Facebook Çalışanı Nasıl Olunur? Ne Kadar Maaş Alır?

Bu makalemizde mesleki açıdan çok araştırılan Facebook çalışanı nasıl olunur sorusuna yanıt verme yoluna gideceğiz. Türkiye ve dünyada şuan en çok kullanılan ve en çok para kazanan sosyal medya şirketinden bahsediyoruz. Mark Zuckerberg, dünyanın en genç zengini olmayı da başardı. Bu makalemizde meraklıları için nasıl Facebook çalışanı olunur? Facebook çalışanları ne kadar maaş alır? Bu ve bunun gibi sorular üzerinde durarak bilgi sahibi olacağız. Hemen detaylar üzerinde durarak fikir edinelim.

Facebook Nedir?

Facebook, dünyanın en hızlı büyüyen ve en gelişmiş sosyal paylaşım ve etkileşim sistemi olarak adından söz ettirmiştir.

Mark Zuckerberg tarafından kurulan bu sistem, kurulduğu günden bu güne her geçen gün daha da ciddi büyüme göstermiştir. Bu büyümenin akabinde de dünyanın en değerli şirketlerinden birisi olarak ön plana çıkmıştır. Zaman içerisinde şirket, sınırları ciddi anlamda aşarak kalitesini herkese sunmuştur. Nitekim çalışan alımı konusunda da artık çok daha nitelikli kişilere karşı bir eğilim söz konusudur.

Facebook İş Başvurusu

Nasıl Facebook Çalışanı Olunur?

Dünyanın en büyük şirketi Facebook’ta işe girmek için öncelikle alanınızda ciddi anlamda yetenekli olmalısınız. Facebook, özellikle birkaç sene içerisinde dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden birisi oldu. Sosyal medya reklamcılığı konusunda da sınıfının en iyi şirketi konumunda. Öyle ki zaman içerisinde WhatsApp ve Instagram gibi sistemleri de satın aldılar.

Facebook çalışanı nasıl olunur sorusunun birçok farklı yanıtı vardır. Bunlar üzerinde kısa ve öz bir şekilde durarak aslında detayları derinlemesine şekilde inceleyeceğiz. Genel itibari ile maddeler üzerinde duracak olursak;

  • Öncelikle alanınızda uzman ve yetkinliklerini kanıtlamış olmanız gerekir.
  • İş başvurusu yaptığınız bölüm ile alakalı olarak üniversite bölümlerinden mezun olma şartı nispeten aranır. Yetenekli iseniz üniversite konusuna bakılmaz.
  • Pratik zeka olmanız, hızlı düşünmeniz ve baskı altında çalışabilme imkanları aranır.
  • Bilgisayar sistemlerini iyi tanımanız, yazılım sistemlerine hakim olmanız ve sosyal medya sistemi konusunda uzman olmanız gerekir.
  • Başvuru yapacağınız alanda ki her türlü ince detay, program ve gelişmiş seviye bilgi birikim sahibi olma şartı aranır.
  • İleri seviye İngilizce konuşmanız gerekmektedir.
  İGDAŞ Abonelik İşlemleri Nasıl Yapılır?

Facebook, kurumsal görünümden daha çok yeteneklere ve bilgi birikimine özen gösteren bir şirket durumundadır. Bu neden dolayısı ile yetenekleriniz, sizleri normalden daha fazla ön plana çıkaracaktır. Dolayısı ile her şeyden önce nitelikleriniz ve sonrasında diğer detaylar gelir.

Facebook Çalışanları Ne Kadar Maaş Alır?

Facebook Türkiye ofisinde de işe girme imkanınız olabilir ancak biz global anlamda sizleri bu konu ile alakalı bilgilendiriyoruz. Facebook şirketi içerisinde birçok farklı çalışma alanı söz konusudur. Bu anlamda özellikle birkaç önemli birimden bahsetmek istiyoruz.

Facebook şirketi maaşlar konusunda dünyanın en cömert şirketlerinden birisidir. Dolayısı ile aşağıda gördüğünüz rakamlar doğrudan 2020 maaş bütçesidir. Merak ettiklerinizi yorum alanından iletebilirsiniz.

Ürün Analisti

Facebook şirketinde ki en alt sınıf çalışan birimlerinden birisidir. Görevi, ortaya çıkan ya da çıkarılacak ürünleri incelemek, test etmek ve insanlara faydası yönünden değerlendirmektir. Yıllık ortalama 120.000 Dolar maaş alırlar. Bu da aylık 10.000 Dolar yapar ve ülkemiz parası bazında 55.000 TL aylık ücret demektir.

Yazılım Mühendisi

Facebook şirketinin bütün temellerini oluşturan birim şüphesiz ki yazılım birimidir. Yazılım mühendisleri, rakamsal olarak tüm birimlere göre daha fazla ağırlık taşır. Facebook şirketinde yazılım mühendisleri senelik ortalama 270.000 Dolar para kazanırlar. Bu para aylık 22,500 Dolar civarı yapar ve ülkemiz bazında 135.000 TL aylık ücret anlamına gelmektedir.

Arayüz Mühendisi

Arayüz mühendisleri, görsel olarak sizlere sunulan tüm seçenekleri grafik programları aracılığı ile tasarlayan kişilerdir. Aslında doğrudan uzman grafik tasarımcılarıdır diyebiliriz. Facebook şirketinde nispeten önemli kişilerdir ve yıllık 150.000 Dolar kazanırlar. Aylık olarak 12,500 Dolar kazanırlar ve bu da 75.000 TL dolaylarında bir rakama tekabül eder.

Ağ Mühendisleri

Ağ mühendisleri ya da sistem yöneticileri, Facebook için hayat damarlarından birisidir ve ne olursa olsun en önemli kişiler arasında yer alırlar. Sistem çökerse bütün her şey çöker ve Zuckerberg en çok bu konuya önem verir. Yıllık ortalama 170.000 Dolar kazanırlar ve bu da aylık 14.000 Dolar civarı yapar. Aylık bazda ise 85.000 TL dolaylarında bir maaş rakamı söz konusudur.

  2020 Güncel Sözleşmeli Öğretmen Maaşları Ne Kadar?

Mühendislik Yöneticileri

Facebook şirketinde CEO’dan sonra en fazla ön plana çıkan yöneticilik birimidir. Tüm mühendislerin iş takipleri ve diğer detaylar bu uzmanlık alanı tarafından kontrol altında tutulur ve iş süreçleri yürütülür. Mühendislik yöneticileri, yıllık 380,000 Dolar para kazanırlar. Aylık bazda bu rakam 32,000 Dolar civarı yapar ve ülkemiz bazında 190.000 TL aylık ücrete tekabül eder.


] }
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.