2019 Güncel Anestezi Teknikeri Maaşı Ne Kadar ?


  2019 Güncel Anestezi Teknikeri Maaşı Ne Kadar ?

  Anestezi teknikeri maaşları 2019 senesinde enflasyon oranlarına göre belirlenmiştir. Anestezi teknikerliği, anestezi uzmanı hekime yardımcı olan ve uzman hekim yönlendirmeleri doğrultusunda, tıbbi yöntemler uygulayan memurlardır. Gelişen teknoloji ile beraber tıp teknikeri hem kamu alanında hem de özel sağlık kuruluşlarında görev almaktadır. Özellikle günümüzde artan operasyon sayısına göre artan ihtiyaçlar arasında bulunan anestezi teknikerliği, en önemli sağlık görevleri arasında yer almaktadır. Sağlık Bakanlığı her sene yüzlerce anestezi teknikeri ataması yapmaktadır. Bunun yanı sıra özellikle özel sağlık kuruluşları da çok sayıda yeni iş alanı yaratmaktadır. Anestezi teknikerine duyulan ihtiyaç da özellikle maaşları belirlemektedir. Anestezi teknikerliği için maaşları etkileyen bazı durumlar da bulunmaktadır.

  Anestezi Teknisyeni Maaşları 2019

  Anestezi teknisyeni için maaşlar 2019 senesinde yüzde 4 oranında zamlanmıştır. Memur maaşlarına 2019 senesinde yapılan zam ile beraber enflasyon oranları da maaşlara eklenmiştir. Memur maaşları her sene Ocak ve Temmuz aylarında zamlanmaktadır. Bu zam oranları ise enflasyon oranlarına göre belirlenmektedir. Buna göre Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre enflasyon farkı ile beraber memur maaşlarına tam olarak yüzde 10,69 oranlarında zam yapılmıştır. Yapılan son zam ile beraber yeni mezun bir anestezi teknikeri maaşı 3 Bin 775 TL olmuştur. Bu maaş tutarlarına;

  • Kademe,
  • Hizmet süresi,
  • Nöbet ücreti,
  • Döner sermaye ücreti,
  • Eş ve çocuk yardımı da eklenmektedir.

  Bunun yanı sıra memurun hizmet yılı arttıkça maaşlar da artmaktadır. Özellikle yeni mezunu anestezi teknikeri maaşları 3.775 TL iken, 25 senelik hizmeti olan anestezi teknikeri maaşları ise 4.480 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu maaş tutarları döner sermaye, nöbet ücretleri, eş ve çocuk yardımına göre de artmaktadır. Anestezi teknikerleri, sağlık hizmetleri sınıfında memurlardır. Doktor, hemşire, anestezi teknikeri ve benzeri sağlık hizmeti verenler için ücretler ise ek ödemelere göre belirlenmektedir.

    2019 SRC Nasıl Alınır, Ne İşe Yarar, SRC Belgesi Fiyatları

  Anestezi Teknikeri Özel Hastane Maaşları

  Anestezi teknikeri özel çalışanlar için hastane maaşları hastanenin ödeme ve maaş politikasına göre belirlenmektedir. Anestezi maaşlarına ek bazı ödemeler de maaşa eklenmektedir. Bu ödemeler kapsamında döner sermaye, nöbet ücretleri ve aile yardımı da maaş oranlarını belirler. Bu ödemelerin tutarları kapsamında anestezi teknikeri özel sektör ücretleri:

  • Çalışmayan eş için yardım 251 TL iken 278, 58 TL’ye çıkmıştır.
  • 6 yaşından küçük olan çocuklar için yardım ise 58,98 TL’den 65,28 TL’ye yükselmiştir.
  • 6 yaşından büyük çocuklar için çocuk yardımı ise 29,49 TL iken 32,64 TL’ye yükselmiştir.

  Bunun yanı sıra anestezi teknikeri maaşları evli, eşi çalışmayan ve 6 yaşından küçük 2 çocuğu olan kişiler toplamda 409,14 TL almaktadır. Bunun dışında nöbet ücretleri de bu maaşı etkilemektedir. Sağlık hizmetleri çalışanları tuttukları nöbetler için de ekstra ödeme almaktadır. Bundan dolayı da maaşlar buna göre artış göstermektedir. Öte yandan özel sektör çalışanlarının alacağı maaşlar hastaneden hastaneye göre değişmektedir.

  Anestezi Teknikeri Maaşları

  Anestezi teknikeri için maaşlar Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre belirlenmiştir. Buna göre güncel anestezi teknikeri nöbet ücretleri ise şu şekilde belirlenmiştir:

  • Normal nöbet ücretleri 10,53 TL olarak belirlenmiştir
  • Dini bayram normal nöbet ücretleri ise 17,90 olarak belirlenmiştir
  • Ameliyathane, diyaliz, 112 acil, acil servis, yoğun bakım normal nöbet ücretleri ise 15,80 TL olarak belirlenmiştir
  • Ameliyathane, diyaliz, 112 acil, acil servis, yoğun bakım, dini bayram nöbeti ücretleri 17,90 TL olarak belirlenmiştir.

  Buna göre döner sermaye ücretleri de maaşa eklenmiştir. Döner sermaye ücretleri için net bir fiyat v ermek mümkün değildir. Anestezi teknikeri döner sermaye tutarları hastaneden hastaneye göre değişmektedir. Genel olarak büyük şehirlerde hasta trafiği yoğun olan ve büyük olan hastanelerde döner sermaye ücretleri 850 TL’ye kadar ulaşmaktadır. Nüfusu daha az yerlerde çalışan kişiler ise 400 TL kadar ödeme alabilmektedir.

    Gardiyan Nasıl Olunur

  Fizyoterapi Teknikeri Maaşı 2019

  Fizyoterapi maaşları hem devlette hem de özel sektörde değişmektedir. Devlet maaşları kademelere göre değişmektedir. Özel sektörde ise bu maaşlar hastanenin ödeme politikalarına göre değişmektedir. Buna göre anestezi teknikeri atama puanlarının yüksek olmasıyla da maaşlar merak edilmektedir. Genel oalrak anestezi teknikeri özel hastane maaşları 2500 TL olarak belirlenmiştir. Meslekte oldukça uzun seneler geçiren ve deneyim kazanan kişilerin maaşları artmaktadır. 20 sene deneyimi olan anestezi teknikeri özel hastanelerde ise 5000 TL’ye kadar maaş alabilmektedir. Bunun yanı sıra özel ve büyük sağlık kuruluşları da anestezi teknikerliği maaşları açısından farklı olmaktadır.

  Sağlık Teknikeri Maaşı 2019

  Sağlık teknikerleri için maaşlar kuruma göre değişmektedir. Maaşlar meslek grubuna göre belirlenmektedir. Anestezi teknikeri olmak için üniversitelerin 2 senelik ön lisans bölümlerinde eğitim görmelidir. Anestezi teknikeri olmak için 2 sene okumak gerekmektedir. Bunun yanı sıra anestezi teknikeri görevleri ise:

  • Anestezi işleminde kullanılacak olan bütün ekipmanların kontrolünü yapmaktadır.
  • Uygulanmasına karar verilmiş olan anestezi yöntemlerine göre ilaçlar ve malzemeler hazırlanır.
  • Merkezi gaz kaynaklarının bağlantılarının doğruluğu da kabul edilir. Daha sonra oksijen ve azot protoksit tüplerinin doluluk ve bağlantılarının kontrolleri yapılır.
  • Anestezi uygulaması ve monitörizasyon için hasta hazırlanır.

  Hemşire Maaşları 2019

  Hemşirelerin aldığı maaşlar enflasyon oranlarına göre belirlenmektedir. Buna göre hemşirelerin maaş miktarları ise:

  • Kademe ve 10. Derecede lise mezunu hemşireler: 3 Bin 556 TL maaş almaktadır.
  • Kademe 9. Derecede lise mezunu ebe hemşireler net maaş: 3 Bin 559 TL maaş almaktadır.
  • Kademe 8. Derecede lise mezunu ebe hemşireler: 3 Bin 563 TL maaş almaktadır.
  • Kademe 7. Derecede lise mezunu ebe hemşireler:3 Bin 627 TL maaş almaktadır.
  • Kademe 6. Derecede lise mezunu ebe hemşireler: 3 Bin 633 TL maaş almaktadır
  • Kademe 5. Derecede lise mezunu ebe hemşireler: 3 Bin 640 TL almaktadır.
    UYAP Nedir, Ne İşe Yarar, Kimler Kullanabilir ?

  Ameliyathane Teknikeri Maaşları 2019

  Ameliyathane teknikeri için maaşlar özel sektör ve kamu alanlarında farklı olmaktadır. Özel sektördeki anestezi teknikerlerinin alacakları maaşlar hizmet süresine göre değişmektedir. Bu sebeple de teknikerler ortalama olarak;

  • Yeni başlayan kişiler için 2250-2500 TL ve prim alınmaktadır.
  • 1-5 yıl çalışan için 2500-3000 TL ve prim maaş belirlenmiştir.
  • 5-10 yıl çalışan kişiler için 3000-3500 TL ve prim maaş belirlenmiştir.
  • 10 seneden daha fazla deneyimli olan kişiler için 3500-5000 TL ve prim ödemesi alırlar.

  Anestezi Teknikeri İş İmkanları ve Maaşları

  Anestezi teknikeri iş tanımı hastanın ameliyat sırasında uyutulmasını sağlamaktadır. Oldukça önemli görevleri olan anestezi teknikerleri, anestezi işlemlerinde yapılacak ve kullanılacak olan malzemelerin de kontrollerini yapar. Bunun yanı sıra:

  • Anestezi işlemlerinde kullanılacak olan malzemeler, ilaç ve benzeri ilaçların hazırlanması ve gerekli bilgilerin verilmesi.
  • Anestezi uygulamasında hastanın anestezi kayıtlarını analiz eder ve kayıt altında tutar.
  • Tıbbi girişimlerin tamamlanması ile anestezinin sonlandırılmasından sonra hastanın yoğun bakım ve derlenme odası aşamalarına da yardımcı olur.

  Paramedik Maaşları Ne Kadar?

  Paramedik Nedir, Ne İş Yapar?

  Tıbbi Sekreter Maaşları Ne Kadar?

  Tıbbi Sekreter Nasıl Olunur?

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Botan arslan dedi ki:

   Bekarım ve atandım ne kadar maaş alırım ve döner sermayede ek olacak mı

   1. admin dedi ki:

    Merhaba. Öncelikle atanmanızın hayırlı olmasını temenni ederiz. Bildiğiniz üzere Ocak ayı itibariyle maaşlara zam söz konusu. Ocak ayı memur zammı yüzde 4 olacak ancak enflasyon farkı henüz kesinleşmiş değil. Ocak ayındaki zammın yüzde 10 civarlarında hatta bir miktar daha üstünde olacağı enflasyon rakamlarına bakınca neredeyse kesin gibi. Ocak zammıyla beraber maaşınız 3500 TL üzeri olur ancak dediğimiz gibi kesin bir rakamdan bahsedebilmek için TÜİK’in enflasyon oranlarını açıklamasını bekliyoruz.