2021 Güncel Sözleşmeli Er Maaşları Ne Kadar?

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte 2021 güncel sözleşmeli er maaşları ne kadar sorusuna yanıt vererek kapsamlı bilgi edinmek istiyoruz. Türkiye genelinde profesyonel ordu girişimlerinin artması ile birlikte ortaya çıkan bu askeri meslek türü zaman içerisinde çok tercih edildi. En az uzman çavuşluk kadar önem arz eden bu meslekte çok daha az şart aranarak hemen hemen eşit imkanlar sunuluyor diyebiliriz.

2021 sözleşmeli er maaşı ne kadar sorusunun daha şimdiden internet üzerinde ciddi manada araştırıldığını biliyoruz. Devletin yıllık enflasyon oranını 2020 sonunda açıklaması ile birlikte devlet memurlarının alacakları zam da belli olmuştu. %6,03 dolaylarında bir zam alacak memurlar gibi sözleşmeli er maaşı da bundan aynı şekilde etkilenerek artış gösterecek.

Sözleşmeli Er Nedir? Görevi Nedir?

Sözleşmeli er, normal askerlik hizmetini tamamladıktan sonra yine devlet memuru olarak maaşlı şekilde aynı uzun dönem askerlik gibi askerlik görevini ifa eden askerlerdir.

Sözleşmeli er ve erbaşlar, uzun dönem askerlik hizmetlerini tamamladıklardan sonra dilediklerinde devletin 2021 sözleşmeli er alım ilanları kapsamında başvurularını yaparlar. Akabinde çeşitli aşamaları geçtikten sonra da devlet memuru olarak mesleklerine başlarlar. Uzman çavuş ile en önemli farkları rütbedir. Rütbe olarak uzman çavuşların ve uzman onbaşıların altındadırlar. Ancak askerde uzun dönem askerliğini yapan askerlerin üstü olarak değerlendirilirler çünkü devlet memurudurlar. 2021 güncel sözleşmeli er maaşları.

Askeriyede yatıp kalkarlar ve belli zamanlarda senelik izne gönderilirler. Buna göre maaş alırlar ve herhangi bir ücret ödemeden yiyecek ve yatak ihtiyaçları tamamen devlet tarafından karşılanır. Ancak normal askerlik görevini ifa etmeye devam ederler.

2021 Güncel Sözleşmeli Er Maaşları

2021 Sözleşmeli Er Maaşları

2021 güncel sözleşmeli er maaşları, devlet memurları kanunu kapsamında belirlenen maaş standartları ile belirlenir. Yine tüm memurlar gibi senede iki kere zam alırlar ve devlet güvencesi altındadırlar. Özlük hakları da buna göre belirlendiği gibi uzman çavuş kanunu kapsamında da çok çeşitli seçenekler kendisini gösterecektir.

  2021 İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Açılacak?

Sözleşmeli er maaşları özellikle mesleğe yeni başlayan bir sözleşmeli er için en düşük memur maaşı baz alınarak yapılır. 2020 sözleşmeli er maaşı fiyatları genel olarak 3 bin 750 – 4 bin 500 TL arasında değişiklik gösteriyordu. Ancak 2020 yılında gelen zamla birlikte bu değişti. 2021 yılı sözleşmeli er maaşları ile alakalı güncel seçenekler aşağıdaki gibidir.

2021 yılı memur maaşlarına %6,03 oranında zam yapıldı. Yani bunun %3’ü sabit zam ve %3,03 oranında da enflasyon farkı olmak üzere zam yapıldı. Buna göre sözleşmeli er maaşları 4,100 TL – 5,000 TL bandına kadar çıktı. Tabi ki Güneydoğu Anadolu (şark) bölgesinde ve OHAL sınırlarında görev yapan sözleşmeli er maaşlarına ekstradan tazminatların eklenmesi ile birlikte 6,000 TL’yi bulan bir maaş skalası söz konusu demek yanlış olmaz. Dolayısı ile ideal düzeyde bir maaş almaktadırlar.

2021 Sözleşmeli Er Uzman Erbaş Olabilir Mi?

Milli Savunma Bakanlığı, yaptığı resmi açıklama ile birlikte 2021 yılı içerisinde dışarıdan uzman erbaş alımı yapmayacağını resmen açıkladı. Meslek içerisinden yetiştirme, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ardından Türk Silahlı Kuvvetleri kapsamında da uygulamaya alınan bir diğer unsur oldu demek yanlış olmaz.

Buna göre 2021 yılı içerisinde sözleşmeli erlerin uzman erbaşlığa geçişi ile alakalı olarak çok daha pratik seçenekler sunulacak. Bu sayede sözleşmeli erden kısa süre içerisinde UZMAN ÇAVUŞ rütbesi ile birlikte terfi ettirilecekler. Maaşlarında da tabi ki değişimler yaşanması ciddi olarak muhtemel. Devletin sözleşmeli rütbe personeli olacağınızdan dolayı bu adamın aslında sözleşmeli erler için son derece önemli ve dikkat çekici bir adım olduğu aşikar.

Daha güncel seçenekler sitemiz içerisinde sürekli olarak siz değerli okuyucularımıza en güncel hali ile sunulacak. Bizi takip etmeye devam edin.

  Devlet Memuru Banka Promosyonu Nedir? Nasıl Alınır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.