Yaşlılık Maaşı Tarihleri – Yaşlılık Maaşı Ne Zaman Yatıyor 2018

Yaşlılık maaşı tarihleri


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kişi puan verdi)
Loading...

Yaşlılık maaşı tarihleri, her maaşı alan yaşlı vatandaşımız için aynı gün olmadığı için kafa karışıklığına sebep oluyor. Yaşlılık maaşının yattığı günler ile olan bu kafa karışıklığını gidermek adına; 2018 yaşlılık maaşı ne zaman yatıyor? 65 yaş maaşı hangi aylarda alınır? Yaşlılık maaşı hangi günler yatıyor? Gibi tüm soruların ayrıntılı cevapları yazımızda. Siz de yaşlılık maaşı ne zaman yatacak öğrenmek istiyorsanız yazımızı mutlaka okuyun. Yaşlılık maaşı tarihleri


Yaşlılık Maaşı

Anayasamızda yer alan sosyal devlet olma ilkesi gereği devlet, büyük miktarda sosyal yardım faaliyeti yürütüyor. Çocuk sahibi olan ailelere, engelli vatandaşlarımıza, yaşlılara, geçin sıkıntısı içinde bulunanlara, okuyan çocuklara büyük miktarlarda nakdi yardım yani para yardımı şeklinde Devlet desteği veriliyor. devlet tarafından verilen sosyal yardımlardan biri de muhtaçlık aylığı. Bu ödemenin resmi adı muhtaçlık aylığı olsa da halk arasında da çok yaşlılık maaşı ve 65 yaş aylığı olarak biliniyor. Hali hazırda 65 yaşını doldurmuş on binlerce vatandaşımız muhtaçlık aylığı alıyor. Gene on binlerce vatandaşımız muhtaçlık aylığı başvurusu yapmış durumda ve heyecanla başvuru sonucunu bekliyor.

Devletimiz 2022 sayılı kanun kapsamında 65 yaşını doldurmuş, herhangi bir sosyal güvencesi olmayan ve aylık geliri muhtaçlık sınırı altında olan tüm vatandaşlarımıza maaş bağlıyor. Ekonomik olarak sıkıntı içinde bulunan tüm yaşlı vatandaşlarımız bu maaş sayesinde rahat bir nefes alıyor. Muhtaçlık aylığı alan veya başvuru yapıp sonucu bekleyen tüm vatandaşlarımız için Yaşlılık maaşı ne zaman yatıyor, ne zaman yatacak, maaş ödeme günleri neler gibi tüm sorulara sırasıyla cevap vermeye başlayalım.

Yaşlılık Maaşı Ne Zaman Yatıyor 2018

Yaşlılık maaşı hakkında verdiğimiz bu genel bilgilerin ardından yaşlılık maaşı ne zaman yatıyor konusuna açıklık getirelim. Resmi adı muhtaçlık aylığı olan yaşlılık maaşı, hayat geçirildiğinden  bugüne kadar 3 ayda bir olacak şekilde ödeniyordu. Yaşlılık maaşının 3 ayda bir verilmesi çok sayıda hak sahibinin şikayet ettiği bir husustu. Yaşlılık maaşı alan vatandaşlarımız yıllardır pek çok platformda yaşlılık maaşının aylık olması isteklerini ifade ediyorlardı. Bu çabalar nihayetinde sonuç verdi yaşlılık maaşı aylık olması için gerekli adımlar atıldı. geçtiğimiz günlerde yapılan resmi açıklama ile yaşlılık maaşı Eylül ayı itibariyle aylık ödenmeye başlayacak.

Muhtaçlık maaşı 3 aylık yerine ayda bir verilmeye başlanıyor. Ancak yaşlılık maaşı ödeme tarihleri tıpkı eskiden olduğu gibi yapılmaya devam edecek. Bildiğiniz gibi yaşlılık maaşı hak sahiplerine tek günde ödenmiyor. Yaşlılık maaş ödeme tarihleri 5 güne yayılmış durumda ve bu beş günün her birinde hak sahiplerinin bir kısmı maaşlarını alıyor. beş günü sonunda tüm hak sahipleri yaşlılık maaşını almış oluyor.

YAŞLILIK MAAŞI NE KADAR OLDU?

YAŞLILIK AYLIĞI NEDEN KESİLİR?

Yaşlılık Maaşı Tarihleri Neler?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere yaşlılık maaşı 3 ayda bir ödenir ve maaşlar 5 gün içinde gruplara bölünerek ödenir. İlk maaş ödeme gününde maaşını alan yaşlıların olduğunu gören diğer hak sahipleri kendilerinin de maaşının yatığını düşünüyor. Ancak PTT şubelerine gittiklerinde elleri boş dönebiliyorlar. Bu sebeple bazı hak sahipleri yaşlılık maaşı neden yatmadı, yaşlılık maaşı ne zaman yatacak gibi kafalarında soru işaretleri oluşuyor. Yaşlılık maaşı ne zaman yatıyor, kim ayın kaçında maaş alır sıralayalım şimdi de.

Yaşlılık Maaşı Tarihleri Şu Şekilde;

  • Doğun senesinin son rakamı 0 ve 5 olanlar maaş ayının 5’inde
  • Doğun senesinin son rakamı 1 ve 6 olanlar maaş ayının 6’sında
  • Doğun senesinin son rakamı 2 ve 7 olanlar maaş ayının 7’sinde
  • Doğun senesinin son rakamı 3 ve 8 olanlar maaş ayının 8’inde
  • Doğun senesinin son rakamı 4 ve 9 olanlar maaş ayının 9’unda

SOSYAL YARDIMLAŞMA PARA YARDIMI

SOSYAL YARDIMLAR NELER, NASIL ALINIR?

Sorularınızı Bize Yazın

Yaşlılık maaşı tarihleri konusu ile ilgili olarak; ne zaman yatar hangi aylarda alınır, kimin yaşlılık maaşı ne zaman yatıyor gibi akıllara gelebilecek tüm soruları en ince ayrıntısına kadar cevaplamış bulunuyoruz. 3 aylık yaşlılık maaşı konusu veya başka bir konu hakkında aklınıza takılan bir şey, cevabını öğrenmek istediğiniz bir soru olması halinde yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz. Deneyimli yazarak kadromuz siz değerli okuyucularımızdan gelen tüm soruları, en güncel bilgileri kullanarak, doğru ve mümkün olan en kısa süre içerisinde cevaplayacaklardır.

7 Yorumlar
  • Cevap Bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir