Yaşlılık Maaşı Tarihleri

Yaşlılık maaşı tarihleri


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi puan verdi)
Loading...

Yaşlılık maaşı tarihleri, her maaşı alan yaşlı vatandaşımız için aynı gün olmadığı için kafa karışıklığına sebep oluyor. Yaşlılık maaşının yattığı günler ile olan bu kafa karışıklığını gidermek adına; yaşlılık maaşı ne zaman yatar? 65 yaş maaşı hangi aylarda alınır? Yaşlılık maaşı hangi günler yatıyor? Gibi tüm soruların ayrıntılı cevapları yazımızda. Siz de yaşlılık maaşı ne zaman yatacak öğrenmek istiyorsanız yazımızı mutlaka okuyun.Yaşlılık maaşı tarihleri


Yaşlılık Maaşı

Devletimiz 2022 sayılı kanun kapsamında 65 yaşını doldurmuş, herhangi bir sosyal güvencesi olmayan ve aylık geliri muhtaçlık sınırı altında olan tüm vatandaşlarımıza maaş bağlıyor. Ekonomik olarak sıkıntı içinde bulunan tüm yaşlı vatandaşlarımız bu maaş sayesinde rahat bir nefes alıyor.

65 Yaş Maaşı Hangi Aylarda Alınır?

Yaşlılık maaşı hakkında verdiğimiz bu genel izahatın ardından yaşlılık maaşı ne zaman yatar, maaş ödemesi hangi aylarda yapılır bilgisini verelim. Yaşlılık maaşı, 3 aylık maaş şeklinde ödenir. Her yılın Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında hak sahiplerinin maaşları hesaplarına yatırılır. Yani 3 aylık yaşlılık maaşı yılda 4 kez ödenir. Ancak unutmamak gerekir ki 65 yaş maaşı bu aylarda 5 gün içerisinde ödenir. Herkesin maaş ödeme günü aynı değildir.

YAŞLILIK MAAŞI NE KADAR OLDU?

YAŞLILIK AYLIĞI NEDEN KESİLİR?

Yaşlılık Maaşı Tarihleri Neler?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere yaşlılık maaşı 3 ayda bir ödenir ve maaşlar 5 gün içinde gruplara bölünerek ödenir. İlk maaş ödeme gününde maaşını alan yaşlıların olduğunu gören diğer hak sahipleri kendilerinin de maaşının yatığını düşünüyor. Ancak PTT şubelerine gittiklerinde elleri boş dönebiliyorlar. Bu sebeple bazı hak sahipleri yaşlılık maaşı neden yatmadı, yaşlılık maaşı ne zaman yatacak gibi kafalarında soru işaretleri oluşuyor. Yaşlılık maaşı ne zaman yatıyor, kim ayın kaçında maaş alır sıralayalım şimdi de.

Yaşlılık Maaşı Tarihleri Şu Şekilde;

  • Doğun senesinin son rakamı 0 ve 5 olanlar maaş ayının 5’inde
  • Doğun senesinin son rakamı 1 ve 6 olanlar maaş ayının 6’sında
  • Doğun senesinin son rakamı 2 ve 7 olanlar maaş ayının 7’sinde
  • Doğun senesinin son rakamı 3 ve 8 olanlar maaş ayının 8’inde
  • Doğun senesinin son rakamı 4 ve 9 olanlar maaş ayının 9’unda

SOSYAL YARDIMLAŞMA PARA YARDIMI

SOSYAL YARDIMLAR NELER, NASIL ALINIR?

Sorularınızı Bize Yazın

Yaşlılık maaşı tarihleri konusu ile ilgili olarak; ne zaman yatar hangi aylarda alınır, kimin yaşlılık maaşı ne zaman yatıyor gibi akıllara gelebilecek tüm soruları en ince ayrıntısına kadar cevaplamış bulunuyoruz. 3 aylık yaşlılık maaşı konusu veya başka bir konu hakkında aklınıza takılan bir şey, cevabını öğrenmek istediğiniz bir soru olması halinde yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz. Deneyimli yazarak kadromuz siz değerli okuyucularımızdan gelen tüm soruları, en güncel bilgileri kullanarak, doğru ve mümkün olan en kısa süre içerisinde cevaplayacaklardır.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir