2022 Maaş Sorgulama

2022 maaş sorgulama


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi puan verdi)
Loading...

2022 maaş sorgulama, 2022 maaşı alanlar ve 2022 maaşı bağlanması için başvuru sonucu bekleyen yapmaları gerekli olan bir işlem. Engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız 2022 maaşı sorgulama işlemini telefon ile yapılabildiği gibi TC No ile e Devlet üzerinden yapmak mümkün. Merak eden ve öğrenmek isteyen tüm engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız için, sade bir dille ve fotoğraflarla 2022 maaşı sorgulama nasıl yapılır yazımızda.2022 maaş sorgulama


2022 Maaşı

Engelli vatandaşlarımızın ekonomik hayata katılma noktasında karşılaştığı zorluklar herkes tarafından biliniyor. Aynı şekilde 65 yaşını doldurmuş ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayan yaşlı vatandaşlarımız maddi açıdan hayatlarını devam ettirme noktasında büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalıyor. Engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın yaşadığı ekonomik sıkıntıların bir nebze de olsa giderilmesi için devlet bu iki gruba uygun şartları taşımaları halinde maaş bağlıyor.

2022 Sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun kapsamında bağlanan bu maaş, ilgili kanunun numarası sebebiyle halk arasında 2022 engelli maaşı ve 2022 yaşlılık maaşı adlarıyla biliniyor. 2022 maaşı 3 ayda bir olacak şekilde hak sahiplerine ödeniyor.

İLGİLİ KONULAR:

2022 MAAŞI NE KADAR OLDU?

FAKİRLİK MAAŞI NE KADAR, NASIL ALINIR?

2022 Maaş Sorgulama Telefon Numarası

2022 maaşı başvuru sorgulama işlemi en kolay ve zahmetsiz olarak telefon ile yapılıyor. 2022 maaşı başvuru ve takip işlemleri için ALO 144 Sosyal Yardım Hattı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hizmete alındı. ALO 144 Sosyal Yardım Hattı engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza 24 saat esasına göre hizmet veriyor. Alo 144’ü arayarak 2022 maaşı bağlandı mı sorunuza kolaylıkla cevap alabilirsiniz. Bazı hak sahibi vatandaşlarımız ALO 144 ücretli mi kaygısına kapılabilir. Böyle bir korku yaşamanıza gerek yok. ALO 144 sosyal yardım hattı tamamen ücretsizdir. Vatandaşlarımızdan ALO 144 sürekli meşgul şeklinde şikayetler duyuyoruz. Ne yazık ki yeteri kadar operatör olmaması sebebiyle böyle bir sorun var. Bu yüzden hat düşene kadar aramaya devam etmeniz bu konuda ne yazık ki tek çözüm.

İşitme engelli vatandaşların sorgulama yapabilmesi için görüntülü görüşme imkanı da mevcut. İşitme engelliler sorgulama ve diğer işlemleri için hafta içi 08:00 ile 21:00 saatleri arasında, 0 549 441 2 144 numaralı telefonu arayarak hizmet alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

BELEDİYE YARDIMLARI NELER, KİMLER VERİLİR?

DEVLET YARDIMLARI NELER KİMLERE VERİLİR?

TC İle 2022 Maaş Sorgulama E Devlet

Engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın 2022 maaş sorgulama işlemleri geçmiş yıllarda SGK Evrak Takibi Sistemi üzerinden yapılabiliyordu. Gelişen teknoloji sonrasında kamu ile ilgili sorgulama ve evrak takip işlemlerinin büyük bir bölümü E Devlet Kapısı üzerinden yapılmaya başlandı. TC NO ile 2022 maaş sorgulama E Devlet Kapısı üzerinden nasıl yapılır tarif etmeye başlayalım.

TC İle E Devlet 2022 Maaşı Sorgulama Yapmak İçin BURAYA Tıklayın.

  1. 2022 maaşı sorgulama işlemi yapabilmek için öncelikle e devlet şifrenizin olması gerekiyor. E devlet şifreniz yoksa yapmanız gereken son derece basit. Herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL ücret karşılığında e devlet şifresi alabilirsiniz. Eğer önceden e devlet şifresi aldınız ama şifrenizi kaybettiniz ya da unuttuysanız PTT’den tekrar e devlet şifresi alabilirsiniz. Ancak bu şekilde ikinci kez e devlet şifresi alıyorsanız e devlet şifresi için 4 TL ödemeniz gerekiyor.
  2. Yukarıda verdiğimiz bağlantıyı tıklamınızın ardından ekranınıza aşağıda fotoğrafını gördüğünüz giriş sayfası açılacaktır. Açılan bu sayfada ilgili kutucuklara sırasıyla TC kimlik numaranızı ve e devlet şifrenizi eksiksiz olarak girdikten sonra sisteme giriş yap sekmesine tıklayın.e devlet giriş
  3. Giriş işlemini tamamladıktan sonra karşınıza e devlet kapısı ana sayfası açılacaktır. Ana sayfa üzerinde yer alan e-Hizmetler sekmesine tıkladığınızda 2022 maaşı sorulama başta olmak üzere, sosyal yardım bilgileri sorgulama, miras sorgulama, alt üst soy sorgulama gibi tüm sorgulama işlemlerinizi istediğiniz zamana yapabilirsiniz.

GÖZ AT:

SOSYAL YARDIMLAŞMA PARA YARDIMI

KAYMAKAMLIKTAN YARDIM NASIL ALINIR?

Sorularınızı Bize Yazın

2022 özürlü maaşı sorgulama, 2022 yaşlılık maaşı sorgulama işlemleri ile ilgili olarak bilmeniz gereken tüm hususları en küçük ayrıntısına kadar izah etmiş bulunuyoruz. Bu konu veya farklı bir konu hakkında aklınıza takılan tüm hususları, cevabını öğrenmek istediğiniz tüm soruları yorumlar kısmına yazarak bize iletmeniz mümkün. Sizden gelen bütün soruları tecrübeli yazar ekibimiz en son güncel bilgileri kullanarak, en doğru cevaplarla mümkün olan en kısa süre içerisinde yanıtlayacaklardır.

2 Yorumlar

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir