İŞKUR İş Arayan Girişi, Üyeliği Nasıl Yapılır?

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte İŞKUR iş arayan girişi, üyeliği nasıl yapılır sorusuna kısa ve öz bir şekilde yanıt vererek bilgi edineceğiz. Türkiye genelinde özellikle istihdamın desteklenmesi konusunda devletin de ciddi manada somut adımlar attığını biliyoruz. Özellikle İŞKUR kurumunun faaliyetlerine yönelik olarak atılan adımlar ciddi manada önem arz eder bir hale geldi demek yanlış olmaz. Şimdi sizlere bu sistem ile alakalı olarak elimizden geldiğince bilgiler sunacak ve fikir edinmeniz için elimizden geleni yapacağız. Sorularınızı yorum alanlarımızdan ileterek fikir edinme yoluna gidebilirsiniz.

İŞKUR ile Nasıl İş Bulurum?

Türkiye İş Kurumu, yakın bir zaman dilimi içerisinde vatandaşlarımıza daha aktif bir şekilde hizmet sunabilmek için hizmet kapsamını çok daha ileri seviye bir hale getirdi demek yanlış olmaz sanırım. İstihdam konusunda gerek işçi arayan şirketler, gerek iş arayan işçiler için süreci daha da hızlandırmak mümkün hale geldi demek yanlış olmaz sanırım. Dolayısı ile dijital ilan sistemlerinin ciddi manada popüler hale geldiğini net olarak söyleyebiliriz.

İŞKUR iş edindirme sistemi ile birlikte nitelikli işçiler ile birlikte istihdam sağlayan işverenler bir araya geliyor. Tamamen devlet güvencesi ile güvenli bir süreç yürütülüyor ve bu sayede imkanları enine boyuna değerlendirme şansına sahip olabildiğinizi söyleyebiliriz. Peki İŞKUR sisteminden nasıl iş bulursunuz?

İŞKUR Şubelerine İş Aramak için Başvuru

İŞKUR, tüm şubeleri ile birlikte insanlara en ideal şekilde hizmet sunabilmek için bu alanda en iyilerden birisi olarak dikkat çekiyor. Bildiğiniz gibi ülkemize Kariyer.net gibi büyük bir başarı hikayesi söz konusu. İŞKUR, insanlara iş arama imkanları konusunda internet seçeneklerini de sunuyor. Başvuru yapan işverenler ile iş arayanları buluşturuyor demek yanlış olmaz.

  • Öncelikle İŞKUR birimlerine giderek bu anlamda iş arayışı içerisinde olduğunuzu bildiriyorsunuz.
  • Sizin nitelikleriniz de dikkate alınarak sizin için sistemde bir CV örneği oluşturuluyor.
  • CV örneğiniz aynı zamanda online ortamda işveren İŞKUR programına dahil şirketler tarafından inceleniyor.
  • Şirketler, gerekli durumlarda sizinle telefon aracılığı ile de iletişim kurabilirler.
  • Bununla birlikte İŞKUR birimine verdiğiniz telefon numaranız üzerinden de sizlere uygun işler yetkililer tarafından bildirilir.
  Kan Grubu Kartı Nereden ve Nasıl Alınır? Ücreti Ne Kadar?

İŞKUR iş ilanları sitesi ile alakalı olarak birçok kişinin bilgi sahibi olmadığını biliyoruz. Bu neden dolayısı ile aşağıdaki maddeleri de inceleyerek sorunsuz şekilde bunu da kullanma yolunda bilgi edinecek, deneyim sahibi olacaksınız.

İŞKUR İş İlanları Sitesi, İş Arayan Girişi

Öncelikli olarak şubelere gidip bu anlamda başvuru yaptıysanız zaten orada sizin için online giriş bilgileri sorunsuz bir şekilde oluşturuluyor. Ancak siz, İŞKUR birimleri ile hiç zaman kaybetmemek ve direk online İŞKUR sisteminden kayıt olmak istiyorsanız bu anlamda izlemeniz gereken birkaç önemli yol var. Hemen bu anlamda sizlere bilgi sunalım istiyoruz. Detaylar aşağıdaki gibidir;

  • Öncelikli olarak İŞKUR E-Şube portalına giriş yapmak için TIKLAYIN.
  • Siteye girdikten sonra sağ üst köşede İŞ ARAYAN GİRİŞİ sekmesini göreceksiniz.
  • Sisteme üye değilseniz YENİ ÜYE sekmesine tıklayarak sıfırdan üyelik oluşturabilir ya da e-Devlet ile giriş seçeneğini kullanarak doğrudan profil oluşturabilirsiniz.
  • Giriş yaptıktan sonra sistemin sizden istediği tüm özlük bilgilerini sorunsuz bir şekilde girmeniz gerekiyor.
  • Bu, online CV oluşturmak anlamına gelir ve işçi arayan bütün şirketler sizin CV bilgilerinize bakarak bu anlamda size ulaşmak isteyebilir.

Dolayısı ile bu anlamda doğrudan devletin imkanlarını en güvenilir şekilde değerlendirmek sizlere ideal seçenekler sunar. İŞKUR üyeliği ve iş arayan girişi de bu kadar basittir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.