İBB Sosyal Yardım Kartı Geçmiş Aylar Ödenecek Mi?

İBB sosyal yardım kartı geçmiş aylar ödenecek mi?

İBB Sosyal Yardım Kartları Açıldı Mı?

İBB sosyal yardım kartı açılıyor, açılacak, bir ay sonraya kalmış derken uzun süren bekleyiş sonunda bitti ve İBB sosyal yardım kartı sahiplerine müjdeli haber nihayet geldi. İBB sosyal yardım kartları 26 Aralık 2017 tarihinde kartlar denetim sürecine alındı. Bu geçen sürede ayrıca kartların ihalesi yenilendi ve İBB sosyal yardım kartları hangi marketlerde geçerli olacak yeniden belirlenmiş oldu. 2 ayı aşkın süre boyunca İBB sosyal yardım kartlarını kullanamayan dar gelirli vatandaşlarımız kartların yeniden kullanıma açılması ile rahat bir nefes aldı.

Kartların yeniden açılmasıyla alışveriş yapma imkanına kavuşan vatandaşlar maddi olarak bir nebze de olsa rahatlamış oldu. Kartlara 100 TL, 125 TL ve 150 TL olmak üzere değişen rakamlarda bakiye yatırılmış durumda. Uzun süredir kartların kapalı olması sonrasında vatandaşlar kartların açılması ile beraber hemen alışverişlerini yaptılar. Kart sahiplerinin büyük çoğunluğunun aylık bakiyesi daha ilk alışveriş sonrasında tamamen bitti. Hal böyle olunca şimdi akıllarda yeni bir soru oluştu. Kartlar bildiğiniz üzere 2 ay kapalıydı. Şimdi kart sahipleri İBB sosyal yardım kartı geçmiş aylar ödenecek mi sorusunun cevabını merak ediyor.

İBB Sosyal Yardım Kartı Geçmiş Aylar Ödenecek Mi?

İBB sosyal yardım kartı 4 yıl önce hayata geçirilmiş bir uygulama. Bu 4 yıl boyunca her yıl sene sonunda kartlar denetim sürecine alındı. Geçtiğimiz yıl denetim süreci 1 ay gibi kısa bir sürede tamamlanırken, diğer yıllarda denetim bu yıl olduğu gibi uzun sürmüştü. Bu güne kadar her yıl denetim süreci tamamlandıktan sonra kartın kapalı olduğu aylardaki bakiyeler toplu olarak hak sahiplerinin kartlarına yüklendi. Önceki yıllarda denetim süreci sebebiyle para yatmayan ayların bakiyesi kartların açılmasının birkaç gün sonrasında hak sahiplerinin kartlarına yüklendi. Bu yıl geçmiş ayların ödemesi yapılıp yapılmayacağına dair İBB’den bir açıklama henüz söz konusu değil. Normal şartlar altında tıpkı önceki yıllarda olduğu gibi geçmiş bakiyelerin yatması yönünde bir beklenti mevcut.

Konu ile ilgili olarak 444 00 93 numaralı telefonu arayarak belediye yetkilileri ile irtibat kurduk. Söz konusu yetkililer geçmiş ayların bakiyesinin yatırılmayacağı yönünde sözlü beyanda bulundular. Her ne kadar bu ifadeyi bir belediye çalışanı yapmış olsa da smzlü bir beyan olduğu için resmi kabul edilmez. Bu sebeple onlinesorgula.gen.tr sitesi olarak bilgi edinme kanunu gereğince konu hakkında belediyeden resmi bilgi talep eden yazılı başvurumuzu yaptık. Ancak belediye yetkilileri bilgi başvurumuza henüz bir cevap yollamadılar. İBB sosyal yardım kartı geçmiş aylar ödenecek mi şeklinde yaptığımız bilgilendirme talebine belediyenin cevabı gelir gelmez siz değerli okuyucularımızla sitemizden paylaşacağız.

  2020 Hasta Bakım Parası İçin Nereye Başvurulur?

İBB KART HANGİ MARKETLERDE GEÇERLİ?

Sorularınızı Bize Yazın

İBB sosyal yardım kartı başta olmak üzere devlet tarafından yapılan tüm sosyal yardımlar ile ilgili aklınıza takılan tüm hususları, cevabını merak ettiğiniz tüm soruları yorumlar kısmına yazarak bize iletin. Yazar ekibimiz sizlerden gelen tüm soruları en güncel bilgileri kullanarak hızlı ve doğru bir şekilde cevaplandıracaklardır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Orhan elveren dedi ki:

  Kart bakiyem 0 tl ne zaman yüklenir

 2. blank Tugba dedi ki:

  Merhaba iyi günler neolur bim markettede geçsin sok ve diğer marketlerde ki alısveriş eksık kalıo lütfen bu konuda duyarlı olun

 3. blank Ftm dedi ki:

  Bu kart her sene yenileniyor mu . Biz mi başvuru yapıyoruz onlar otomatik yeniliyor mu

  1. blank admin dedi ki:

   Merhaba. Kartı yenilemiyorsunuz ancak her yıl yeniden denetim yapılıyor:denetim sonunda ya kartı kullanmaya devam ediyorsunuz veya kart iptal ediliyor.

 4. blank melda dedi ki:

  benimde yatmadi geçmiş ayların parası ben sadece 100 lira aldim

  1. blank admin dedi ki:

   Belediye geçmiş ayların yatmayacağını açıkladı

 5. blank damla dedi ki:

  2aylik kapanmasinin ardindan acildi.ama 2ayin parasi yatmadi niye acaba güncel tutar yatti bana

  1. blank admin dedi ki:

   Belediye denetim sürecindeki ayların bakiyesinin yatırılmayacağı şeklinde açıklama yaptı.

 6. blank Selim dedi ki:

  Gelişme var mı acaba ?

 7. blank Zehra ATEŞ dedi ki:

  Sosyal yardım kartı BİM ve A101 gibi marketlerde de kullanılabilir olsa çok iyi olur.

  1. blank burhan dedi ki:

   bim şok ucz migros carfur