Anadolubank Kimin? Sahibi Kim?

Bugün ki makalemizde Anadolubank kimin, sahibi kim gibi soruların yanıtlarını kapsamlı bir şekilde verme yoluna giderek fikir edineceğiz. Türkiye genelinde irili ufaklı birçok farklı banka olduğunu biliyoruz. Türkiye’nin en zengin kişileri ya da kuruluşları, mutlaka ki bankacılık sektöründe ayrı bir yatırım yaparak kendilerini ön plana çıkardılar. Sitemiz içerisinde bu tarz konular ile alakalı olarak da sizleri mümkün mertebe bilgilendirme yoluna gidiyoruz. Anadolubank ile alakalı olarak da merak ettiklerinizi şimdi sizler ile paylaşma yoluna gideceğiz.

Anadolubank Nedir?

Anadolubank, 1961 yılında Buğday Bank ile Türk Ekspres’in birleşmesi sonucu kurulmuş olan ülkenin en eski bankalarından birisi olarak tanınır.

Çok eski bir banka olsa da Türkiye genelinde yaygınlık oranları ile alakalı olarak da ciddi manada farklı sorular sorulabilir. Anadolubank, Türkiye’nin en büyük bankacılık girişimlerinden birisidir. En zengin adamlarından birisi olarak da kendisini gösterir. Tabi ki bankanın yaygın bir şube anlayışının olmaması, bankamatikler konusunda da alternatiflerinin bulunmaması nedeni ile çeşitli sıkıntılar meydana geldi demek yanlış olmaz sanıyorum. Bu tip şirketlerin sahipleri ister istemez ciddi manada merak edilir ve bizde bu anlamda sizleri en ideal şekilde bilgilendirme yoluna gitmek istiyoruz.

Anadolubank Kimin? Sahibi Kim?

Anadolubank sahibi HABAŞ Grubu’na bağlı olan Mehmet Rüştü Başaran’a ait bir bankadır. 1997 yılında HABAŞ Grubu bünyesine dahil olan banka, 3 şube ile girdiği yeni bir girişime zaman içerisinde açtıkları yeni şubeler ile destek oldu demek yanlış olmaz sanırım. Günümüzde il merkezlerinde ve büyük ilçelerde olmak üzere birçok farklı şubesi olduğunu da net şekilde söylemek bu anlamda atlanmaması gereken bir bilgidir.

Kredilendirme, kredi kartı, bireysel vadeli ve vadesiz hesaplar gibi tüm bankacılık konularında ideal seçenekleri sizlere sunan esnek bir banka diyebiliriz. Tanınmaması, ister istemez internet üzerinde araştırmaya sebep olan bir konu. Mehmet Rüştü Başaran, Türkiye’nin en zengin işadamları içerisinde öncelikli sıralarda yer almaktadır. Bu neden dolayısı ile köklü geçmişi ile de güven konusunda sorun yaşamayacağınız en eski girişimlerden birisi olarak da dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Anadolubank Müşteri Hizmetleri İletişim Bilgileri

Anadolubank şirketi, yine BDDK denetimi altında olan ve diğer tüm bankalarda olduğu gibi müşterilerine kapsamlı hizmetler sunmak zorunda olan bankalar arasındadır. Türkiye genelinde özellikle şubeleşme ve büyüme eğilimi içerisinde olan bir banka olduğundan dolayı insanlara sunduğu seçeneklerde önemli alternatifler aranır. Müşteri hizmetleri konusunda özellikle uzaktan çözüm bulma yöntemini benimsemiş seçeneklerden birisi olduğunu da söylemek yanlış olmaz. Anadolubank iletişim bilgileri ve müşteri hizmetleri aşağıdaki gibidir;

  • Ticaret Sicil No: 368589
  • Şirket Ünvanı: Anadolubank Anonim Şirketi
  • Mersis No: 0068011300300024
  • Çağrı Merkezi (Müşteri Hizmetleri) Telefonu: 0850 222 55 50
  • Telefon No: 0 (216) 687 70 00
  • Faks No: 0 (216) 659 10 00
  • Yetkili Denetim Organı: BDDK
  Teknik Direktör Nasıl Olunur? Ne Kadar Maaş Alır?


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.