2021 Mali Mühür Nasıl Alınır? Başvurusu, Şartları ve Ücretleri

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte 2021 mali mühür nasıl alınır? Başvurusu, şartları ve ücretleri hakkında bilgiler sunmak istiyoruz. Türkiye genelinde özellikle birkaç senelik dilim içerisinde çok ciddi gelişmeler yaşandı. Devlet, birçok sistemini online ortama taşıdıktan sonra insanlara en kaliteli hizmetleri sunabilmek için çok daha geniş alana yayılan bir dijital mecra geliştirdi.

Artık tamamen internet üzerinden şirket kurma işlemleri, mali mühür ve e-imza alma işlemleri yapabilmek mümkün. Günümüzde e-Arşiv ve e-Fatura konusu çok büyük önem arz eden bir konu haline geldi demek yanlış olmaz. Şimdi bu makalemizde elimizden geldiğince sizleri bilgilendirecek ve fikir edinmenize yardımcı olacağız. Soru ve sorunlarınızı yorum alanlarımızdan bizlere sorabilirsiniz.

Mali Mühür Nedir?

Mali mühür, bireysel ve kurumsal şirketlerin e-Arşiv ve e-Fatura sistemine geçmek için kullanmak zorunda oldukları, USB tasarım şeklinde ki yasal sertifikaya sahip e-imza belge cihazıdır.

Bilindiği üzere geçtiğiniz yıllarda e-Fatura ve e-Arşiv her şey için uygun bir sistem değildi. Ancak zaman içerisinde devlet bunu herkes için uygun hale getirerek kullanıma açtı ve ortaya çok daha pratik seçenekler çıktı demek yanlış olmaz. Devletin bu yönde attığı adımların bu denli kaliteli olması da aslında şirket yönünde girişim yapacaklar için çok önemli bir diğer alternatif olarak dikkat çekti. Şimdi alternatiflere yönelelim.

2021 Mali Mühür

2021 Mali Mühür Sertifikası Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Öncelikle bu sistemin de tüm işlemleri tamamen internet üzerinden gerçekleştirildiği için çok pratik, ilgi çekici ve bir o kadar da hızlı işlemler bütünü bizleri karşılıyor demek yanlış olmaz. Elimizden geldiğince sitemiz içerisinde bu anlamda sizlere bilgiler sunacağız. Aşamalar son derece basit ve aşağıdaki seçenekleri harfiyen uygulayarak hemen sipariş verme imkanına sahip olacaksınız. Hemen başlayalım.

  • Mali Mühür ve e-imza işlemleri resmi olarak KamuSM tarafından yapılmaktadır.
  • Kamu SM®, Elektronik Sertifika Hizmetleri ve E-imza Çözümleri linkine tıklayın.
  • Linke tıkladıktan sonra gelen sayfada BAŞVURU sekmesi üzerine gelerek Mali Mühür Sertifikası Başvuru seçeneğine tıklayın.
  • Gelen sayfada sizden kişisel bilgiler istenecektir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girin.
  • Bu ekranda başarılı sonuç elde edebilmeniz için bilgisayarınızda eski bir sistem olan JAVA uygulamasının yüklü olması gerekmektedir.
  • Akabinde başvurularınızı tamamladıktan sonra mali mühür üretime girer ve özel bir kurye ile tarafınıza gönderilir.
  Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin Görev ve Yetkileri Nelerdir 2020?

Mali mühür, doğrudan şirket yani başvuru sahibine teslim edilmek zorundadır. Bu kişi dışında yalnız noterden resmi vekalet verilmiş olan kişiler bu evrakları teslim alabilir. Bu neden dolayısı ile buna göre hareket etmek çok daha faydalı ve ideal olacaktır.

2021 Mali Mühür Sertifikası Ücretleri

KamuSM, bir TÜBİTAK organı olarak hizmet vermektedir ve hizmet kalitesi açısından her geçen gün daha geniş kitlelere sorunsuz bir şekilde ulaşmayı başarmıştır. Tabi ki mali mühür ücretli bir uygulamadır. 3 senelik lianslar ile alabildiğiniz bu mali mühür uygulamalarının işletmeler için gerekli olan seçeneklerine dair ücret politikası aşağıdaki gibidir;

Mali mühür sertifikası (MÜS) ve güvenlik hizmetleri sertifikası (GÜS) 3 yıllık olarak oluşturulmaktadır. Sertifika fiyatları aşağıdaki gibidir:

Tüzel Kişi Fiyatı
1 3 (üç) Yıllık Mali Mühür Sertifikası (MÜS+GÜS) ve Akıllı Kart Okuyucu 342,20 TL (290 TL + KDV)
Gerçek Kişi Fiyatı
2 3 (üç) Yıllık Mali Mühür Sertifikası (MÜS+GÜS) ve Akıllı Kart Okuyucu 217,12 TL (184 TL + KDV)

HSM Yerinde Gözetim ve Sertifikalandırma Hizmetinin Fiyatı Nedir?

Ürün Fiyatı
1 3 Yıllık HSM Sertifika Bedeli ( HSM’e Yüklenen Mali Mühür Sertifikası ) 1.050,20 TL (890 TL + KDV)
2 HSM Gözetim Hizmeti (Her bir HSM cihazı için) 4.897,00 TL (4.150 TL + KDV)
Barınma ve Ulaşım Bedelleri Bedeli
3 Ankara ve Kocaeli Dışı 1 adam/gün
4 Yurt dışı Tüm masraflar firma tarafından karşılanacaktır.
Açıklama Fiyat
adam / gün 3.481,00 TL (2.950 TL + KDV)

* Tüm Masraflar Firma Tarafından Karşılanacaktır.

  • Sertifika Bedeli : Vergi Kimlik Numarası farklı olan tüm firmalar tarafından ayrı ayrı ödenecektir.
  • HSM Gözetim Hizmeti : Her bir HSM cihazı için ödenecektir.
  • Ulaşım/Barınma Bedeli : Bir Kamu SM personeli için bir gün üzerinden ücretlendirilmiştir. Talep edilmesi veya gerekmesi durumunda birden fazla Kamu SM personeli görevlendirilirse ve ikinci bir gün tekrar gidilmesi durumunda fiyatlar o oranda arttırılacaktır.
  Türkiye için Sokağa Çıkma Yasağı Geldi


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.