Altın Yatırımı Mı? Döviz Yatırımı Mı Yapılmalı?

Bugün ki makalemizde merak edenler için altın yatırımı mı, döviz yatırımı mı yapılmalı sorusuna yanıt vererek fikir edinmek istiyoruz. Kısa bir zaman dilimi içerisinde altın ve döviz yatırımı ile alakalı olarak çok ciddi gelişmeler ortaya çıkıyor demek yanlış olmaz sanıyorum. Ülkemiz genelinde çeşitli gelişmeler söz konusu ve özellikle Berat Albayrak istifası ile birlikte altın ve döviz kurlarında ciddi düşüşler yaşandı demek yanlış olmaz.

İnsanlar şimdiden ciddi bir yatırım düşüncesi içerisine girdiler. Tabi ki krizi fırsata çevirmek ile alakalı olarak da yine çok ciddi gelişmeler yaşanıyor. Şimdi elimizden geldiğince sizlere bu anlamda ki uzman yorumlarını alatacak ve fikir edinmenize de aşamalar ile yardımcı olacağız. Şimdi bu anlamda bilgileri sizlere sunacak ve fikir edineceğiz birlikte.

Altın Fiyatları Ciddi Anlamda Düştü

Berat Albayrak istifasını açıklamadan hemen öncesinde gram altın fiyatları ortalama 550 TL’den işlem görüyordu. İstifa açıklamasının hemen ardından ise 24 saatlik dilim içerisinde tam 434 TL dolaylarına kadar ciddi bir düşüş yaşandı. Şimdilerde ise canlı altın fiyatları takibi esnasında 480 – 500 TL aralığında değişen fiyatlar söz konusu demek yanlış olmaz sanıyorum.

Altın, dünyanın en değerli madenlerinden birisi olarak dikkatleri çeker ve hal böyle olunca çeşitli seçenekleri değerlendirmek insanlar için ciddi anlamda fark yaratıyor. Türkiye geneline baktığımız zaman tabi ki ciddi bir yatırım oldu ve bu da ister istemez fiyatlar üzerinde yukarı doğru bir ivmelenme yarattı. Tabi ki şimdi bu anlamda düşünmemiz gerektiği zaman bir de döviz kurları açısından bakmamız gerekiyor. Hemen detaylara yönelik olarak farklı seçenekleri sizlere sunacağız.

Altın Yatırımı Mı? Döviz Yatırımı Mı Yapılmalı?

Dolar ve Euro Kurları Düşüşte

Dolar ve Euro, bildiğiniz üzere son dönemde çok ciddi gelişmeleri de beraberinde getiriyor. Yine Berat Albayrak’ın açıklamalarına dikkat ettiğimiz zaman Dolar fiyatlarında çok ciddi bir düşüş meydana geldi demek yanlış olmaz sanıyorum. Normal şartlarda 8,53 TL olan dolar kuru an itibari ile 8,11 TL dolaylarına kadar yükseldi demek sanıyorum ki yanlış olmaz bu anlamda.

  2020 Rapor Parası Nedir? Nasıl ve Nereden Alınır?

Ancak o 24 saatlik dilim içerisinde 7,80 TL dolaylarına kadar gerilemişti ve bu da aslında TL’nin Dolar karşısında %6 ile birlikte kazandığı en yüksek değer olarak da dikkat çekiyor diyebiliriz. Ki bunlar rekor düşüşler olarak dikkat çekti ve yatırım seçenekleri ile alakalı olarak da ciddi farklılıklar kendisini gösteriyor diyebiliriz. Peki döviz kurları ya da altın yatırımları ile alakalı olarak ne gibi seçenekler kendisini gösteriyor? Elimizden geldiğince sizlere bilgiler sunacak ve fikir edinmeniz için elimizden geleni yapacağız.

Altın ve Döviz Yatırımı, Hangisi Tercih Edilmeli?

Altın ve döviz yatırımları ile alakalı olarak bazı süreçleri takip ettiğimizde özellikle farklı seçenekler ciddi manada ön plana çıkıyor. Ne olursa olsun piyasadaki hareketlenmeleri de bu anlamda takip etmek önemlidir. Altın ve döviz kurlarında fiyatlar ciddi manada gerilemişti ancak şuan az daha yükselme gösterdi ve aslında riskli bir yatırım sürecine yeniden girdi.

Öncelikle altın ve döviz fiyatlarının yeniden yükseleceğini net olarak söyleyebiliriz. Ancak şuan bu birimlere yatırım yapmak ne derece mantıklı, bundan da emin değilim. Tabi ki altın, uzun vadede asla zarar ettirmeyecek bir yatırım aracı olarak dikkatleri çekiyor ancak her ne olursa olsun döviz tehlikesinden uzak durmanın da mantıklı olacağını söyleyebiliriz.

Altın, uzun vadeli düşünceler için ciddi anlamda önem arz ettiğini de söyleyebiliriz. Yakın bir zaman dilimi içerisinde altın fiyatlarında da çok ciddi değişimler olacağını görebiliyoruz. Hepimiz neler olacağını bekleyerek göreceğiz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.