KOSGEB Nitelikli Eleman Desteği 2020

Bu makalemizde sizlerle birlikte KOSGEB nitelikli eleman desteği 2020 verilerini sizlere detayları ile sunacak ve fikir edinme yoluna gideceğiz. Türkiye genelinde özellikle birkaç senelik dilim içerisinde devletin girişim açısından sunduğu maddi destekler, birçok ideal seçeneği de beraberinde getirdi. KOSGEB, girişimcilik standartları açısından her geçen gün daha büyük imkanları bizlere sunuyor. Bizlerde elimizden geldiğince genel seçenekler ile alakalı olarak sizleri bilgilendirme yoluna gidiyoruz. Diğer alternatifler ile alakalı olarak bilgileri sizlere sunacak ve fikir edinmenize yardım edeceğiz.

KOSGEB Nitelikli Eleman Desteği Neden Alınır?

Türkiye genelinde özellikle birkaç senelik dilim içerisinde birçok farklı alternatif kendisini gösteriyor. Devlet, zaman içerisinde sunduğu destekler ile birlikte eleman açısından da şirketleri destekleme yolunda somut adımlar attı demek yanlış olmaz sanırım. Biz, genele yönelik olarak sizleri bilgilendiriyoruz. Peki bu desteği almanın esas amacı nedir? Bu desteği almanın ardından ne gibi ideal imkanlar bizlere sunulur? Hemen maddeler halinde inceleyecek olursak;

 • Girişimcilerin iş hayatına atılabilmeleri için destek sağlamayı amaçlamaktadır.
 • Ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.
 • Ülkedeki istihdam sorununa çözüm bulabilmek adına destek sağlamaktadır.
 • Girişimcilik faaliyetlerinin yaygınlaşmasını istemektedir.
 • İthalat ve ihracat faaliyetlerinde artış yaşanması amaçlanmaktadır.
 • Girişimcilik faaliyeti göstermek isteyenlerin başarılı olabilmeleri için kendi çatısı altında eğitim vermektedir.

KOSGEB Nitelikli Eleman Desteği

KOSGEB Nitelikli Eleman Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet, günümüzde KOSGEB birimi sayesinde girişimciliği desteklemek açısından birçok farklı alternatifi değerlendirme imkanına sahip oldu. Her geçen gün büyüyen ve gelişen ülkemiz genelinde alternatifleri değerlendirmek sizlere sunulan büyük imkanlardan birisi olarak da dikkat çekiyor. KOSGEB nitelikli eleman desteği başvurusu ile alakalı olarak birçok farklı merakı değerlendirebilirsiniz. Şimdi elimizden geldiğince sizlere başvuru aşamalarını anlatmak istiyoruz.

 • Öncelikli olarak sahibi olunan işletmenin KOSGEB’in destek verdiği sektörel yapılanmalardan birisine dahil olması şarttır. Aksi takdirde herhangi bir şekilde başvuru yapılamaz.
 • e-Devlet sistemi üzerinden nitelikli eleman desteği başvurusu yapma gibi bir imkana sahip olabilirsiniz. Bunun için https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/KOSGEBRegistration adresini ziyaret edin.
 • KOSGEB işletme geliştirme sistemi üzerinden tüm doğru bilgiler ile işletmenize dair bilgiler ile başvuru yapmanız çok gerekmektedir.
 • KOSGEB uzmanları tarafından başvurular değerlendirilmektedir. Başvurunun onaylanması durumunda; üzerinden nitelikli eleman desteği alınacak olan çalışanların bilgilerini ve istenen belgelerini sisteme yükleyerek başvuru işleminin tamamlanması gereklidir.
 • Ardından yapılan başvurunun onaylanması istenmektedir. Onaylandıktan sonra yapılan başvurunun bir örneği, verilen e-posta adresine gönderilmektedir.
 • Personelin SGK girişi yaptırılmalıdır ve sonrasında destek ödemesi alınmaya başlanmaktadır. Bu işlemler sırasında personelin sigorta başlangıcını yaptırmak için verilen 45 günün geçirilmemesi gerekmektedir.

KOSGEB Nitelikli Eleman Desteği Ne Kadar?

KOSGEB, nitelikli eleman desteği konusunda maddi imkanları ciddi manada zorlayarak ideal seçenekleri değerlendirmeniz için farklı alternatifler sunar. Türkiye genelini incelediğimiz zaman özellikle alternatifler ile alakalı olarak bu miktarların merak edilen seçeneklerden birisi olduğu diyebiliriz.

  En Kazançlı YouTube Kanal ve İçerik Fikirleri

An itibari ile devletin de verdiği onay ile birlikte sunulan nitelikli eleman desteği 50,000 TL olarak sizlere sunulmaktadır. Tabi ki bununla birlikte çalışanlar ile alakalı olarak işletmelere maaş desteği de sunulmaktadır. 2500 TL maaş desteği olmak sureti ile herhangi bir şekilde sorun olmaksızın alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Devlet, bu desteğin ne şekilde verileceğine şirket sahibi ile alakalı görüşmeler yaparak da destekler sunar.

Şirketin ihtiyaçları neticesinde bir değerlendirme yapılır ve bu değerlendirmeye yönelik olarak da birçok farklı seçenek kendisini gösterir. Yakın bir zaman dilimi içerisinde koronavirüs sürecinin alternatifi olarak birçok farklı seçenek ön planda olur. Yakın bir zaman dilimi içerisinde neler olabileceğini göreceğiz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.