ile kargo gönderebilirsiniz.

Zebramo şirketinin MNG Kargo ve Yurtiçi Kargo ile anlaşmaları vardır. Sistem üzerinden sizlere sunulan sipariş kodu ile ürününüzü kargoya götürdüğünüzde alıcı ve gönderici bilgileri sisteme otomatik olarak düşer. Dolayısı ile sizde çok uygun fiyatlar ile hem ürünlerinizi geniş kitlelere duyurur, hem de ucuz kargo gönderme imkanına erişirsiniz.

  2020 Güncel Vaiz Maaşları Ne Kadar?

2021 Ucuz Kargo Yollama Yöntemleri

N11, Hepsiburada, Trendyol, Gittigidiyor Satışları

Türkiye’nin en büyük internetten alışveriş siteleri olarak bu sistemleri gösterebiliriz. Özellikle Trendyol, Alibaba şirketi tarafından satın alındıktan sonra çok büyük bir atılım yaptı demek de yanlış olmaz sanıyorum. Bu internet sitelerinde ürün satabilmek için öncelikle sistem ile anlaşma yapmanız gerekir. İnternetten başvuru yaparak görüşme başvurusunda bulunursunuz.

Tüm bu sistemlerin sizlere sunduğu indirimli kargo imkanlarını da kullanırsınız. Her siparişiniz için sistemler size aynı zamanda indirimli kargo numarası da gönderir. Bu sistemler üzerinden yaptığınız satış sonrasında indirimli yani ucuz kargo gönderimi 2020 yılında mümkün hale geliyor. Bunun dışında herhangi bir alternatif yöntem ne yazık ki söz konusu değildir.

2021 Kargo Anlaşması Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

Her kargo, müşterileri ile anlaşma yapmak için öncelikle vergi mükellefiyeti şartları arar. Sonrasında da bir ay içerisinde belli bir rakamda kargo gönderimi sözü ister. Buna yönelik olarak anlaşma yapmak mümkün hale geliyor. PTT Kargo, devlet anlaşmalı bir kargo ancak şartlar yine bu firma için de geçerli olarak dikkatleri çeker. 2021 kargo anlaşması yapmak için gerekli belgeler genel hatları ile aşağıdaki gibidir;

  • Vergi mükellefi olduğunuza dair kanıt amaçlı vergi levhası,
  • İmza sirküleri,
  • İmza sirküsünde yer alan imtiyaz sahibinin kimlik fotokopisi,
  • Ticari sicil gazetesi örneği,
  • Ticaret odası kayıt belgesi örneği,

Tabi ki bu belgelerin belli bir kısmı bazı şirketler tarafından istenmeyebilir. Şirketin politikası ile doğrudan alakalı bir konu olarak da dikkat çeker. Akabinde yine önem arz eden bir diğer başlık ise 2021 kargo anlaşması şartları aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  1. Aylık olarak minimum gönderebileceğiniz kargo sayısı taahhütü,
  2. Her ay düzenli kargo gönderim taahhütü,
  3. Her ayın belirli bir günü toplu kargo ödemesi yapma taahhütü,
  Koronavirüs (Covid-19) İlaçları Kullanılmalı Mı? Zararı Var Mı?


] }
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.