Detaylı Parsel Sorgulama 2020

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte detaylı parsel sorgulama 2020 verilerini inceleyecek ve en pratik seçenekleri sizlere sunma yoluna gideceğiz. Türkiye genelinde özellikle arsa ve arazi gibi konular ile alakalı olarak Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü nezdinde çok ciddi gelişmeler yaşandı demek yanlış olmaz sanırım. Artık devlet, tüm birimlerinin hizmetlerini yavaş yavaş dijital ortama taşıdı ve bu dijital ortamda yaşanan gelişmeler de beraberinde ideal seçenekleri getiriyor demek yanlış olmaz. Şimdi sizlere parsel sorgulama işlemi nasıl yapılır sorusuna en pratik ve en hızlı çözüm getiren yanıtı sunacağız.

Parsel Nedir?

Parsel, imar yasalarına göre ayrılıp sınırlanmış arazi parçasıdır. Bir parselin bir ya da birden çok sahibi olabilir. Sahipler kişi olabileceği gibi; kuruluş, devlet ya da vakıf gibi organlar da olabilmektedir.

Türkiye genelinde bir yapı satın almak istediğiniz zaman bu anlamda öncelikli olarak ada ve parsel sorgusu kendisini net bir şekilde gösterir. Her geçen gün büyüyen ve gelişen sektör içerisinde devlet, artık sistemleri dijital ortama taşıdığından dolayı herkes sorgulamaları çok daha rahat bir şekilde yapacak. Genel itibari ile bizler, tüm devlet birimleri ile alakalı işlemleri madde madde sizlere sunma yolunda adımlar atıyoruz. Genel itibari ile merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan bizlere sorarak fikir edinme yoluna da gidebilirsiniz.

Detaylı Ada ve Parsel Sorgulama Nasıl Yapılır?

İnternetin bizlere sunduğu imkanlar mükemmel seçenekleri sizlere sunuyor demek yanlış olmaz sanırım. Detaylı bir şekilde ada ve parsel bilgileri sorgulamak ve konum analizi incelemek için çok önemli dijital sistemler kendisini gösteriyor. Ada ve parsel konuları ile alakalı olarak internet üzerinden birkaç siteyi kullanarak sorunsuz bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirme şansına da sahip olabileceksiniz. Genel itibari ile işlemlere dair işlemler aşağıdaki gibidir;

  • Bilgisayarınızdan ya da cep telefonlarınızdan TKGM Parsel Sorgulama Uygulaması’na giriş yapın. Bağlantıya doğrudan gitmek için https://parselsorgu.tkgm.gov.tr/ adresini ziyaret edin.
  • Siteyi ziyaret ettikten sonra sol menüde sorgulama yapabileceğiniz seçenekler listelenir. Bu seçenekler arasında idari bilgiler, taşınmaz bilgileri, analiz bilgileri ile sorgulama yapabilirsiniz.
  • Sol sekmede tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde girdikten sonra sorgula sekmesine tıkladığınızda sol kısımda bulunan detaylı haritada seçenekler listelenir.
  • Ada ve parsel bilgilerini bu şekilde sorunsuz bir şekilde sorgulama şansına da sahip olabilirsiniz.
  • Harita üzerinde de konum seçerek doğrudan konumun ada ve parsel bilgilerini görebilme şansına da sahip olabilirsiniz.
  Cumhurbaşkanı Koruması Nasıl Olunur? Ne Kadar Maaş Alır?

Ada ve parsel sorgulama işlemleri ile alakalı olarak 2020 yılında tamamen dijital olarak mükemmel seçenekler sunuluyor. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, geleceğe yönelik olarak daha yeni hizmetleri sunabilmek için birçok farklı alternatif de sunuyor. Merak ettiğiniz tüm soruları yorum alanlarımızdan bizlere sorabilir ve fikir edinme yoluna gidebilirsiniz. Ekibimiz en kısa süre içerisinde sizleri bu anlamda bilgilendirecektir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.