Instagram Üzerinden Nasıl Para Kazanılır? Ürün Satılır?

Bugün ki makalemizde sizlere Instagram üzerinden nasıl para kazanılır, ürün satılır sorularına yanıt verme yoluna gideceğiz. Türkiye genelinde özellikle son dönemde ev hanımlarının dahi para kazanmak için kullandığı yöntemlerin başında Instagram geliyor. Zaman içerisinde Facebook ve Twitter sistemlerinin dahi istatistiklerini geçmeyi başaran Instagram, e-ticaret sektöründe ki seçenekleri ile de adından ciddi manada söz ettiriyor demek yanlış olmaz sanıyorum. Şimdi sizlere bu anlamda hızlı ve yüzeysel bilgiler sunacak, genel hatlarını inceleyeceğiz. Para kazanmanın yasal yollarına bakma taraftarı da olacağız. Soru ve sorunlarınızı yorum alanlarımızdan bizlere iletin.

Instagram Nedir?

Instagram, Mark Zuckerberg’in sahip olduğu ve özellikle fotoğraf ile video paylaşımı üzerine geliştirilmiş gelişmiş bir sosyal medya paylaşım sistemidir.

Instagram, aslında farklı kişiler tarafından tasarlandı ve zaman içerisinde Facebook’un kurucusu olan Zuckerberg tarafından astronomik bir rakam ile satın alındı. Günümüzdeki haline Facebook entegrasyonu ile getirilen bu sistem, günümüzde e-ticaret konusunda da çok ciddi bir kesimin en çok kullandığı sistemlerin başında gelmeyi başardı. Hal böyle olunca alternatif sistemleri en ince ayrıntısına kadar inceledik ve avantajlarını analiz etme yoluna da gittik demek yanlış olmaz sanırım. Günümüzde en iyi alternatif sistemlerden birisi ve herhangi bir yasal yükümlülük de gerekmiyor diyebiliriz sanırım.

Instagram Marketing

Instagram Üzerinden Nasıl Ürün Satılır?

Instagram üzerinden nasıl ürün satılır sorusunun yanıtını aslında günümüzde son derece pratik. Öncelikle kendinize sıfırdan bir Instagram profili oluşturmalısınız. Tabi ki bu profil, resmi ile ve paylaşımları ile birlikte tam anlamı ile marka olmanıza yönelik olarak dikkatleri çekmelidir. Instagram, özellikle fotoğraf ve video paylaşımı üzerine bir sistem olduğundan dolayı insanlara doğrudan ilgilendikleri şeyleri sunmak çok daha pratik hale geliyor diyebiliriz sanırım.

  İş Güvenliği Uzmanı Maaşı Ne Kadar? 2020

Instagram üzerinden profilinizi oluşturduktan sonra kendinize bir marka belirleyin. Profil ismini de buna göre seçin. Örneğin Hobi Arya. Bu bir markadır ve hobi ürünleri satmak için son derece idealdir. Kullanıcı adı olarak da @hobiarya ismi seçilir ise tam uyumlu bir seçenek olarak kendisini gösterir diyebiliriz. Sonrasında ise marka hesabınız için bir de Facebook hesabı açın. Ardından Instagram üzerinden hesabınızı “PROFESYONEL HESAP” özelliğine taşıyın. Bu şekilde tüm paylaşımlarınızın anlık verilerini sonuna kadar analiz etme yoluna da şansına sahip olabileceğinizi kesinlikle unutmayın.

Akabinde profilinizde resimli ve videolu paylaşımlar yapın. Her paylaşımın altına renkli açıklamalar yazın ve aynı zamanda hashtag kullanın. Bu şekilde daha kısa sürede daha geniş kitlelere erişme şansına sahip olabileceğinizi unutmayın. Instagram reklamları, çok düşük bütçeler ile kısa zaman içerisinde çok ciddi kitlelere erişmenize yardımcı olur. Günlük 10 TL ile dahi ürününüzü doğrudan ilgi alanlarına ulaştırma şansına erişirsiniz. Instagram reklam teknikleri ile alakalı internet üzerinde birçok yeni kaynak da mevcut diyebiliriz.

Instagram Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Öncelikle ille ürün satmak zorunda değilsiniz. Instagram üzerinden para kazanmanın birçok farklı yolu olduğunu söyleyebiliriz. Bu yolları enine boyuna değerlendirmek gerekiyor. Mesela diğer bir taktik üzerinde de duralım istiyoruz.

Instagram fan sayfası geliştirmek. Yani kendinize bir komedi sayfası oluşturdunuz ve bu sayfayı büyüttünüz. Zaman içerisinde sponsorlu reklamlar alabilir, çekilişler düzenleyebilir ve bunun gibi alternatif seçeneklere yönelebilirsiniz. Ya da kurumsal sayfaları geliştirebilir, sosyal medya yöneticiliği yaparak bu anlamda ciddi şekilde paralar kazanabilirsiniz.

Instagram reklam yönetimi günümüzde bir mesleki sınıftır. Bu anlamda kendinizi geliştirerek evlerinizden dahi ciddi manada gelirler elde edebilme şansına erişme olasılığınız var. Instagram her geçen gün daha ciddi manada gelişiyor ve kendisini geliştiriyor. Global internetten alışveriş dünyasının en son sistemlerinden olan Instagram, günümüzde ev hanımları için para kazanma kaynağı olarak da ciddi manada popüler.

  2020 Güncel Acip Tıp Teknisyeni Maaaşları Nekadar? (Özelde - Devlette)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.