Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çokça sorulan sorulardan birisi olan yazın bu sıcak günlerinde klima alırken dikkat edilmesi gerekenler ile alakalı olarak sizlere bilgiler sunacağız. Bildiğimiz gibi özellikle son 3 sene içerisinde ekolojik dengenin de bozulması ile birlikte sıcaklıklar da dengesini kaybetti. Günümüzde bilhassa hissedilen sıcaklıkların 45 dereceye kadar yükselmesi, ciddi anlamda insan hayatını olumsuz etkiliyor. Dolayısı ile klimalara olan talepler de ciddi anlamda artıyor.

Ancak insanlar klima alırken tam olarak hangi kriterlere dikkat edilmesi gerektiği ile alakalı bilgi sahibi değil. Klimalar özellikle yaz aylarında fiyat olarak çok daha ciddi anlamda yüksek olarak karşımıza çıkar. Ancak yine de bu noktada dahi olsanız bilmeniz ve üzerinde dikkat etmeniz gereken önemli kriterler olduğunu da söylemek gerekiyor. Sizleri bu aşamalar ile alakalı olarak bilgilendirecek ve fikir edinmenizi sağlayacağız. Merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan bizlere sorarak fikir edinme şansına da sahip olabileceksiniz.

MARKA TERCİHİ

Öncelikli olarak sizin için önemli olanın ne olduğunu ve klimayı ne sıklıkta kullanabileceğinizi iyi düşünün. Hem gece hem de gündüz aktif olarak kullanacağınız klima dayanıklı ve kaliteli olmalı. Fiyat bandı da bu anlamda önemli. Ancak klima deyince en kaliteli markalar Daikin, Mitsubishi, Baymak, Samsung gibi markalar. Tabi ki daha ekonomik ancak yine de kaliteli tercihler arıyorsanız Vestel, Arçelik, Fujitsu ve Regal gibi markaları da tercih etme olanağına sahipsiniz.

SOĞUTMA KAPASİTESİ

Klimayı kullanacağının alanın büyüklüğü ile alakalı olarak doğru hesaplama yapmak ve buna yönelik olarak klima almak önemlidir. Çok büyük alanları çok küçük kapasiteli klimalar ile soğutamaz, havasını dahi değiştiremezsiniz. BTU değeri bu nedenle önemlidir. 9000 BTU ile 24000 BTU aralığında günümüzde birçok farklı klima modeli mevcut. Göz kararı da buna karar verebilirsiniz ancak günümüzde 18000 BTU değerine sahip klimalar, en çok tercih edilen klimalardır.

INVERTER TEKNOLOJİSİ

Günümüz teknolojileri, klima modelleri üzerinde de kendisini net bir şekilde gösterdi. Eskiden klimaların elektrik faturalarına yansıması çok ciddi bir şekilde yüksek oluyordu. Ancak günümüz teknolojileri sayesinde hem tasarruflu, hem de daha uzun ömürlü klimalar INVERTER teknolojisine sahip klimalardır. Daha az enerji harcar, kendi kendini temizler, daha akıllıdır ve daha verimlidir. Klima alırken de İnverter++ teknolojilerini tercih etmek sizler adına çok daha verimli ve ideal olacaktır.

ENERJİ TASARRUFU

Günümüzde tüm beyaz eşya modellerinin bir enerji tasarruf puanı söz konusudur. A sınıfı ve üzeri enerji tasarrufuna sahip ürünler, elektrik tüketimi konusunda sizler için çok daha yardımcı ürünler olacaktır. Dolayısı ile sizler de cebinizden fazla elektrik faturası çıkmasın istiyorsanız A+ ve üzeri klima tercih edin. Cebinizde kalacak parayı aşağıdaki şemadan çok daha net bir şekilde görebilme şansına sahip olacaksınız. Şimdi diğer maddelere de geçerek bilgi edinme yoluna gidelim.

  Faturaya Ek Telefon Alınır Mı? Avantajları ve Dezavantajları

KLİMA SES SEVİYESİ

Ne olursa olsun klima, evinizin içerisinde çalışan bir endüstriyel makine olarak düşünülmelidir ve buna göre bir değerlendirme yapılmalıdır. Hal böyle olunca klimaların ses seviyesine de dikkat ederek almak çok önemlidir. Ionizer özelliğine sahip klimalar bu anlamda sizler için çok daha ideal seçenekleri sunar ve kulak rahatsız eden bir ses ile uğraşmak zorunda da kalmazsınız. Kalitesi bu noktada kendisini belli eder. Alacağınız klimanın dbA değeri ne kadar düşük olursa o kadar rahat edersiniz. Klimayı nereden alırsanız alın özellikler kısmında dbA değeri en ince ayrıntısına kadar sizlere sunulur. Değerlendirmenizi de buna göre yaparak klima alın ve kendinizi rahat ettirin.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.