2021 SGK Çölyak Ödeme Tarihleri

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte 2021 SGK çölyak ödeme tarihleri ile alakalı olarak detayları sunmak istiyoruz. Her geçen gün büyüyen ve gelişen ülkemiz genelinde devlet sosyal yardımları ile alakalı olarak çok ciddi değişimler ve gelişmeler yaşanıyor. SGK, özellikle vatandaşlarımız için birçok farklı destek paketini devreye soktu demek yanlış olmaz sanıyorum.

SGK, çölyak yardım ödemeleri ile alakalı olarak birçok farklı seçenek üzerinde duruyor. Uzunca bir süredir uygulanan bu yardım seçeneği ile birlikte insanlara da aslında birçok farklı imkan sunuluyor demek yanlış olmaz. Çölyak hastalığına dair ödeme tarihlerine ilişkin olarak birçok farklı seçenek kendisini gösteriyor. Bizde elimizden geldiğince alternatifli imkanları sunacak ve detaylıca bilgiler sunacağız.

2021 SGK Çölyak Ödeme Tarihleri Ne Zaman?

SGK Çölyak hastalarına yapılacak ödeme tarihlerini her ayın ikinci haftası olarak belirlemiştir. Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen çölyak yardım ödemesi, Ziraat Bankası hesabınıza ya da PTT hesabınıza yatırılmaktadır. Çölyak hastalarının bu yardımdan faydalanabilmeleri içinse rahatsızlıklarını kanıtlamaları yani raporla ispat etmeleri gerekmektedir.

SGK tarafından gerçekleştirilen çölyak hastalarına yardım ödemeleri, her ayın 8’i ile 14’ü arasında kişi adına yapılmaktadır. Ödemenin yapılacağı tarih net olmamakla birlikte bu tarihler arasındadır.

Ödemenizin gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini ise iki farklı şekilde kontrol edebilirsiniz. Ödemenizi kontrol edebileceğiniz yöntemlere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz. Ancak öncesinde belirtmeliyiz ki, ödemelerinizi Ziraat Bankası üzerinden almak, işlemlerinizi hızlı ve pratik gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.

2021 SGK Çölyak Yardımı Ödeme Sorgulama

Çölyak yardımı alıyor ve ödemenizin yapılıp yapılmadığını kontrol etmek istiyorsanız, ilk ve pratik olan yöntem E-Devlet üzerinden gerçekleştireceğiniz sorgulamadır. E-Devlet üzerinden yapacağınız sorgulama için Turkiye.gov.tr internet adresine giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan arama bölümüne şahış ödemeleri yazabilirsiniz. Arama sonucunda önünüzde gelen Şahıs ödemeleri sorgulama başlığı adı altında, tarafınıza yapılmış olan Çölyak SGK yardım ödemesini görebilirsiniz. Çölyak hastalarına yapılan ödemeler ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için çölyak metabolizma ödemesi sorgulama başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

  ATT Mesai Saatleri Ne Kadar, Çalışma Koşulları Nelerdir ?

Çölyak yardımını sorgulayabileceğiniz ikinci yöntem ise hesap sorgulamadan geçmektedir. Eğer ödemeniz Ziraat Bankası hesabınıza yapılıyor ise internet bankacılığı yardımı ile hesabınıza gelen ödeme olup olmadığını kontrol edebilir ya da Ziraat Bankası çağrı merkezini arayarak hesabınızın bakiye bilgilerini öğrenebilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Harun Gümğş dedi ki:

    harun Gümüş sizin yardımınzı brkliyor iletişim için 05443681264 05447927413

  2. harun gumus dedi ki:

    harun Gümüş sizin yardımınzı brkliyor iletişim için 05443681264 05447927413