2021 Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar?

Bu makalemizde çokça merak edilen konulardan olan 2021 uzman çavuş maaşları ne kadar sorusuna ilişkin yanıtlar vereceğiz. Türkiye genelinde özellikle birkaç senelik dilim içerisinde en popüler meslek gruplarından birisi olarak gösterebileceğimiz uzman çavuşluk, zaman içerisinde önemli kitlelerce de yine tercih edilen ve başvuru yapılan bir meslek diyebiliriz.

2021 uzman çavuş maaşları ile alakalı olarak da insanlar ciddi manada araştırma yapıyorlar ki bu mesleğin tercih edilmesinde ki öncelikli etkenlerden birisi de tam olarak bu. Uzman çavuşların maaşlarının yüksek olduğunu düşünenler, işin stres noktası ile alakalı olarak çok fazla bilgi sahibi değil. Hemen bu anlamda sizlere bilgiler sunacak ve fikir edinme yoluna gideceğiz.

2021 Uzman Çavuş Maaş Zammı Oranları

Uzman çavuşlar, 657 sayılı devlet memurları kapsamına maaş anlamında bağlıdırlar ve hal böyle olunca tüm devlet memurları gibi senede iki kere olmak üzere maaşlarına zam almaktadırlar. 2020 yılının sonunda açıklanan enflasyon rakamlarına bakarak 2021 devlet memuru maaşı %6,03 oranında zamlandı. Hal böyle olunca da uzman çavuş maaşları ile alakalı olarak veriler de ciddi anlamda değişiklik gösterdi. Peki 2021 yılında göreve yeni başlamış uzman çavuş maaşı ne kadar olacak? Görev ücretleri ya da terör tazminatı ücretlerine ilişkin yeni rakamlar ne olacak? Hemen bu konuda güncel hesaplama verileri ile birlikte seçenekleri sizlere sunmak istiyoruz.

2021 Uzman Çavuş Maaşları

2021 Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar Oldu?

Devletin yıllık enflasyon verilerine göre devlet memuru maaşları ile alakalı olarak kesin elde edilen veri %6,03 açıklandıktan sonra aslında 2021 yılı için devlet memuru maaşları ve subay, astsubay ile uzman çavuş maaşları resmi olarak belirlendi demek yanlış olmaz.

Buna istinaden 2021 yılında göreve yeni başlayan uzman çavuş maaşları 4,650 TL ile 4,950 TL aralığında mesleki sınıf ve eğitim düzeyine değişiklik gösterecek. Tabi uzman çavuşların maaşları Güney Doğu görev yerlerinde daha yüksek olabiliyor. Bu noktada göreve Güney Doğu Anadolu bölgesinde yeni başlayan bir uzman çavuşun maaşı ortalama 6,500 TL dolaylarında olacak.

  İnternetten Alışveriş Kredisi Nedir? Nasıl Alınır? Ne İşe Yarar?

Bununla birlikte mesleğinde eski olan uzman çavuşlar için genel itibari ile güncel maaş skalası ortalama en düşük 6,000 TL dolaylarında olacak gibi görünüyor. Jandarma’nın İçişleri Bakanlığı kapsamına bağlanması ile birlikte yönetmeliklerinde de belli başlı değişimler yaşandı. Hal böyle olunca da Güneydoğu Anadolu bölgesinde görev yapan bir Jandarma Uzman Çavuş maaşı  6,000 TL ile 7,500 TL aralığında seyretmektedir.

Uzman Çavuş Maaşına Etki Eden Faktörler

Sadece uzman çavuşlar için değil, Türkiye genelinde memuriyet görevini ifa eden hemen hemen tüm memurlar için Güneydoğu bölgesinde ki görevler adına ekstra tazminat ücretleri ödenebilir. Asker için ve Polis için özellikle OHAL bölgelerinde terör tazminatı adı altında ekstra seçenekler söz konusudur. Bu anlamda maaşlara ilişkin olarak genel faktörleri daha yakından analiz etmemiz gerekirse;

  • Güneydoğu Anadolu bölgesi terör tazminatı,
  • Dağ komando ve bordo bereli operasyon tazminatları,
  • Kıdem ve kademe maaş farkları,
  • Uzun süreli şark görevi tazminatları,

Genel itibari ile bir uzman çavuşun maaşlarının yükselmesi için olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Uzman çavuş maaşlarının zaman içerisinde çıkarılan ek genelgeler ile birlikte normalden biraz daha üst seviyeye taşındığını biliyoruz. Özellikle dağda operasyon yapan komando ve bordo bereli timleri için hali ile çok daha ciddi bir değişim birçok kesim tarafından bekleniyor. Maaşlara ilişkin olarak en güncel verileri sürekli olarak sitemizde sizlere sunduğumuz kapsamlı seçeneklerden inceleme şansına da sahip olabilirsiniz. Diğer merak ettiklerinizi de yorum alanlarımızdan bizlere sorabilir ve etraflıca bilgi edinebilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.