2021 VHKİ Nasıl Olunur, Şartları Nelerdir? Maaşı Ne Kadar?

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte 2021 VHKİ nasıl olunur, şartları nelerdir ve maaşı ne kadar sorusuna yanıt vererek fikir edineceğiz. Bilindiği üzere Türkiye genelinde devlet memurluğu düzeyinde çeşitli farklılıklar söz konusu oluyor demek yanlış olmaz. Tabi ki memuriyetin genelinde de masabaşı çalışma alanları fazlası ile ön plana çıkacak şekilde kendisini gösteriyor diyebiliriz sanırım.

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, özellikle birkaç senelik dilim içerisinde ülkede ön plana çıkan mesleki alanlardan birisi oldu. Türkiye genelinde de en çok rağbet gören mesleki alanlardan birisi olduğu için elimizden geldiğince sizleri detayları ile bilgilendirme yoluna gideceğiz. Merak ettiklerinizi sitemiz içerisinde bizlere sorabilir ve fikir edinebilirsiniz.

VHKİ Nedir? Açılımı Nedir?

VHKİ, açılım olarak Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olarak bilinir. Bir şirketin ya da kurumun tüm verilerinin düzenli olmasında ve kontrol altında tutulmasını sağlar.

Yetkinlik olarak bilgisayar ve veri analizi konusunda kendisini geliştirmiş olması en önemli unsurlardan birisidir. Hal böyle olunca da seçeneklerin değerlendirilmesi noktasında ciddi somut adımlar atılır demek yanlış olmaz sanırım. Şimdi hemen diğer maddeye geçelim ve fikir edinelim.

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte 2021 VHKİ nasıl olunur, şartları nelerdir ve maaşı ne kadar sorusuna yanıt vererek fikir edineceğiz.

2021 VHKİ Nasıl Olunur?

VHKİ nasıl olunur sorusunun ciddi manada araştırıldığını biliyoruz. Birçok kişi bu meslek grubuna DÜZ MEMUR mesleği olarak bakıyor ancak günümüzde devlet kanadında en çok ihtiyaç duyulan mesleki alanlardan birisi de diyebiliriz.

Vhki olma şartları KPSS puanı ve hizmetler arası geçiş ile belirlenmiştir. Buna göre il atama usulü ile vhki olarak atanmak için ilk olarak KPSS sınavına girmek gerekmektedir. Vhki alımı için açılmış olan ilanlarda lisans, ön lisans ya da orta öğretim KPSS taban puanları önem teşkil etmektedir. Eğer KPSS puanı yeterli ise talep edilen okul ve bölümlerden mezunsanız, Vhki olmak için atama başvuru yapabilirsiniz. Bunun ötesinde vhki kadrosu kapsamında özel olarak bazı şartlar da aranmaktadır. Buna göre kadroda memur olarak görev almak için 657 sayılı devlet memurları kanunu kapsamında belirlenmiş şartlar geçerlidir:

  • TC vatandaşı olmak gerekmektedir,
  • Kamu haklarından mahrum kalmamış olmak gerekmektedir,
  • Kadro için aranan öğrenim koşullarını taşımak gerekmektedir,
  • Erkek adayların askerlikle ilişiği olmaması gerekmektedir.
  • Kamu görevlerinin devamlı yapılmasına engel teşkil edebilecek akıl sağlığı hastalığı bulunmaması gerekmektedir.
  • Alım yapan kurumun özel kanun ya da mevzuatında aranan koşulları karşılaması gerekmektedir.
  • Af bile olsa güvenliğe karşı suç işlenmemiş olması gerekmektedir.
  • Paraya çevrilmiş, ertelenmiş ya da sabıkaya işlenmiş hiçbir suçun olmaması gerekmektedir.

2021 VHKİ Maaşları

Tabi ki devlet memurluğunun her kanadında olduğu gibi bu alanda da devlet memurlarının maaşının nasıl olduğu çok büyük bir merak konusu demek yanlış olmaz sanıyorum. Her geçen gün büyüyen ve gelişen ülkemizde devlet memuru maaşları en büyük tartışma konularından birisi. Tabi ki çokça rağbet gören veri hazırlama ve kontrol uzmanlığı maaşı da ha keza aynı şekilde çok merak ediliyor. Şimdi bu anlamda sizlere bilgiler sunacak ve fikir edinmenizi sağlayacağız.

  Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları Sorgulama Nasıl Yapılır?

9. derece Lisans veya Önlisans Mezunu Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Maaşı

İstihaklar Toplamı 4,910.71 ₺
Kesintiler Toplamı -705.34 ₺
Net Maaş 4,205.37 ₺

9. derece Diğerleri (Lise, Ortaokul v.b.) Bilgisayar İşletmeni

İstihaklar Toplamı 4,942.21 ₺
Kesintiler Toplamı -710.34 ₺
Net Maaş 4,231.87 ₺


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.