Bilinmeyen Numara Sorgulama

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte bilinmeyen numara sorgulama ile alakalı olarak bilgileri sizlere sunma yolunda adımlar atacağız. Bildiğimiz gibi artık mobil sistemler aldı başını gidiyor ve telekomünikasyon şirketleri de bu güncel seçeneklere ayak uydurmak durumunda oluyor. Gizli numara ya da bilinmeyen numara sorgulama konusu ile alakalı olarak internet üzerinde insanların ciddi manada araştırma yaptıklarını da biliyoruz. Bizde elimizden geldiğince sizleri bilgilendirecek ve fikir edinmeniz için elimizden geleni yapacağız. Hemen konu ile alakalı olarak detaylar üzerine eğilim gösterelim.

Bilinmeyen Numara Nedir?

Bilinmeyen numara, telefonumuza gelen aramalar esnasında numarası kayıtlı olmayan ya da GİZLİ NUMARA ibareli olarak geçen numaralara verilen isimdir.

Türkiye genelinde özellikle bilinmeyen numara kullanımı ya da gizli numara kullanımı ciddi anlamda yaygın olan unsurlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Her geçen gün büyüyen ve gelişen telekom sistemlerinde telefona yönelik olarak birçok farklı alternatif seçenek de kendisini gösteriyor. Tabi ki insanlar bu numaralar ile alakalı olarak neler yapması gerektiğini tam olarak bilmiyor. Bizde elimizden geldiğince sizleri bu anlamda bilgilendirecek ve fikir edinmeniz için elimizden geleni yapacağız.

Kayıtlı Olmayan Numara Sorgulama

Türkiye genelinde özellikle son birkaç senelik dilim içerisinde çok ciddi anlamda yeni servisler açıldı. Türkiye’de resmi olarak BİLİNMEYEN NUMARALAR SERVİSİ olarak hizmet veren numara 11880 numaralı hat olarak hizmet veriyordu. Ancak zaman içerisinde telekomünikasyon şirketleri, bu anlamda alternatif seçenekleri sizlere sundu. Ücreti mukabilinde şirketler bu anlamda sizlere birçok farklı alternatifi sizlere sunma yolunda adımlar atıyor. Şirketlere göre bilinmeyen numaralar servisi aşağıdaki şekilde kendisini gösteriyor;

  • Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisi Telefonu: 11811
  • Turkcell Bilinmeyen Numaralar Servisi Telefonu: 11832 – REHBER AKTIF yazıp 2200’a SMS gönderebilirsiniz. Aylık 4,50 TL ücret.
  • Vodafone Bilinmeyen Numaralar Servisi Telefonu: 11842
  Fotoğrafçı Nasıl Olunur? Ne Kadar Maaş Alır?

olarak dikkatleri çekiyor demek yanlış olmaz sanırım. Hangi telekomünikasyon şirketini kullanıyorsanız karşınızda görebildiğiniz seçenekler aranarak sorunsuz bir şekilde seçenekleri değerlendirme şansına sahip olursunuz. Tabi ki bir de gizli numara servisi konusu söz konusudur. Bu anlamda da alternatif bilgileri sizlere sunma yolunda adımlar atacağız.

Gizli Numara Sorgulama

Yine aynı şekilde telekomünikasyon şirketlerinin bu anlamda ciddi şekilde fark yarattığını söyleyebiliriz. Her geçen gün büyüyen ve gelişen sektör içerisinde artık birçok farklı alternatif kendisini gösteriyor. Hemen telekom şirketlerinin bu anlamda ki gizli numara sorgulama servis numaralarını sunacak olursak;

  • PTTCell Gizli Numara Sorgulama: *253#
  • Turkcell Gizli Numara Sorgulama: *253#
  • Türk Telekom Gizli Numara Sorgulama: *253#
  • Vodafone Gizli Numara Engelleme: GIZLI KAPAT yaz 7046’ya gönder.

bu anlamda alternatif seçenekler kendisini gösteriyor demek yanlış olmaz sanıyorum. Gizli numara servisleri ile alakalı olarak da alternatif seçenekleri sizlere sunma yolunda bilgiler kendisini gösteriyor. Yukarıdaki numaraları inceleyerek ve kullanarak bu anlamda ki tüm ihtiyaçlarınızı giderme şansına sahip olabilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.