2020 Turkcell Bayilik Alma Şartları Nelerdir ?

Turkcell bayilik alma şartları 2020 yılında biraz daha pratik hale getirilerek herkesin alabilmesi sağlandı. Bildiğimiz gibi hem yerli hem de ciddi anlamda büyük kapsamlı bir marka Turkcell. Dolayısı ile yatırımcılarına da bayiliklerine de ciddi anlamda kazandırıyor. Şimdi çok merak edilen bir konu üzerinde durmak istiyoruz.

Turkcell bayilik alma şartları arasında:

 • Bayilik olacak uygun iş yeri seçilmedir,
 • Ticari sicil bozuk olmamalıdır,
 • Teminat gösterilmelidir,
 • Turkcell ile yapılacak sözleşme çerçevesinde hareket edilmelidir maddeleri yer alıyor.

Turkcell bayiliklerinden bir tanesi olarak kendi işinizin patronu olabilir, kar marjı sayesinde hızlı para kazanabilirsiniz. Bilindiği üzere Turkcell Türkiye’deki en büyük 3 GSM operatörü olarak hizmet veriyor. 33 milyondan fazla abonesi olması, Turkcell bayiliklerinde hareketliliğin fazla olacağının sinyallerini veriyor.

2020 Turkcell Bayilik Yapıları Nedir?

Turkcell bayilik yapıları 2 farklı türde alınabilir. İlk olarak karşımıza Turkcell alt bayiliği çıkıyor. Diğeri ise Turkcell ana bayilikler. Alt bayilik almak isterseniz ana bayiliğe oranla daha az zorlanacaksınız. Alt bayilik olduğunuz zaman Turkcell dışında diğer operatörlerin cihazlarını da satabiliyorsunuz. Fakat ne var ki, ana bayiliklerin kar marjı ve getirisi daha yüksek oluyor. Turkcell ana bayilikler kendi aralarında vermiş oldukları hizmetlere göre ayrılıyor. Bu üç ana bayilik modeli arasında:

 • Turkcell Shop,
 • Turkcell İletişim Merkezi,
 • Turkcell Extra yer alıyor.

Turkcell bayilik almak istiyorsanız, hangi bayiliği alacak olursanız olun, mutlaka banka teminatı göstermeniz gerekiyor. Diğer en önemli kriter ise uygun lokasyonda hizmet vermek. Eğer hali hazırda yakınınızda yeterli sayıda Turkcell bayilikleri varsa, sizin de bayilik almanız mantıklı olmayacaktır.

  Hanta Virüsü Nedir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Bulaşır?

Nasıl bir Yerde Turkcell Bayilik Almalıyım?

Turkcell bayilik alınacak yer seçimi çok önemlidir. Eğer uygun yerde bayilik yapmazsanız sabit gelirlerinizi dahi karşılamakta zorlanarak zarara geçebilirsiniz. Bu sabit giderler, ofis faturaları, eleman maaşları gibi ödemelerdir. Bayi almak istediğiniz yerlerin mümkünse insanların çok geçtiği yerler olmasına özen gösterin. Ne kadar çok insan olursa, bayiliklerden alışveriş ve işlem yapma ihtimali de o kadar yüksek olacaktır. Çok tercih edilen semtler, alış veriş merkezleri içinde yer alan dükkanlar, okul ve hastane gibi merkezi yerlerin yakınları Turkcell bayilik açmak için uygun yerler arasında yer alır.

2020 Turkcell Bayilik Başvurusunu Nasıl Yapabilirim?

Turkcell bayilik başvurusu yapmak için genel müdürlük ile iletişime geçebilirsiniz. Maltepe’de bulunan ofisin açık adresi şu şekildedir:

Aydınevler Mh. İnönü Cd. No:20 Küçük yalı Ofispark B Blok Maltepe.

Ben telefon ile görüşme yaparak ön başvuru yapmak istiyorum derseniz de:

0212 313 10 00 hatlı numaradan firma yetkilileri ile konuşabilirsiniz.

Siz bayilik almak için başvuru yaptığınız zaman, firma ilk olarak bayilik lokasyonunun nerede olduğuna bakıyor. Daha sonra yetkililer sizin adınıza bir maliyet hesaplaması çıkarır. Maliyet hesaplaması yaparken başvuru yapan kişinin nereden başvuru yaptığı, açılması planlanan bayiliğin adresi gibi noktalar önem taşır.

Turkcell Başvurusu Bana Ne Kadara Mal Olur?

Turkcell bayilik başvurusu maliyeti her başvuruda bulunan kişi için aynı olmayacaktır. Bayilik lokasyonu, hangi tip bayilik başvurusunda bulunulduğu, bayiliğin vereceği hizmetlerin türü ve sayısı gibi daha sayısız faktör bayilik başvurularında fiyatların azalmasına ya da artmasına neden olabilmektedir.

Büyük bir şehirde ortalama bir bayilik açmak istediğiniz zaman cebinizden 500 bin TL’ye yakın para çıkması gerekir. Bu ücretin içine mağaza dekoru da dahildir. Aydınlatmadan tutun, yer döşemelerine kadar bütün gereklilikler Turkcell tarafından karşılanacaktır.

  Gönül Kahvesi Bayiliği Nasıl Alınır? 2020 Şartları Nelerdir?

2020 Turkcell Alt Bayiliği Nasıl Alabilirim?

Turkcell alt bayiliği almak ana bayilik almaktan biraz daha farklı. Yine diğer bayiliklerde olduğu gibi işe ilk olarak uygun bir iş yeri bularak başlamanız gerekiyor. Daha sonra bir bayi koduna sahip olursunuz. Bu kod sayesinde iş yerinizde yalnızca Turkcell değil, diğer ürünlerin satışını da gerçekleştirebilirsiniz. Alt bayilerde ne kadar çok ürün satarsanız o kadar çok para kazanırsınız. Bu bayilerde prim sistemi kullanılıyor. Satılan her cihaz, yeni bir prim anlamına geliyor. Satış rakamlarınızın yüksek olması ileriki dönemlerde yapacağınız başvurular için önem taşıyor. Satış hacmi belli bir seviyeye gelmiş olan kişilerin ana bayilikte başvuruları olumlu sonuçlanıyor.

2020 Turkcell Bayiliklerinden Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Turkcell bayiliklerinden kazanılacak para miktarını net olarak söylemek mümkün değil. İş yerinin ne kadar satış yaptığı, mağazada çalışan personellerin satış performansları, verilen hizmetler gibi noktalar önem taşır. Turkcell her bayisi için bir ciro şartı belirler. Bu aylık ciro bedeli aşıldığı zaman, kar marjı da artar. Turkcell bayilerinden telefon satışı yaparak, telefon aksesuar satışı yaparak, fatura tahsilatı yaparak kazandığınız parayı artırabilirsiniz.

2020 Turkcell Bayilikleri Denetimleri

Turkcell bayilikleri denetimleri bulunuyor. Bu denetimler yalnızca bayilikler için değil aynı zamanda bireysel değerlendirmeleri de içeriyor. Denetimlerin sonucunda hangi bayilerin yüksek riskli olduğunun tespiti yapılır. Bu bayiler takibe alınır. Denetimler sırasında 1 sene içinde toplam satışı gerçekleştirilmiş olan cep telefonlar incelenir. Bu miktarlar firmanın riski açısından veri özelliği taşır. Turkcel bayisi olmayı kabul ettiğiniz zaman, ana firma ile yaptığınız sözleşmeye uyacağınızı taahhüt edersiniz. Söz konusu denetimler bu taahhütleri ne kadar yerine getirdiğinizi tespit etmek amacıyla yapılır. Kurallara uymadığınızın tespit edilmesi halinde, sizden puan kesilir ya da doğrudan bayilikten çıkarılabilirsiniz.

  Tadıtam Çiğ Köfte (Franchise) Bayiliği Nasıl Alınır?

2020 Turkcell Bayiliği Açmak için Gerekli Olan Minimum Bütçe Ne Kadar?

Turkcell bayiliği açmak için minimum bütçe almak istediğiniz bayiliğin tipine göre değişiklik gösteriyor. Alt bayilikleri almak için çok da yüksek meblağlara sahip olmak gerekmiyor fakat ana bayilikler için 300 bin ile 500 bin dolar arasında bir paraya sahip olmak gerekiyor. Her parası olan kişi ne yazık ki Turkcell bayisi olmaya hak kazanamıyor. Bayi olmak için mutlaka Turkcell’in onay mekanizmasından geçmiş olmanız gerekiyor. Bu mekanizmanın kontrol ettiği önemli noktalar arasında:

 • Kaç personel çalışacağı,
 • Çalışacak olan personellerin niteliği,
 • İş yeri açılmak istenilen yerdeki kişi yoğunluğu,
 • İş yeri metre karesi,
 • Başvuru yapan kişinin geçmişte yaptığı faaliyetler,
 • Civarda bulunan diğer bayilikler,
 • Başvuru yapan kişinin ticari sektörde deneyimi gibi faktörler yer alıyor.

Başarılı bir Turkcell Bayiliği Nasıl Açılır?

Başarılı Turkcell bayiliği açmak için başvuru yapan kişilerin bir takım kişisel özelliklere sahip olması gerekiyor:

 • Kişi teknolojik gelişmeleri takip etmeli,
 • Personelleri ile iletişimi kuvvetli olmalı,
 • Yönetici vasfı taşımalı,
 • Kendi patronu olabilmeli,
 • Müşteriler ile iletişimi kuvvetli olmalı,
 • Sorun çözme odaklı olmalı,
 • Pazarlama yetenekleri olmalı,
 • Sektörde daha önce tecrübesi olmalı,
 • İyi işyeri seçimi yapmalı,
 • Belli bir sermayesi olmalı,
 • Ticari sicili bozuk olmamalı diyebiliriz.

Hizmet anlayışı gelişmiş olan bayilikler, uygun ortamı da buldukları zaman yüksek satışlar gerçekleştirerek kısa sürede büyüyebilirler. Ana bayi olarak faaliyet göstermek ve başarılı olmak isteyen kişilerin alt bayilik dönemlerinde satışlarına ve ana firmanın denetimlerinde göstermiş oldukları performansa dikkat etmeleri gerekmektedir. Yüksek satış rakamları, müşteriler ile iyi ilişkiler ve kaliteli personeller bayiyi başarıya götürecektir. Bu nedenle ne kadar çok satış yapabiliyorsanız o kadar çok satış yapın, çalışkan personelleri istihdam edin ve büyümenin keyfini çıkarın!

TÜRK TELEKOM (AVEA) BAYİLİK NASIL ALINIR?

VODAFONE BAYİLİK NASIL ALINIR?


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 17 YORUM
 1. öznur dedi ki:

  merhaba bayilik açmak istiyorum bi türlü sizlere ulaşamıyorum bana yardımcı olurmusunuz

 2. öznur dedi ki:

  bayilik almak istiyorum bi türlü sizlere ulaşamıyorum bana yardımcı olurmusunuz

 3. Cenk selim dedi ki:

  Ben yeni bayilik aldım ve yazıda düzeltilmesi gereken kısımlar var. Öncelikle turkcell de 6 bayii tipi var. Turkcell plus ve turkcell mağazaları münhasır parekende noktalar. Bu tip bayi olmak için geçmişte turkcell bayiliği şartı var. Dyn sadece kontör satan, dsn kontör ve hat satan, dsn plus ise kontör hat ve cihaz satabilen noktalar, bu 3 tip bayi tdmlere bağlı. Tdm, dağıtım merkezlerinin kısaltılması ve tüm türkiyede sadece 7 tane var. Dsn plus 35 bin, dsn 25 bin dyn ise 5 nin tl ücrete sahip. Ben dsn plus aldım hamdolsun sadece kontörden 6 ayda paramı çıkardım diğerleri kar oldu.

  1. omer dedi ki:

   dostum merhaba bende müracaat ettim ama bana bu bilgiller verilmedi. bana bir mail atabilirmisin? sormak istediklerim var. müsait olduğun da tabi. omercetik@hotmail.com

  2. Ahmet dedi ki:

   Bende bayilik için başvuru yapacam. Dsn plus alt bayilik mi oluyor acaba. Bu konu hakkında bilgi verebilir misnz ve toplam maliyet ne kadar olur ? Dsn plus için.

 4. Mustafa dedi ki:

  Türkcell alt bayilik almak istiyorum tim e baş vuru yaptığımda benden alt bayilik için ücret talep ediyormu ücret talep ediyorsa ne kadar teşekkürler

 5. admin dedi ki:

  turkcell alt bayi almak istiyorum ne yapmam gerekiyor

  1. admin dedi ki:

   Merhaba. Kurumun bölge müdürlükleri ile temasa geçmeniz gerekiyor. Yazımızda bölge müdürlüklerini irtibat bilgileri yer alıyor.

  2. Eyüp balcı dedi ki:

   Kardeş turkiye de 8 tane tdm var. Onlara başvuru yapmanız lazım. Doğu ve güney doğu Soner iletişim, Ankara Konya cincin İzmir tarafları çağlar diye firmalar. Diğerlerini bilmiyorum. Admin bilgileri güncellemen lazım. Erzurum da yeni bayilik aldım Soner tdm den

  3. Eyuo balci dedi ki:

   Kardeş turkiye de 8 tane tdm var. Onlara başvuru yapmanız lazım. Doğu ve güney doğu Soner iletişim, Ankara Konya cincin İzmir tarafları çağlar diye firmalar. Diğerlerini bilmiyorum. Admin bilgileri güncellemen lazım. Erzurum da yeni bayilik aldım Soner tdm den

 6. harun reşit dedi ki:

  bayilik almak istiyorum

  1. admin dedi ki:

   yazımızın içerisinde Turkcell’in tüm bölge bayilerinin adresleri ve telefon numaraları bulunuyor. Yaşadığınız yer bu bölge müdürlüklerinden hangisine en yakınsa veya bu bölge müdürlüklerinin bulunduğu bir şehirde yaşıyorsanız başvuruları buralara yapmalısınız.

  2. Nur dedi ki:

   Why don’t you have this information in English?

  3. erkan akkus dedi ki:

   Hello,
   If you want to learm this information, you can use Google Translete. Copy text and open the Google Translate. After that past the text. It is very easy. Good days!

 7. sermet ilgün dedi ki:

  bayilik almak istiyorum ve iş yerim şehrin en işlek yerinde.Fakat buraya bakan bölge müdürü 100 m kuralı var diye geri çevirdi.Benim anlamadığım bu 100 m kuralı varsa neden yanyana bayiler var ve halen kaldırılmadılar.Birileri benim açmama engel oluyor istihbaratını alıyorum ayrıca.Çünkü daha önce benim işyerime devir parası verilerek çıkmam teklif edildi trcell açmak isteyenler tarafından.Bana yardımcı olursanız sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Turkcell yeni bayilik verme hususunda önceliği hali hazırda bayilik yapanlara veriyor.Ticaret hayatında rekabet bir hayli yüksek bildiğiniz üzere, başvuru yapmadan önce son derece ikna edici bir proje hazırlamanız kilit önem arz ediyor. Sonuçta Turkcell yüksek müşteri potansiyeli ve kar vaadi olan bir başvuruyu geri çevirmez. Sözünü ettiğiniz gibi işyeriniz yüksek devir bedeli biçilen bir yer ise bunu avantaja dönüştürmeniz mümkün.

  2. İBRAHİM dedi ki:

   mrb bana e posta adresimden ulaşım yaparmısınız