SGK Çölyak Ödeme Tarihleri

SGK Çölyak hastalarına yapılacak ödeme tarihlerini her ayın ikinci haftası olarak belirlemiştir. Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen çölyak yardım ödemesi, Ziraat Bankası hesabınıza ya da PTT hesabınıza yatırılmaktadır. Çölyak hastalarının bu yardımdan faydalanabilmeleri içinse rahatsızlıklarını kanıtlamaları yani raporla ispat etmeleri gerekmektedir.

SGK tarafından gerçekleştirilen çölyak hastalarına yardım ödemeleri, her ayın 8’i ile 14’ü arasında kişi adına yapılmaktadır. Ödemenin yapılacağı tarih net olmamakla birlikte bu tarihler arasındadır.

Ödemenizin gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini ise iki farklı şekilde kontrol edebilirsiniz. Ödemenizi kontrol edebileceğiniz yöntemlere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz. Ancak öncesinde belirtmeliyiz ki, ödemelerinizi Ziraat Bankası üzerinden almak, işlemlerinizi hızlı ve pratik gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.

SGK Çölyak Ödeme Sorgulama

sgk colyak odeme tarihleri

sgk colyak odeme tarihleri

Çölyak yardımı alıyor ve ödemenizin yapılıp yapılmadığını kontrol etmek istiyorsanız, ilk ve pratik olan yöntem E-Devlet üzerinden gerçekleştireceğiniz sorgulamadır. E-Devlet üzerinden yapacağınız sorgulama için Turkiye.gov.tr internet adresine giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan arama bölümüne şahış ödemeleri yazabilirsiniz. Arama sonucunda önünüzde gelen Şahıs ödemeleri sorgulama başlığı adı altında, tarafınıza yapılmış olan Çölyak SGK yardım ödemesini görebilirsiniz. Çölyak hastalarına yapılan ödemeler ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için çölyak metabolizma ödemesi sorgulama başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Çölyak yardımını sorgulayabileceğiniz ikinci yöntem ise hesap sorgulamadan geçmektedir. Eğer ödemeniz Ziraat Bankası hesabınıza yapılıyor ise internet bankacılığı yardımı ile hesabınıza gelen ödeme olup olmadığını kontrol edebilir ya da Ziraat Bankası çağrı merkezini arayarak hesabınızın bakiye bilgilerini öğrenebilirsiniz.

  2020 Çocuk Parası Sorgulama

] }
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.