İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Açılacak

İBB sosyal yardım kartı ne zaman açılacak


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi puan verdi)
Loading...

İBB sosyal yardım karı ne zaman açılacak şeklinde okurlarımızdan binlerce mesaj almış bulunuyoruz. İBB Kadın Koordinasyon merkezi ile kartların ne zaman açılacağı yönünde yaptığımız görüşme neticesinde kartların durumu hakkında verilen tüm bilgileri siz okurlarımızla paylaşıyoruz.

İBB Sosyal Yardım Kartı

İBB Kart sahiplerine müjdeli haber sonunda geldi. Aralık ayının son günlerinde denetim yapılacağı gerekçesiyle İBB sosyal yardım kartları kullanıma kapatılmıştı. Aylar süren bu bekleyiş sonrasın müjdeli haber nihayet bugün geldi. 2 buçuk aydır kartlarının açılmasını umutlu bekleyen vatandaşların cep telefonlarına kartları açıldığına dair mesajlar bugün yani 8 Mart itibariyle gelmeye başladı. Denetim sürecinde bazı kartların iptal edilmiş olma ihtimali var. Tabi telefonuna her mesaj gelmeyenin kartım iptal oldu mu diye endişe yaşaması normal. İBB sosyal yardım kartının açıldığına dair cep telefonlarına mesaj gelen okuyucularımız bunu yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Böylece kartların açılması süreci hakkında tüm kart sahiplerini bilgilendirmiş olalım.


İBB KART GEÇMİŞ AYLAR ÖDENECEK Mİ?

İBB Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerli 2018

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlar kapsamında yürüttüğü en büyük çalışmalardan biri İBB sosyal yardım kartı. İstanbul’da yaşayan yüz binlerce dar gelirli vatandaşımız başta gıda olmak üzere pek çok temel ihtiyacını İBB sosyal yardım kartı sayesinde bir nebze de olsa karşılıyor.

Devletin yardımları yardım kartı ile ile sınırlı değil elbette devletin, diğer kurumları ve belediyeler aracılığı ile yağtığı diğer tüm sosyal yardımlar hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için aşağıda bağlantıları bulunan yazılarımızı okuyabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Açılacak?

Her yılın sonunda İBB sosyal yardım kartları denetim sürecine alınıyor. Kart sahiplerinin kartı kullanmak için uygun şartları hala taşıyıp taşımadıklarının tespiti bu denetim süreci ile tespit ediliyor. Maddi durumlarında İBB kart sahibi olma şartlarını ihlal edecek kadar iyileşme olduğu tespit edilenlerin kartları iptal ediliyor. Geçtiğimiz yıllarda denetimler yaklaşık 1 ay civarında sürüyordu. 2017 yılındaki denetim 6 Şubat tarihinde sonuçlanmış ve İBB Sosyal yardım kartları yeniden kullanıma açılmıştı.

Bu yıl ise durum ne yazık ki biraz farklı gelişti. 26 Aralık 2017 tarihi itibariyle denetim süreci başlatıldı. Denetim süreci boyunca kartlara para yüklenmiyor ve kullanıma kapatılıyor. 2018 yılında Mart ayına girmiş olmamıza, denetim süreci başlayalı ayı aşkın bir süre geçmiş olmasına rağmen henüz sonuçlanmış değil. Denetim sürecinin bu yıl geçtiğimiz yıllara oranla aşırı uzaması kart sahibi dar gelirli vatandaşlarımızı bir hayli mağdur etmiş durumda.

BELEDİYE YARDIMLARI NELER, NASIL ALINIR?

DEVLET YARDIMLARI NELER, NASIL ALINIR?

Kart sahiplerinin en sık sorduğu soru İBB Sosyal Yardım Kartı Ne zaman Açılacak oldu hal böyle olunca. İBB Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi ile denetim süreci başladığından bu yana kartların ne zaman açılacağına dair defalarca bilgilendirme talep ettik. Ancak belediye yetkilileri kartların ne zaman açılacağı yönündeki bilgi talebimize net bir tarih vermezken sadece kartların denetim sürecinin devam ettiğini ifade ettiler. Edindiğimiz bilgilere göre bu yıl kartların denetim sürecinin geçtiğimiz yıllara oranla uzun sürmesinin sebebi yeniden ihaleye çıkılması. Söz konusu ihale İBB sosyal yardım kartlarının hangi marketlerde kullanılacağı ile ilgili. Bu yıl çok büyük ihtimalle İBB Sosyal yardım kartı geçerli olduğu marketler listesi bu yıl değişecek.

İBB’den kartlar ne zaman açılacağına dair resmi bir açıklama gelmemesi sebebiyle gayrı resmi yollardan kartların ne zaman açılacağına dair bilgi edinmeye çalışıyoruz. Hal böyle olunca konu hakkında büyük bir bilgi kirliliği yaşanıyor. Bir kısım belediye çalışanları kartların 5 Mart itibariyle yeniden kullanıma açılacağını ifade ederken, bir kısım belediye çalışanları ise kartların açılmasının mart ayı ortasını bulacağını ifade etti. Ama özellikle belirtmemiz gerekir ki bu bilgi teyide muhtaç ve resmi açıklama değil. İBB’nin yetkili makamları kendileri ile defalarca temasa geçmiş olmamıza rağmen resmi olarak bir tarih vermiş değiller. Şu anda beklenti ve umudumuz İBB sosyal yardım kartlarının en geç Mart ayı ortasına kadar yeniden kullanıma açılacağı yönünde. İstanbul Büyükşehir Belediyesi konu kartların ne zaman açılacağı yönünde herhangi bir resmi açıklama yayımlaması halinde güncel olarak sitemizden paylaşacağız. İBB sosyal yardım kartı ne zaman açılacak güncel ve doğru bilgi edinebilmek için sitemizi takip edebilirsiniz.

KAYMAKAMLIKTAN SOSYAL YARDIM NASIL ALINIR?

ERZAK YARDIMI İÇİN NEREYE BAŞVURULUR?

Sorularınızı Bize Yazın

başta İBB Sosyal yardım kartı olmak üzere sosyal yardımlar konusunda aklınıza takılan, cevabını merak ettiğiniz tüm soruları yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz. Tecrübeli yazar kadromuz sizden gelen tüm soruları, hızlı bir şekilde en güncel bilgileri kullanarak doğru şekilde cevaplandıracaklardır.

166 Yorumlar

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir