Koronavirüs Vaka Sayıları ve Durumu Öğrenme

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte koronavirüs vaka sayıları ve durumu öğrenme ile alakalı olarak bazı bilgiler üzerinde duracağız. Bildiğimiz gibi Sağlık Bakanlığı, her akşam belli bir saatte o gün ülke genelinde olan vaka sayıları ile alakalı olarak bilgiler sunuyor. Ayrıca il il vaka durumlarını da bildirerek insanların bu anlamda daha dikkatli olabilmesi için de bir zemin hazırlıyor demek yanlış olmaz sanıyorum.

Koronavirüs vaka sayısı artışı son dönemde ciddi şekilde tedirginlik verici durumda ve koronavirüs haberleri insanlar nezdinde ciddi şekilde takip ediliyor. Ancak haberlerin önemli bir kısmının da doğru olmadığını biliyoruz fakat ülkemiz genelinde vakaların ciddi manada arttığı ve tehlike arz ettiği de aşikar demek yanlış olmaz.

Koronavirüs Vaka Sayıları Nasıl Öğrenilir?

Öncelikli olarak bu vaka sayılarını güncel olarak takip etmek istiyorsanız Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan bir internet sitesi mevcut. Bunun için sizlerde www.covid19.saglik.gov.tr adresine girebilirsiniz. Bu internet sitesinde görebileceğiniz üzere gün ve gün ilk günden bu yana gelişen vaka sayıları ile alakalı olarak kapsamlı bir şekilde bilgi edinme şansına sahip olabileceksiniz. Türkiye genelinde ki tüm vakalar her geçen gün çok daha ciddi bir hale geliyor demek yanlış olmaz. Tabi ki daha geniş kapsamlı bir şekilde bilgi sahibi olmak ve doğrudan birinci ağızdan da bilgi sahibi olmak mümkün hale geliyor.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, güncel vaka sayıları ile alakalı verileri ve kişisel görüşlerini de kendi bireysel sosyal medya hesapları üzerinden sorunsuz bir şekilde yapıyor. Vaka sayılarını geçmişe yönelik olarak da görseller ile gün ve gün takip edebilme gibi bir şansa sahip olabileceğinizi unutmayın. Tüm istatistikler günlük olarak en güncel şekli ile bu hesaplardan da sizlere iletilir. En güncel ve doğru veriler de yine Sağlık Bakanlığı nezdinde açıklanan verilerdir.

Ancak insanlar özellikle son dönemde bu verilerin çok fazla dikkat çekici olmadığını ve doğru olmadığını düşündüğünü de biliyoruz. Tabi ki bununla alakalı olarak haberlerin doğruluk payının da yüksek seviyede olduğunu söylemek gerek.

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü

Koronavirüs Vaka Sayıları

Koronavirüsten Nasıl Korunulur?

Koronavirüsten korunma yolları ile alakalı olarak her zaman uzmanlar nezdinde çeşitli seçenekler sizlere sunuluyor demek yanlış olmaz sanırım. Bununla birlikte koronavirüsün insanlar üzerinde ki etkileri de genel itibari ile farklı imkanları sizlere sunuyor demek yanlış olmaz sanırım. Genel itibari ile hastalık ile alakalı olarak hala %100 seviyesinde kesin bir bilgi birikimi söz konusu değil ve her geçen gün farklı özelliklerini keşfediyoruz. Dünya genelinde herkesin üzerine araştırma yaptığı ve incelediği bir hastalık olarak dikkatleri çekiyor. Koronavirüsten korunmak için yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir;

  • Günlük olarak her ne olursa olsun dışarıda, insanların arasında maske ile dolaşın.
  • Cebinizde taşınabilir dezenfektan bulundurun ve belirli aralıklar ile bu dezenfektanı sürün ve kendinizi temizleyin.
  • Ellerinizi yüzünüze, ağzınıza ve burnunuza götürmekten kaçının. Virüsün en çok yayıldığı noktalar bu şekilde kendisini gösteriyor.
  • İnsanlar ile temastan kaçının. Mümkün mertebe birbirinizden uzak durun ve sosyal mesafe kurallarına uyun.
  • Toplu taşıma araçlarında ve kalabalık alanlarda çok fazla kalmamaya özen gösterin.
  • Sürekli olarak duş alın ve ne olursa olsun sağlıklı bir yaşam için beslenmenize dikkat edin. Vücudun bu hastalık ile mücadele etmesi için bağışıklık sisteminin güçlü olması son derece önemlidir.
  • Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan günlük uyarılara harfiyen dikkat edin. Elzem olmadıkça hastanelerden uzak durmaya özen gösterin ve kendinizi koruyun.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.