Faturaya Ek Telefon Alınır Mı? Avantajları ve Dezavantajları

Bugün ki makalemizde faturaya ek telefon alınır mı, avantajları ve dezavantajları ile alakalı olarak sizlere bilgiler sunma amacında olacağız. Devlet, bilindiği üzere zaman içerisinde telefonlar konusunda taksit standartlarını ortadan tamamen kaldırdı ve artık akıllı telefon alımlarınızda taksit yok. Tabi ki insanlar bunun için farklı yöntemlere doğru eğilim gösterme amacı içerisinde demek de yanlış olmaz.

Taksitli telefon almanın en güvenli ve en etkileyici yolu şuan için faturaya ek telefon almak gibi görülebilir. Ama durum bunun tamamen dışında demek yanlış olmaz. Türkiye genelinde de bu yöntem çokça tercih ediliyor ancak avantajlı yanlarını ve dezavantajlarını bilmenin de önem arz ettiğini net olarak söyleyebiliriz. Şimdi sizlere bu anlamda bazı bilgiler sunacak ve fikir edinmeniz için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Faturaya Ek Telefon Almanın Dezavantajları

Türkiye’de an itibari ile güvenilir olarak hizmet veren Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom şirketleri sağlayıcılık yapıyor. Daha önceden sadece telefon hattı hizmetleri sunan şirketler, artık gelirlerinin çok önemli bir kısmını da telefon satışlarından elde ediyor demek yanlış olmaz sanıyorum. Peki faturaya ek olarak telefon almanın bilinen en kötü yanları nelerdir? Hemen bu anlamda detayları sizlere sunacak ve fikir edinme yoluna gideceğiz.

  • Öncelikle ÇOK DAHA PAHALI fiyatlar ile bu telefonları satın alırsınız. Yani piyasada 1000 TL olan bir telefonu %30 ile %50 daha pahalı ücretler ile satın alabilirsiniz.
  • Faturaya ek telefon almak için şirketler sizden taahhüt ister. Yani herhangi bir şekilde o şirket dışında hat taşıma vs. yapamazsınız.
  • Aldığınız telefonu ilerde satmak isterseniz ödediğiniz fiyat üzerinden değil telefonun ikinci el piyasası üzerinden satarsınız.
  • Telefonunuz üretici firma garantisi altındadır. Ancak yine de aracı olarak telekomünikasyon şirketinizi kullanabilirsiniz.
  • Telefon almak istediğinizde şirket öncelikli olarak FİNDEKS KREDİ NOTU sorgulaması yapar ve buna göre cihaz satışı yapar.
  Milli Dayanışma Yardım Kampanyası Nedir? Nasıl Bağış Yapılır?

Kısacası genel itibari ile kredi notunuz kötü ise zaman içerisinde birçok farklı seçeneği sunuyor demek de yanlış olmaz. Faturaya ek telefon almanın en büyük olumsuzlukları bu anlamda kendisini gösteriyor demek yanlış olmaz.

Faturaya Ek Telefon

Faturaya Ek Telefon Almanın Avantajları

Çok pahalıya aldığınız bir telefonun ne yazık ki avantajlı olarak değerlendirilebilecek çok fazla yanı olmaz şeklinde değerlendirebilirsiniz. Ancak yine de bunun birçok farklı noktada avantajlı seçenekler sunduğunu net olarak söyleyebiliriz. Şimdi sizlere bu anlamda çeşitli seçenekleri sunacağız. Sizlerde istediklerinizi yorum alanlarımızdan ekleyebilir ve fikir edinebilirsiniz.

  • Öncelikle taksitli olarak telefon alırsınız. Şirketin politikasına göre 36 aya varan taksitler söz konusudur.
  • Telefonunuz hem üretici firma hem de satıcı şirket garantisi ve koruması altındadır.
  • %100 orijinal ürün alırsınız. Herhangi bir sahtekarlık ya da dolandırıcılık durumu söz konusu asla olmaz.
  • Telefon ile birlikte şirketlere taahhüt verirken daha avantajlı paketleri değerlendirme şansına sahip olabilirsiniz.

Kısacası şirketlerden telefon almak ile alakalı olarak iyi düşünmek gerekiyor. Dilerseniz ürünleri piyasa fiyatından kredi kartına taksitli telefon nasıl alınır sorusunun da yanıtını bir YouTube kanalı vermiş gibi görünüyor. Yöntemi daha önce ben denedim ve gerçekten sonradan taksitlendirme yöntemi ile akıllı telefon alma şansına sahip oldum. Sizlerde aşağıdaki videolara göre bu anlamda somut adımlar atabilme şansına da erişebilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.