Hemşire Maaşları Ne Kadar


  Hemşire Maaşları Ne Kadar

  Hemşire maaşları ne kadar, hali hazırda hemşire olarak görev yapan veya hemşire olmayı düşünen genç kızlarımızın cevabını en çok merak ettikleri soruların başında yer alıyor hiç şüphe yok ki. Hemşire maaşı konusu il ilgili olarak son zamların ardından 2018 hemşire maaşları ne kadar oldu? En düşük hemşire maaşı ne kadar? Göreve yeni başlayan hemşire maaşları ne kadar? 2018 Hemşire döner sermaye ücretleri ne kadar? Gibi akıllara gelebilecek tüm soruların ayrıntılı cevapları yazımızda. Siz de hemşireler ne kadar maaş alıyor öğrenmek istiyorsanız yazımızı mutlaka okuyun.hemşire maaşları ne kadar

  Hemşire Maaşı

  Yapılan son zamların ardından hemşire maaşları ne kadar olduğunu en çok hali hazırda hemşireler merak ediyor hiç şüphe yok ki. Enflasyon farkının da kesinleşmesinin ardından hemşire maaşları ne kadar olacak kesinleşti. Hemşire maaşlarını sadece hemşire olanlar merak etmiyor sadece. Gelecek planları arasına hemşire olmayı koyan genç kızlarımız da hemşire maaşları ne kadar merak ediyorlar doğal olarak. Hemşire olanlar ve hemşire olmayı düşünenler için zamlı hemşire maaşı tutarları ne kadar oldu sizin için araştırdık.

  Hemşire Maaşlarına Zam

  Hükümet yetkilileri ve memur sendikaları arasında yürütülen görüşmelerin ardından 2018 ve 2019 yılında memur maaşlarına yapılacak zam oranları kamuoyuna duyurulmuştu. Yapılan açıklamaya göre memur maaş zammı oranları;

  • 2018 Ocak yüzde 4
  • 2018 Temmuz yüzde 3,5
  • 2019 Ocak yüzde 4
  • 2019 Temmuz yüzde 5 olarak belirlendi.

  TÜİK tarafından Aralık ayı enflasyon rakamının 0,69 açıklanmasının ardından 2017’nin ikinci yarısındaki enflasyon rakamı da kesinleşmiş oldu. 2018 Ocak ayında memur maaşlarına yüzde 4 zam yapılacağı zaten açıklanmıştı. Ocak ayında memur maaşlarına yüzde 1,69 oranında enflasyon farkı da eklendi. Böylece 2018 Ocak ayında memur maaşlarına yüzde 5,69 oranında zam yapılmış oldu.

  2018 Hemşire Maaşları Ne Kadar Oldu?

  Yapılan son zamların ardından 2018 Ocak ayı itibariyle 5/1 derece ve kademedeki üniversite mezunu hemşire maaşları 3592 TL’den 3814 TL’ye yükselmiş oldu. Bu maaş tutarına eş ve çocuk yardımı dahil, ek döner sermaye, sabit döner sermaye, nöbet, fazla mesai ve icap ücretleri dahil değildir.

    ÇKYS Sorgulama

  Yeni Başlayan Hemşire Maaşları 2018

  Kamuda hemşireler, lisans mezunu ve önlisans mezunu olmak üzere 2 ayrı kadroda istihdam ediliyor. önlisans mezunu hemşireler 10ncu derecenin 2nci kademesinden işe başlarken, lisans mezunu hemşireler 9ncu derecenin 1nci kademesinden işe başlıyor. Derece ve kademeler maaşların ne kadar olacağı konusunda belirleyici unsur oluyor.

  • Yeni başlayan lisans mezunu hemşire maaşı; 3247 TL
  • Yeni başlayan önlisans mezunu hemşire maaşı; 3187 TL

  Yukarıda verdiğimiz hemşire maaşı tutarları bekar ve çocuksuz kişiler dikkate alınarak hesaplanan maaş tutarlarıdır. Nöbet ücreti, icap ücreti, döner sermaye ücreti, fazla mesai ücreti, eş ve çocuk yardımı gibi ek ödemeler, BES (Bireysel Emeklilik Sistemi),sendika aidatı gibi kesintiler bu maaş hesaplamasına dahil değildir. Döner sermaye ücreti, nöbet ücreti, icap ücreti, eş ve çocuk yardımı gibi ek ödemeler ne kadar, bu ek ödemeler dahil edilince hemşire maaşları ne kadar oluyor detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

  İLGİLİ KONU:

  ATT – PARAMEDİK MAAŞLARI NE KADAR?

  Hemşire Döner Sermaye Ücretleri 2018

  Kamuda sağlık çalışanları maaşlarına ek olarak döner sermaye ücreti almaktadır. Döner sermaye ücreti iki türlüdür. Bunlar sabit döner sermaye ücreti ve ek döner sermaye ücretidir. Sabit döner sermaye ücreti, Sağlık Bakanlığı personeline derece ve kademesine göre her ay sabit olarak ödenen döner sermaye ücretidir. Ek döner sermaye ücreti ise görev yapılan hastaneden hastaneye değişiklik gösteren bir ödemedir. Büyük nüfuslu yerlerde, büyük şehirlerde ek döner sermaye ücreti yükselirken nispeten daha az nüfuslu yerlerde ek döner sermaye ödemesi daha düşük olmaktadır.

  İşte Ocak Zammı Sonrası 2018 Hemşire Sabit Döner Sermaye Ücretleri:

  • Kadro derecesi 1 ve 2 arası olanlar; 1176 TL
  • Kadro derecesi 3 ve 4 arası olanlar; 1074 TL
  • Kadro derecesi 5 ve 7 arası olanlar; 972 TL
  • Kadro derecesi 8 ve daha düşük olanlar; 921 TL
    Sokak Hayvanları için Barınak ve Mama Yardımı Nasıl Alınır?

  Hemşire Maaşları Ne Zaman Yatıyor?

  Bilindiği üzere hemşireler de devlet memuru statüsünde ve diğer tüm devlet memurlarında olduğu gibi hemşire maaşları ayın 15’inde yatıyor.

  Sorularınızı Bize Yazın

  Hemşire maaşı konusu ile ilgili olarak 2018 hemşire maaşları ne kadar oldu başta olmak üzere döner sermaye ücretleri, yeni başlayan hemşire maaşı gibi akıllara gelebilecek tüm soruları tüm ayrıntıları ile izah etmiş bulunuyoruz. Hemşire maaşı konusu ile ilgili olarak aklınıza takılan tüm hususları, cevabını merak ettiğiniz tüm soruları yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz. Deneyimli yazar ekibimiz siz değerli okuyucularımızdan gelen tüm soruları en güncel bilgileri kullanarak, en doğru şekilde ve mümkün olan en kısa süre içerisinde cevaplandıracaklardır.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.