Kredi Notu Yükseltme Taktikleri 2020

Bu makalemizde sizlerle birlikte kredi notu yükseltme taktikleri 2020 güncel verileri ile alakalı olarak incelemelerimizi sunma yoluna gideceğiz. Türkiye genelinde özellikle insanların bankacılık hizmetlerine karşı olan ilgisi artmış durumda. Özellikle yaşam standartlarının da yükselmesi ile birlikte kısa bir süre dilimi içerisinde insanlar hızlı nakit ihtiyaçlarını kredi seçeneklerinden değerlendiriyor. Ancak devlet, zaman içerisinde BDDK ile birlikte ortak bir proje yürüttü ve kredi notu sistemi olan Findeks modelini geliştirdi. Bu, bankaların özellikle kredilendirme noktasında doğrudan güvenilir insanlara ulaşma aşamasında çok ideal seçenekleri beraberinde getiriyor demek yanlış olmaz. Şimdi sizlere bu anlamda birkaç bilgi sunacağız.

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu, bankacılık sektöründe ki tüm ödeme rutinleriniz ve borç – gelir durumunuz dikkate alınarak sizlere BDDK sistemi tarafından atanan bir ödeme notu olarak dikkatleri çekiyor.

Kredi notuna yönelik olarak zaman içerisinde devlet birçok farklı kuralı da beraberinde getirdi. Hal böyle olunda kredi notuna yönelik olarak insanları bilgilendiren bir de Findeks sistemi geliştirildi. Bu sistem, kısa bir süre dilimi içerisinde özellikle insanların kendi notlarını görmesi, yönetmesi gibi birçok farklı seçeneği sunuyor. Nitekim artık kredi başvurusu yaptığında dahi insanların ciddi manada avantajlı olduklarını söyleyebiliriz. Netice itibari ile artık kredi notunuzu çok cüzi ücretler ile öğrenme şansına sahipsiniz. Günümüzde Findeks kredi notu öğrenme ücreti 12 TL olarak sınırlandırılmıştır. Bu ödeme içerisinde Türkiye geneli risk raporu da kendisini göstermektedir.

Findeks Kredi Notu Yükseltme

Kredi Notu Yükseltme Taktikleri Nelerdir?

Bu anlamda sizlere birçok farklı noktadan birçok farklı öneri sunulabilir. Ancak doğrudan kredi notunu olumlu etkileyen bazı unsurlar vardır. Bu unsurlar ile alakalı olarak birçok kişinin bilgi sahibi olmadığını da net olarak söyleme şansına sahibiz. Kredi notunuzun yükselmesini istiyorsanız ve kredilendirme sürecinde avantajınız olsun istiyor iseniz ne olursa olsun yükseltme taktikleri önemlidir. Türkiye’de miktarına göre değişmek ile birlikte 1300 puan ve üzeri genelde ideal olarak değerlendirilir. Hemen taktikleri sizlere sunma yoluna gideceğiz.

  2020 Çocuk Borçlanması Ne Kadar? Şartları Neler?

Kredi ve Kredi Kartı Ödemelerinizi Erken ya da Tam Zamanında Yapın

En büyük öncelik ödeme rutinleriniz ile alakalıdır. Kredileriniz ve kredi kartı ödemelerinizi gününden önce yapmanız sizin güvenilirliğinizin artması anlamına gelir. Zamanından ziyade gününden 1 hafta önce yapacağınız ödemelerin hem faiz oranlarına hem de kredi notunuza etkileri ciddi manada olumlu olacaktır. Bu neden dolayısı ile erken ödemeyi alışkanlık haline getirmeyi unutmayın.

Çok Fazla Banka ile Çalışmayın

Fazla sayıda bankada fazla sayıda hesabınızın olması çok da olumlu bir durum değildir. Bu anlamda devletin de ciddi manada uyarıları söz konusudur ki bu uyarıları dikkate alın. Kullanmadığınız, gereksiz bütün vadeli ve vadesiz banka hesaplarınızı kapatın.

Sürekli Kredi ve Kredi Kartı Başvurusu Yapmayın

Sürekli yaptığınız ve reddedilen kredi ile kredi kartı başvurularınız kredi notunuzu düşürür. Bu neden dolayısı ile başvuru yaparken öncelikle kredi notunuzu inceleyin. Bununla birlikte değerlendirme yapılırken aylık gelir ve çalışma durumlarınız da ciddi manada önem arz eder. Bu konuyu dikkate alarak kredi sürecinizi bizzat kendiniz yönetin.

Birikiminiz Olsun

Banka hesaplarınız içerisinde birikiminizin olması ciddi manada önemlidir. Banka, size kredi vereceği zaman kendine has sistemi ile diğer bankadaki birikim durumlarınızı da gözetebilir. Birikim, aslında sizin bankaya kazandıracağınız bir nevi ödenek olarak da nitelendirilebilir. Sürekli artan birikim sahibi olur iseniz kredi notunuz bundan ciddi manada olumlu etkilenir. Özellikle altın ya da döviz gibi yatırımlar uluslararası pazarda da önem arz ettiğinden dolayı seçenekleri mutlak surette değerlendirme yoluna gidin.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.