Kredi Skoru Düşüklere Kredi İmkanı

  Kredi Skoru Düşüklere Kredi İmkanı

  Kredi skoru düşüklere kredi imkanı sunan farklı kampanyalar ve alternatifler zaman zaman bankalar tarafından müşterilere duyurulmaktadır. Kredi skoru düşük olanların kredi alması için faydalandıkları bu kampanyaların yanı sıra farklı alternatiflerde bulunmaktadır.

  Bu alternatife bir örnek vermek gerekirse kredi puanınız 700 olabilir. Bu puan ile hiçbir bankadan kredi alamazken, eğer ödemeleriniz düzenli ise Ziraat Bankası ve Vakıfbank’tan kredi alabilirsiniz. Ancak Ziraat Bankası ve Vakıfbank’tan kredi almak için bilmeniz gereken bu başvuru sırasında güncel gecikmiş borcunuzun ve son 6 ay içerisinde gecikmeli bir ödemenizin olmamasıdır.

  Kredi skoru düşüklere kredi imkanı veren bankalar ise Ziraat Bankası ve Vakıfbank ile sınırlı değildir. Aslında bu durum biraz müşterinin kendi profilini tanımasıyla ilgilidir. Yine durumu bir örnek ile özetlemek gerekirse; Kredi puanınız 700, son 6 ay içerisindeki ödemelerinizde ise gecikmeler olabilir. Bu durumda eğer bankadan maaş alıyorsanız, muhtemelen yine maaş aldığınız bankadan kredi alabilirsiniz. Maaş aldığınız bankadan kredi alabilmenizdeki en önemli etken ise işyerin de çalışma süreniz olacaktır.

  Kredi Skoru Düşük Olanlara Kredi Çıkar Mı?

  Kredi skoru düşük olanlara kredi imkanı sunan bankalar, genellikle kredi miktarını limitlemeyi tercih etmektedir. İhtiyacınız olan miktar 10.000 TL ise ve kredi skorunuz düşük ise bu durumda yapmanız gereken 5.000 TL tutarında bir kredi başvurusu yapmak olmalıdır. Peki, kredi skoru düşük olanlar kredi alabilir mi? Kredi notu düşük olanların kredi alması için nelere dikkat etmesi gerekir? Gelin birlikte bu konuları inceleyelim.

  Kredi skoru düşük olanlar öncelikle kapıldıkları ümitsizlikten vazgeçmeli, kredi risk raporlarını incelemeli ve planlarını yapmalıdır. Kredi skorunuzu düşüren etmenleri listelemek ve onlara odaklanmak, kısa sürede kredi notunuzu artıracaktır. Özellikle bankalardan şuana kadar kredi ya da kredi kartı kullanmayanlar kendilerini puanı düşük olarak tanımlamaktadır. Ancak bu yanlış bir algıdır.

    2020 Sigortasız Çalışana Kredi Veren Bankalar

  Daha önce bankalardan kredi ya da kredi kartı kullanmadıysanız, KKB skorunuz 0 olarak değerlendirilmektedir. Buradaki 0 ise bir düşüklük derecesi değil, sadece sizin daha önce bankalarla çalışmadığınızı göstermektedir. Bu durumda Vakıfbank, Denizbank, Ziraat Bankası üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Önemli olan unsur ise başvurunuzu internet ya da sms kanalı ile değil, direk olarak şubeden yapmanızdır.

  Kredi notunun tek başına kredi almanız ya da alamamanız için yeterli bir unsur olmadığını bilmeli, en önemli karar noktasının ödeme düzenliliği olduğunu unutmamalısınız. Kredi notunuzu düşüren etmen, yeni aldığınız bir kredi de olabilir, fazla sayıda yapmış olduğunuz başvurularda. Bu nedenle öncelikle puanınızı düşüren etmenleri analiz etmeli sonrasında başvuruda bulunmalısınız.

  kredi skoru dusuk olanlara kredi

  kredi skoru dusuk olanlara kredi

  Kredi Notunu Düşüren Başlıca Etmenler

  • Kredi ya da kredi kartına yapılan fazla başvurular,
  • Ödeme düzensizliği (Ödemelerin son ödeme tarihinden sonra yapılması,
  • Yeni çekilen krediler,
  • Yüksek miktarda kredi ya da kredi kartı borcunun olması,

  Kredi Notunuzu Hızlı Şekilde Yükseltin!

  Kredi notu düşük olanlar biran önce notlarının yükselmesini istemektedir. Kredi skorunuzu en hızlı şekilde yükseltmenin yolu kredi ve kredili mevduat hesabından geçmektedir. Kullandığınız kredi taksitlerini düzenli ödemeniz kredi skorunuzu olumlu yönde etkileyecektir. Ancak kredi ve kredili mevduat hesabınıza dikkat ederken, kredi kartı borçlarını da zamanında ödemeyi unutmamalısınız. Kredinin yanında bahsettiğimiz kredili mevduat hesabı da kredi skorunu artıran bir çeşit kredi olarak değerlendirilmektedir.

  Hesabınıza tanımlanan ve elma hesabı, ek hesap, kredili mevduat hesabı olarak adlandırılan bu hesaplara bankalar tarafından minimum 200 TL limit tanımlanmaktadır. Eğer kredili mevduat hesabınız varsa yapılması gereken 200 TL lik limitin her ay 100 TL sini kullanmak ve ödeme tarihinde ödemektir. Yapılacak bu işlem kısa sürede kredi notunuzun artmasına yardımcı olacaktır.

    E Devlet ile Kırmızı Kalem Sorgulama

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.