2020 Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır? Ücreti Ne Kadar?

Bu makalemizde sizlere 2020 Findeks kredi notu sorgulama nasıl yapılır ve ücretleri ne kadar sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. Türkiye’de zaman içerisinde teknolojik gelişmeler ve internet bankacılığının gelişmesi ile birlikte süreç değişiklik gösterdi. İnsanlar da bankacılık hizmetlerine karşı ciddi bir eğilim içerisinde. Kredilendirme süreci eskiye göre çok daha kapsamlı ve dikkatli şekilde ilerliyor. Bugün Findeks kredi notu nedir? Findeks kredi notu nasıl öğrenilir? Findeks kredi notu neden önemlidir? Findeks kredi notu öğrenme ücreti ne kadar? Bu ve bunun gibi sorulara yanıt verme yoluna gideceğiz.

Findeks Nedir? Findeks Kredi Notu Nedir?

Findeks, KKB tarafından geliştirilmiş ve herkesin kredi notunu takip edebileceği bir hizmet sistemi olarak hizmet sunan bir üründür.

Findeks kredi notu, bankacılık siciliniz ile alakalı tüm detayların incelenerek bankalara bilgi amaçları 0 – 1900 arasında puanlandığı not modelidir.

Findeks, zaman içerisinde tüm insanların tanıdığı ve aktif olarak kullandığı bir sistem haline geldi. Türkiye genelinde bilhassa kredilendirme sürecinde artık herkesin bilgi sahibi olması gereken bir sistem diyebiliriz. Dolayısı ile zaman içerisinde mobil uygulaması ile de herkesin hayatında yer eden bir unsur oldu da diyebiliriz sanırım.

Findeks Kredi Notu

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks kredi notu öğrenme işlemi birkaç farklı şekilde yapılabilir. Bunu hem findeks internet sitesi üzerinden, findeks mobil uygulaması üzerinden ya da bankacılık sistemlerinden öğrenirsiniz. Bankanızın mobil uygulamasından da kredi notunuzu ücreti karşılığı öğrenme şansına erişiyorsunuz.

Findeks kredi notu öğrenme ile alakalı internet sitesinden detayları edinebilirsiniz demiştik. Aşamaları ile alakalı olarak da kısaca bilgi vermek istediğimizde;

  1. Öncelikli olarak www.findeks.com isimli web adresini ziyaret edin.
  2. Siteye üyelik tamamen ücretsizdir. Siteye ücretsiz olarak üye olun. Üye olurken size ait bir kredi kartı bilgisi de isteyecektir. Bunu girmenizde güvenlik açısından herhangi bir sakınca yoktur.
  3. Sisteme kayıt esnasında yine kişisel telefon numaranızı girin ve kaydı tamamlayın.
  4. Ardından Findeks internet sitesinde sol menüde yer alan KREDİ NOTUNU ÖĞREN sekmesine tıklayın. Bu ekranda aynı zamanda RİSK RAPORUDA İSTİYORUM sekmesine tik atın.
  5. Bu sekmeleri işaretlediğinizde Findeks sistemi sizden 12 TL dolaylarında bir ücret talep edecektir. Online olarak kredi kartınız ile bu ödemeyi yapın.
  6. Ödemeyi yaptığınız an itibari ile 1 dakika içerisinde kredi siciliniz ve kredi notunuz, risk raporu da dahil olmak üzere karşınıza gelir.
  7. Kredi notunuzu her güncellemek istediğinizde bu 12 TL’lik ücreti yeniden ödemeniz gerekir.
  2021 İtfaiyeci Nasıl Olunur, Şartları Nelerdir?

Bu işlemler ardından notunuzu ve risk durumunuzu öğrenirsiniz. 0 – 1900 arası puan çok önemlidir. Az Riskli ve üzeri rapor durumunda ise kredilendirme süreci ile alakalı bankalar bonkör davranıyorlar. Ancak daha altı düzeylerde ise süreç daha sıkıntılı şekilde ilerler. Bu nedenle kredi notunuzu yüksek tutmaya dikkat edin.

Findeks Mobil

Findeks Mobil Kredi Notu Neden Önemlidir?

Findeks mobil uygulaması da artık sizlere son derece ideal şekilde hizmet verme yoluna gidiyor demek yanlış olmaz. Android ve iOS platformları için Findeks mobil uygulamasını indirme şansına sahipsiniz. Web sitesinde yaptığınız bütün işlemleri aynı şekilde mobil uygulama üzerinden de yapabilme şansına erişiyorsunuz.

Findeks kredi notu, bankaların size vereceği kredileri değerlendirmede ve kredi kartlarınızın limitlerinin belirlenmesinde önemlidir. Az Riskli’nin altında ki tüm bireyler için bankalar ciddi anlamda çekimser davranmak zorunda. Dolayısı ile her ne olursa olsun findeks kredi notunuzun yüksek seviyelerde olması, gelecek dönemde sizler açısından çok önemlidir. Bankalar, kredi notu olmayan ya da düşük olan kişilere finansman sağlama konusunda sıkıntı yaşarlar.

Findeks Kredi Notu Öğrenme Ücreti Ne Kadar?

Findeks kredi notu öğrenme için hizmeti her anlamda ücretli olarak sizlere sunuyor. Kredi notu öğrenme ücretleri, yine KKB tarafından belirlenen alt sınır ile sizlerden tahsil edilir ve bu nedenle önemlidir.

Findeks, mobil uygulamadan ya da internet sitesinden öğrenmek isterseniz sizden 12 TL ücret talep eder. Bununla birlikte bankacılık mobil uygulamalarından da yine kredi notu talebinde bulunabilirsiniz. Bankalar genel olarak 15 TL ücret tahsil eder. Kredi notunuz ile alakalı olarak tüm bilgileri ise mail adresinize PDF dosyası olarak gönderir.

Findeks kredi notu güncellemesi 1,5 ay içerisinde yenilenir. Yani direk olarak notunuza işleyen bir durum söz konusu olmaz. Findeks, her zaman bir ay öncesini baz alarak hareket eder ve sizi puanlar. Sistem otomatik olarak çalışır ve bu neden dolayısı ile kredi notunuz için dikkatli davranmaya özen göstermelisiniz.

  Türkiye ile Yunanistan Akdeniz Gerilimi Neler Getirecek?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.