Engelli Araba Fiyatları Ne Kadar? Nasıl Hesaplanır?

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte engelli araba fiyatları ne kadar, nasıl hesaplanır sorusuna yanıt vermek istiyoruz. Türkiye genelinde her geçen gün büyüyen bir araba furyası söz konusu ve insanlar ciddi manada otomobil almaya eğilim gösteriyor. Hal böyle olunca da çeşitli imkanlar konusunda da insanlar araştırma yapıyor. Devlet, ENGELSİZ vatandaşlarımız için de birçok farklı imkan üzerinde de duruyor.

Engelli otomobil fiyatları noktasında sitemiz içerisinde daha önce çeşitli alternatif bilgileri sizlere sunma noktasında imkanlar sunmuştuk. Şimdilerde ise çok daha farklı alternatifler üzerinde durmamız gerekiyor. İnsanların en çok araştırdıkları bu konu ile alakalı olarak sizlere detaylıca bilgiler sunacak ve fikir edinmenize de yardımcı olacağız.

Engelli Araba Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Engelli otomobil fiyatlarına yönelik olarak devletin engel derecesine göre bir uygulaması söz konusudur. Özellikle sıfır otomobil alımında uygulanan birçok farklı kaide söz konusu olduğundan dolayı sitemiz içerisinde bilhassa bu seçeneklere eğilim gösteriyoruz.

Engelliler için araçlarda ÖTV indirimi ile alakalı olarak birçok farklı alternatif seçenekleri de analiz etmek ayrıca büyük önem arz ediyor. Devletin sunduğu bu imkanlar tabi ki belli başlı araçları ve paketleri kapsıyor. Genel itibari ile de otomatik vites seçenekleri için geçerli olduğunu söylemek de yanlış olmaz sanıyorum.

Engelli araba fiyatı ÖTV indirimi hesaplama aracımız var arkadaşlar. Bu aracı kullanarak çok pratik bir şekilde ihtiyacınız olan seçenekleri değerlendirme şansına sahip olabileceksiniz. Bunun için https://otvhesapla.engelliler.gen.tr/ adresine giriş yapın. Bu adreste sizden istenen bilgileri net bir şekilde doldurun ve aracınızın fiyatını net olarak hesaplama yoluna gidebilme şansına sahip olabileceksiniz.

Tabi ki bu fiyattan daha fazla indirim yaptırmak isterseniz yine bayi insiyatifinde olmak sureti ile ekstra indirimler alma şansına da sahip olabileceğinizi kesinlikle unutmayın. Merak ettiğiniz diğer sorular var ise yorum alanlarımızdan bizlere sorarak fikir edinme şansına da sahip olacaksınız efendim.

  Baltazar (Balthazard) Formülü ile Engelli Raporu Hesaplama

Engelli Araba Fiyatları

Engelli Araba Fiyat Listeleri

Bununla alakalı olarak öncelikle hangi araçların engelli ÖTV indirimi kapsamında değerlendirildiğini bilmemiz gerekiyor. Tüm markalar, engelliler için bu imkanlara dahil olmuyor ancak bizler de elimizden geldiğince çeşitli seçenekleri sitemizde bilgi notu olarak sizlere sunma yoluna gidiyoruz. Genel olarak ÖTV indirimi şartları aşağıdaki gibidir;

  • 1600 cm³ ya da altında motor silindir hamine sahip otomobil, panelvan, pick-up, arazi taşıtları, ATV vb. taşıtlar (Türk Gümrük Tarife Cetveli’nde 87.03 pozisyonunda yer alanlar)
  • Eşya taşımaya mahsus olarak, 2800 cm³ ya da altındaki motor silindir hacmine sahip kamyonet, pick-up, panelvan vb. taşıtlar (Türk Gümrük Tarife Cetveli’nde 87.04 pozisyonunda yer alanlar)
  • Motosikletler (Türk Gümrük Tarife Cetveli’nde 87.11 pozisyonunda yer alanlar)

Bu sınıf içerisinde değerlendirilmesi mümkün olan seçenekler ile alakalı olarak da birçok farklı alternatif değerlendirilebilir. Yukarıda sizlere engelli ÖTV indirimi sorgulama linki sunmuştuk. Bu linki kullanarak aracın toplam fiyatı üzerinden indirim sorgulama imkanına sahip olduğunuzu da unutmamalısınız.

Öncelikle hangi otomobil modelini almak istediğinizi seçin ve showroomlar ile görüşün. Bu sayede çok daha avantajlı seçenekleri değerlendirerek ÖTV indirimi ile birlikte otomobil sahibi olabilirsiniz. Yakında bu konu ile alakalı olarak daha farklı alternatifleri sizlere sunma yoluna gideceğiz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.