2021 İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Açılacak?

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte 2021 İBB sosyal yardım kartı ne zaman açılacak sorusuna yanıt vereceğiz. Web sitemizde daha önce bu konu ile alakalı olarak açtığımız konuların ciddi anlamda ilgi gördüğünü net şekilde söyleyebiliriz. Tabi ki daha fazla merak ettikleriniz ile alakalı olarak da yorumlarımız ile sizlere kesin bilgiler sunma yolunda da somut adımlar atma yoluna gideceğiz.

İBB sosyal yardım kartı projesi, özellikle 2020 yılında aktif edildiği an itibari ile birlikte çok daha geniş kitlelerce benimsenmiş olan unsurlardan birisi olarak da kendisini gösteriyor. Sosyal yardım alanında birçok farklı seçeneği de analiz ettiğimiz zaman kapsamlı olarak da bilgiler sunacağız.

İBB Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Sosyal yardım kartı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan ihtiyaç sahipleri ve muhtaçlara özel bir sosyal sorumluluk ve yardım projesidir.

Türkiye genelinde aslında kaymakamlık yardımı türevi olarak karşımıza çıkan bir proje olarak kendisini gösteriyor demek yanlış olmaz. Sosyal işler ve yardım esasları yönetmeliği kapsamında bu birimlerin ortak kararı ile yardıma muhtaç vatandaşlara bütün temel ihtiyaçların karşılanması sağlanmaktadır. Bu kapsamda verilen sosyal yardım kartı hizmeti vatandaşların haysiyeti göz ardı edilmeden gizlilik ilkesi kapsamında yürütülmektedir.

2021 İBB Sosyal Yardım Kartı

2021 İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Açılacak?

Belediye, yaptığı projeler ile birlikte zaman içerisinde insanların ciddi anlamda beğenisini kazandı demek yanlış olmaz. Türkiye’nin en güzide şehirlerinden birisinde bu tarz kapsamlı bir belediye yardımı, aslına bakarsanız ülke genelinde ki tüm belediyeler için emsal teşkil edebilir. Tabi ki zaman ile alakalı olarak da insanların ciddi anlamda merak içeren soruları söz konusu ve bu anlamda da alternatif bilgileri sizlere sunma yolunda somut adımlar atacağız.

  2021 e-Devlet Fakirlik Maaşı Ne Kadar, Sorgulama Nasıl Yapılır?

Geçtiğimiz yıl denetim süreci ise kart sahiplerine büyük sıkıntı yaşatmıştı. 2017 yılı aralık ayında kullanıma kapatılan aylar neredeyse 4 ay boyunca kapalı kaldı ne yazık ki. 2018 Nisan ayına kadar İBB sosyal yardım kartları kullanılamadı. kartların bu denli uzun süre kapalı kalmasının sebebi sadece denetim sebebi ile değildi. + aylık süreçte kartlar için yeniden ihaleye çıkıldı:  İBB kartı hangi marketlerde kullanılabilecek yeniden belirlendi. Bu yıl denetim süreci ise Aralık ayının sonlarına doğru başladı. 2021 yılına girdiğimiz şu günlerde denetim süreci hala devam etmekte. İstanbul Büyükşehir Belediyesinden kartların ne zaman açılacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. İBB sosyal yardım kartı ne zaman açılacak belediyeden bir açıklama yapılması halinde anında sitemizden siz  okuyucularımızla paylaşacağız. Bizi takipte kalın.

2021 İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB sosyal yardım kartı başvuru aşamaları ve şartları ile alakalı olarak genel standartlar, resmi internet sitesi üzerinde de açıklanmış durumda. Ancak başvuru yapmak istediğiniz zaman bunu bizzatihi kendiniz yapmanız gerekecek demek yanlış olmaz sanıyorum. Genel standartlar üzerinde hemen bilgiler sunalım istiyoruz. Diğer merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan bizlere iletebilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardım kartına başvuru yapmak için İki seçenek bulunmaktadır. Bunlar şöyle sıralanabilir;

-Telefonla Başvuru: 0212 444 0 93 numaralı hattı arayarak İstanbul büyükşehir belediye başkanlığına müracaat edilebilir. Bu müracaat ile mağduriyetini belirten vatandaşlar yardım talep edebilir. Numaranın yoğun olması durumunda alo153 numaralı hattı arayarak beyaz masaya talepte bulunmak mümkündür.

-Bireysel Başvuru: Bireysel olarak vatandaşların bizzat yardım talep etmesi de mümkündür. Bu kapsamda muhtarlıklar kadın ve aile hizmetleri müdürlüğüne bağlı olan Kadın Koordinasyon Merkezi mi ya da STK Lara başvuru yapmak ve kart talep etmek mümkündür.

  Polis Sorgusunda Aranma Çıkarsa Ne Olur?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.