Coronavirus Hakkında Ortaya Atılan Komplo Teorileri

Coronavirus salgını başladığından beri, birçok komplo teorisi ortaya atıldı. Coronavirus hakkında ortaya atılan komplo teorileri arasından mantıklı ve gerçekçi olabilecek iddiaları sizin için seçtik.

Coronavirus Hakkında Ortaya Atılan Komplo Teorileri

Virüsü Amerika Yaydığı İddiası

Coronavirus salgını ortaya ilk çıktığı zamanlarda insanların önemli bir kısmı, virüsü Amerika’nın yaydığını düşünüyordu. Hala aynı düşüncede olan birçok insanın olmasına rağmen, şu anda Amerika’nın en fazla Coronavirus vakası görülen ülke konumuna gelmesi bu komplo teorisini çürütmeye başladı.

Ancak yine birçok insan, virüsü hala Amerika’nın yaydığını ancak daha sonrasında kontrol altına alamayarak kendi ülkesinde ciddi yayılmalara sebep olduğu görüşünü savunuyor.

Virüsü Çin Yaydı İddiası

İlk başta bunun tam tersi olarak gözükse de, şu anki durum itibarıyla virüsü Çin’in yaymış olduğu iddiası Coronavirus hakkında ortaya atılan komplo teorileri arasında daha fazla kuvvetlenmeye başlandı.

Çünkü yoğun ve kalabalık bir nüfusa sahip olmasına rağmen Çin kısa sürede, virüsün yayılmasını engellemeyi başardı. Dünyanın en kalabalık ülkesi olmasına rağmen şu anda günde 20 ile 50 arasında sınırlı kalan vaka sayısının olması bu şüpheyi bir hayli kuvvetlendiriyor.

Diğer yandan Kanada’da bilimsel araştırmalar yapan bir merkezde çalışan doktor Çinli karı kocanın hiçbir gerekçe ve açıklama yapılmadan bilim merkezinden kovulması da, virüsü Çin’in yaydığına dair şüpheleri daha fazla kuvvetlendiriyor.

İddialara göre Kanada’da yapılan covid-19 çalışmalarına katkı sunmak için giden Çin ajanı karı koca doktor, virüsü gizlice Çine taşımayı başardı. Çin hakkında bu iddianın kuvvetli olmasının bir diğer sebebi ise, virüsün ilk olarak Wuhan kentinden yayılmaya başlaması oldu. Zira bu şehirde Çin’in en büyük bilimsel araştırma enstitüsü bulunuyor. Ancak buradaki laboratuvarlarda virüsün sızmasına engel olamayan bilim insanları, coronavirüsün hızlı bir şekilde yayılmasına sebep oldular iddiası kuvvet kazanıyor.

  2020 Çalışan Anneye Bakıcı Parası Nedir?

5G Teknolojisinden Yayılan Sinyaller

Coronavirus hakkında ortaya atılan komplo teorileri arasında, 5G teknolojisinin Wuhan kentinde kullanılmaya başlaması da yer alıyor. İddialara göre 5g istasyonlarından yayılan radyasyon, insanlarda bu etkiye sahip oldu. Ancak 5g teknolojisinin Wuhan kenti ile birlikte Çin’in başka şehirlerinde de kullanılmaya başlanmış olması, bu iddiaları çürütmüştür.

Bill Gates Vakfı İddiaları

Dünyaca ünlü bilişim uzmanı Bill Gates tarafından kurulan vakfın, virüsün yayılmasında etkili olduğu iddiaları ortaya atılmıştır. Bu iddiaların ortaya atılmasındaki en büyük neden ise koronavirüs ortaya çıkmadan birkaç ay önce, bazı bilimsel çalışmalar yaptıklarını ve küresel bir salgın halinde neler yapılabileceği üzerine araştırmalar yaptıklarını açıklamıştı.

Bill Gates Vakfı tarafından çeşitli sağlık kuruluşları ile yapılan bu çalışmalar hakkındaki açıklamaların hemen ardından virüsün yayılması, şüphelerin Bill Gates üzerinde toplanmasına neden oldu. Bill Gates sonradan yeni bir açıklama yaparak, Coronavirus ile alakaları olmadığını söyledi.

Göktaşı Patlaması İddiaları

Coronavirus vakaları görülmeden sadece 2 ay önce, Çin’in kuzeydoğusunda büyük bir göktaşı patlaması meydana gelmişti.

Bazı komplo teorisyenleri virüsün göktaşı patlaması ile birlikte uzaydan geldiği iddialarında bulunmuş olsa da, uzmanlar göktaşı parçalarının dünyanın yüzeyine inmediği için bu teorinin mümkün olmadığını açıkladılar.

Coronavirus hakkında ortaya atılan komplo teorileri arasında, gerçeklik payı fazla olanları sizlerle paylaştık. İnsanlığın geleceğini tehdit eden bu virüs hakkında ortaya atılan bu komplo teorileri hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Corona Virüs Nasıl Bulaşır? Nasıl İzole Edilir? Ne Kadar Tehlikeli?  başlıklı yazımızda, covid-19 hakkında çok daha kapsamlı bilgilere ulaşabilir ve bu bilgiler ışığında bireysel önlemlerinizi daha iyi bir şekilde alabilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.