İnternetten Alışveriş Kredisi Nedir? Nasıl Alınır? Ne İşe Yarar?

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte internetten alışveriş kredisi nedir, nasıl alınır ve ne işe yarar sorularına yanıt vereceğiz. Türkiye genelinde artık internetten yani online alışveriş konusu ciddi anlamda önem arz eder hale geldi. İnsanlar, birkaç tıklama ile birlikte ihtiyaçları olan bütün ürünleri ayaklarına kadar getiriyor ve en iyi seçenekleri bizlere sunuyor. Alışveriş kredilerinin avantajlı olduğu noktalar da tam olarak burada devreye giriyor. Bilmeyenler için elimizden geldiğince en kapsamlı seçenekleri sunacak ve fikir edinme yoluna gideceğiz. Merak ettiklerinizi yorum alanlarından bizlere sorabilir ve danışabilirsiniz.

İnternetten Alışveriş Kredisi Nedir?

İnternetten alışveriş kredisi, online ortamda yüklü miktarda alışveriş yapıyor iseniz büyük alışveriş sitelerinin bankalar ile anlaşmalı sunduğu kredi imkanıdır.

Türkiye’de online alışveriş dediğimiz zaman birkaç büyük site olduğunu net şekilde söyleyebiliriz. N11, Hepsiburada, Gittigidiyor, MediaMarkt, TeknoSA, Trendyol ve bunun gibi birkaç büyük sistem olduğunu söyleyebiliriz. İnternetten alışveriş imkanlarını sonuna kadar değerlendirmek ve buna yönelik olarak yüklü miktarda alışverişleri ideal taksitler ile ödemek ayrıca önem arz eder. İnsanların önemli bir kısmı bunu bilmiyor ancak zaman içerisinde bilinen ve tanınan bir yöntem olduğunu net şekilde söyleyebiliriz. Şimdi detaylar hakkında bilgi sahibi olacak ve nasıl alınacağına bakacağız.

Online Alışveriş Kredisi

İnternetten Alışveriş Kredisi Ne İşe Yarar? Güvenli Mi?

Türkiye’de artık insanlar ciddi anlamda güvenilir siteler arayışı içerisinde. Büyük şirketlerin sahibi olduğu büyük kapsamlı internet siteleri muazzam seçenekleri bizlere sunuyor. Bu internet sitelerinin hepsi tabi ki alışveriş kredisi imkanı sunmuyor. Ancak en çok alışveriş yapılan internet siteleri bankalar ile anlaşmalı olarak kredi imkanlarını bizlere sunuyor da diyebiliriz sanırım. Online alışveriş kredisi ne işe yarar? Çok basit, yüklü miktarda yapacağınız alışverişleri ya da herhangi bir alışverişinizi daha uzun vadede rahat bir şekilde ödemenize yardımcı olur.

  2020 Elektrik Faturası Yardımı Ne Kadar? Şartları Nelerdir?

Alışveriş kredilerinin tamamı, sizlere uygun seçenekleri en uygun fırsatlar ile sunuyor. Her internet sitesi birçok farklı banka ile anlaşmıştır. N11.com, bu anlamda 4 ayrı banka ile anlaşarak alışveriş kredisi imkanı sunmaktadır ve bu basit bir örnek. Alışveriş kredisi sunan en güvenilir online alışveriş siteleri ise aşağıdaki gibi listelenebilir;

 • N11.com
 • HepsiBurada
 • MediaMarkt
 • Vatan Bilgisayar
 • GittiGidiyor.com
 • Trendyol.com

bu anlamda yeterli ve bir o kadar da ilgi çekici seçeneklerden birisi olarak da kendisini gösteriyor. İnternetten alışveriş bu anlamda mutlaka değerlendirilmesi gereken önemli unsurlardan birisi olarak da dikkat çeker.

Alışveriş Kredisi

İnternetten Alışveriş Kredisi Nasıl Alınır?

Alışveriş kredisi alacağımız zaman yapmamız gereken aşamalar aslında sandığınızdan çok daha basit. Ve kredi başvurusu da tamamen internet ortamında yapılabiliyor. Bu avantajlar, bizlere birçok farklı anlamda pratiklik sağlıyor ve zamandan kazanıyoruz. Şimdi bu anlamda sizlere online alışveriş kredisi imkanlarını nasıl değerlendirebileceğimizi yakında analiz edelim. Detaylar maddeler halinde aşağıdaki gibidir;

 • Yukarıda bahsetmiş olduğumuz internetten alışveriş kredisi imkanı sunan alışveriş siteleri ziyareti yapın. Örneğin N11.com üzerinden örneklendirerek devam edelim.
 • Almak istediğimiz ürünleri sepetimize ekliyoruz. Alışveriş kredilerinde en düşük ücret sınırı genelde 1500 TL’dir.
 • Sepetimizi oluşturduktan sonra sepetimize giriyoruz ve son kontrollerimizi yaptıktan sonra ÖDEME ADIMI’na doğru ilerliyoruz.
 • Adres ve fatura bilgilerini seçiyoruz öncelikle. Alışveriş listemizin hangi adrese teslim edileceğini ve fatura bilgilerini de doğru şekilde girmek ayrıca önemlidir.
 • Sonrasında ödeme adımında yukarıdaki resimde de görebileceğiniz üzere ALIŞVERİŞ KREDİSİ seçeneğini görürsünüz. Buna tıklayın.
 • Tıkladığınızda anlaşmalı bankalar listelenir. N11, bu anlamda Fibabanka, Garanti BBVA, İş Bankası ve birkaç seçenek ile daha anlaşmalıdır. Herhangi birisine tıklayın.
 • Eğer ki o bankada hesabınız yok ise doğrudan TC kimlik numaranız ve kredi notunuz üzerinden değerlendirme yapılır. Sizden istenen bilgileri doğru şekilde doldurun ve sonrasında başvuru yapın.
 • Başvuru sonucunuz onaylandığı an itibari ile vade seçeneklerinizi seçersiniz ve o bankada hesabınız otomatik olarak oluşur. Alışveriş tamamlanmış olur.
 • Alışveriş yapmış olduğunuz adrese ya da herhangi bir adrese sizi arayan banka yetkilisinden kart talebinde bulunabilirsiniz.
  Garanti Bireysel Emeklilik Hakkında Bilgiler


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.