ePttAVM Trafik ve HGS Cezası Sorgulama 2020

Bu makalemizde sizlerle birlikte ePttAVM trafik ve HGS cezası sorgulama ve ödeme 2020 verilerine yönelik bilgiler sunacak ve uygulama anlatacağız. Dijitalleşen dünyanın tüm sistemlerine ayak uydurma konusunda somut adımlar atan hükümet, sistemlerini dijitale taşıdı. Birkaç senelik dilim içerisinde devlet, tüm cezai ödemeleri de karayolları ödeme birimlerini de internet ortamına taşıdı demek yanlış olmaz. Şimdi sizlere bu anlamda bilgiler sunacak ve ePttAVM sistemini tanımanız için elimizden geleni yapacağız.

ePttAVM Nedir?

ePttAVM, PTT şirketinin internet ortamında alışveriş için geliştirmiş olduğu yeni nesil online alışveriş sistemlerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor.

PTT, bildiğimiz üzere yarı özel ve yarı devlet girişimi olarak ciddi anlamda adından söz ettiren bir diğer alternatif girişim olarak biliniyor. Kısa süre içerisinde bildiğiniz üzere internet alışveriş ortamına da ayak bastılar. Devlet, artık insanlara internet ortamından ceza ya da borç ödeme gibi imkanları sunarken bunu ePttAVM üzerinden yapıyor. Üstelik son derece pratik bir sistem olduğundan dolayı herkes tarafından kolayca kullanılabilir. Sizlere aşağıda bu sistemlerin nasıl kullanılabileceği ile alakalı olarak bilgiler sunacağız. Merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan bizzat danışarak fikir edinebilirsiniz.

ePttAVM HGS Borcu Sorgulama ve Ödeme – Bakiye Yükleme

ePttAVM, sizlere mobil uygulaması ve resmi internet sitesi üzerinden sorunsuz bir şekilde hizmet sunuyor. Bu noktadaki öncelikli seçenek ise doğrudan HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) ile alakalı olan seçenekler. Devlet, insanlara bu anlamda pratik ve hızlı çözülebilir imkanlar sunmayı hedeflediğinden dolayı ePttAVM sistemine tüm özelliklerini entegre etti.

HGS bakiye sorgulama, borç ödeme ve bakiye yükleme gibi işlemleri tamamen internet üzerinden yapabilme imkanı sizlere sunuluyor. Bunun için ePttAVM.com sitesini ya da mobil uygulamasını kullanmanız gerekecek. Hemen aşamaları sizlere maddeler halinde anlatarak fikir edinme imkanını sunacağız.

 • Öncelikle hgs.epttavm.com adresini ziyaret edin.
 • Bu kısımda sizden kullanıcı girişi bilgilerini talep edecektir. TC kimlik bilginiz ile sorgulama yapmanız daha sağlıklı olacaktır.
 • Bu ekranda sorunsuz bir şekilde adınıza mevcut HGS bilgilerini görebilme şansına erişeceksiniz.
 • Dilerseniz bakiyenizi görebilir ve buradan kredi kartı ya da havale yöntemi ile HGS bakiye yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

ePttAVM Trafik Cezası Borcu Ödeme

Trafik cezaları artık sizi durdurmadan da evinize birer tebliğ olarak gönderilebilir. Türkiye genelinde birkaç senelik dilim içerisinde trafik cezası imkanları da ciddi anlamda ileri seviyeye taşındı. Artık elinize ulaşan tebliğ ile birlikte trafik cezalarınızı ePttAVM üzerinden sorunsuz şekilde ödeme imkanına sahip olursunuz.

  2021 Trafik Cezaları Zammı Oranları Belli Oldu

ePttAVM, devletin tüm sistemleri ile eş zamanlı olarak çalışır. Elinize geçen cezai belge tutanağının numara bilgileri ePttAVM sistemine de tanımlıdır. Burada bilgileri sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde girerek ödemelerinizi yapabilme şansına sahip olacaksınız. Bu arada trafik ceza belgesi elinize ulaştıktan sonra ilk 15 gün içerisinde ceza ödemesi yaparsanız %25 daha az miktarda ceza ödeyececeğinizi unutmayın. ePttAVM trafik cezası borcu ödeme aşağıdaki gibi yapılır;

 • Öncelikli olarak ePttAVM mobil uygulamasından ya da hgs.epttavm.com/trafik-cezasi-odeme internet adresinden giriş yapın.
 • Karşınıza gelen ekranda öncelikli olarak gerçek kişi ya da tüzel kişi seçeneklerinden birisini seçin.
 • Akabinde altta sizden istenen TC kimlik bilgilerinizi ve aracınızın plaka bilgisini girin.
 • Bir sonraki ekranda sistemde trafik cezanız görünecektir. Eğer görünmez ise elinizdeki ceza tutanağı bilgileri ile BEYANLI ÖDE sekmesine tıklayın.
 • Burada sizden ceza makbuzuna dair bilgiler istenir. Bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girin.
 • 15 gün içerisinde ödeme yapıyor iseniz %25 indirimli olarak sistem sizden trafik borcunuzu tahsil eder.
 • Akabinde trafik cezanızı internetten kredi kartı ile ödemiş olursunuz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.